Bolesti kolen

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, je mi 31 a bolí mne kolena, zvláště při chůzi z kopce, ze schodů a nebo při podřepu apod. Byla jsem u jednoho nejmenovaného ortopeda. Napsal mi magnety, které nepomohly. Dle RTG mám prý artrózu 1. stupně, ale "žádná tragédie". Při prohmatání panem doktorem mě nic nebolelo. Při poslední návštěvě jsem dostala do kolene injekci proti bolesti a zánětu, taktéž bez účinku. Mám obavy, protože se bolesti zhoršují a k tomu mě začalo bolet i zápěstí. Myslíte, že postup pana doktora byl doposud správný, případně jak byste postupoval vy? Co by teď mělo následovat? Děkuji za odpověď. K
Dobrý den,
pokud byla vyloučena ortopedická příčina bolestí kolen / to znamená problém ve vlastním kloubu/, tak bych požadoval vyloučit celkovou příčinu obtíží. Řada interních chorob se projevuje bolestí kloubů, hlavně revmatické choroby. Tomu by naznačovaly ještě bolesti dalšího kloubu - zápěstí. Navštivte Vašeho praktického lékaře, aby provedl příslušné krevní testy nebo rovnou domluvil konzultaci revmatologa. Pokud se vyloučí interní příčiny Vašich problémů je možno do kloubů ke zklidnění aplikovat chondroprotektiva či plazmu obohacenou destičkami. K přesnému zobrazení kloubu slouží magnetická rezonance.
Pokud pak stále je situace nejasná a bolesti trvají, je možné provést artroskopii danného kloubu, což už je ale operační zákrok, kdy do kloubu zavádíme kameru a pod kontrolou zraku pomocí artroskopických nástrojů řešíme problém.
S pozdravem Jíra