Bolest, škrábání oka a píchání za okem

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
zhruba v 16 letech jsem prodělala zánět rohovky, který byl dle očního lékaře zcela vyléčen, následně jsem se častěji potýkala se záněty spojivek, které byly léčeny antibiotickými kapkami s kortikoidy. Zhruba od 19 let, jsem nositelka čoček, nenosím je moc často, většinou jen v období léta, kvůli slunečním brýlím nebo příležitostně během roku. Poslední zhruba 2-3 roky, jsem dost trpěla podle očního lékaře na záněty spojivek, kdy ale oko bolelo i přes víčko a při pohybu oko, to sice nebolelo, cítila jsem při pohybu nepříjemné pocity, ale vždy po přeléčení antibiotickými kapkami to přešlo. K tomu mi bylo doporučeno kapat umělé slzy, protože mám prý syndrom suchého oka.
Před rokem, jsem prodělala prodělala něco jako zánět spojivek, kdy jsem opět dostala kapky, po ukončení léčby oči boleli podstatně méně, ale jsou citlivé na dotek, a oči při pohybu nahoru dolu a občas do stran, tahají až škrábou. Za poslední půl roku když se objevuje občas objevuje i pichlavá bolest za okem, a pokud si sáhnu na oko a snažím se jakoby za bulvu u kořene nosu tak to tám píchá. Hlavně co mi taky dost vadí, že mi hlavně venku při sebemenším větříčku oči slzí jak blázen, vypadá to jako když neustále brečím, protože z očí se mi linou slzy. Byly mi několikrát dělány stěry na všechno možné a nikdy se nic neprokázalo, vystřídala jsem za poslední rok dost očních lékařů, a nikdo neví. Poslední lékař se podivoval, že v takto mladém věku, mám syndrom suchého oka, ale že neví proč. Tak mi udělal test na slzivost pomocí nějakých papírků a to prý slzím dost, pak tedy tak se udělali i krevní testy na chlamydie a nic, a dál to opět nikdo neřeší. Oko mám prý klidné v pořádku a nic tam není neobvyklé, tak mi udělali ještě průplach kanálků a tím léčba skončila. Můžete mi prosím pomoc nebo poradit protože, mě nepřijde normální že mě mě bolí, slzí a píchá v očích a nikdo neví co s tím. Děkuji. (žena, 23 let, p.oko 4,75 dioptrie, l.oko 3,75 d., čočky už 3/4 roku nenosím)
Dobrý den,bohužel, v přírodě a medicíně jsou naprosto nevysvětlitelné věci a vy můžete patřit k jedněm z těchto případů....Ale pokud byly záněty rohovek-já bych -asi již nikdy k.č. nedoporučovata.Slzení se může týkat opravdu suchých očí(a na věku vůbec nezáleží),což samotné vyšetření Schirmerovým testem(papírky)nemusí odhalit.Někdy jsou takovéto potíže spojeny i se štítou žlázou.Ale také to může být projev alergi-i když oči nesvědí...Víc Vám asi tak na dálku neporadím a nové pacienty nepříjám.Pokud jste někde z našeho okolí, můžete zkusit zavolat na Oční EU Vratimov(ev.Frýdlant).Mé kolegyně se Vám určitě budou rády věnovat,a pokud je pomoc vůbec možná,pak ji určitě vypátrají.