Bolest levé hýždě a bederní částí zad

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, už od poloviny ledna 2016 mě bolí v bederní části zad a levá hýždě ( jak kdybych měla namožený sval )8.2.2016 jsem navštívila neurologa, dám obstřik a analgetika ( aulin), poté odeslána na rehabilitace.
Stanovená diagnoza byla velké prochladnutí bederní části zad. V té době mě sebe menší pohyb dělal problémy. Rehabilitace jsem ukončila v dubnu 2016. Nyní opět se bolest vrátila a vystřeluje z levé hýždě, že i sezení mě dělá problém. Prosím o radu, jak mám postupovat dále nebo kam zajít, abych bolesti zmírnila. Za odpověď děkuji.
Dobrý den, děkuji za dotaz. Z toho co mi popisujete, soudím, že se jedná o dráždění bederního nervu. Zatím se asi nepodařilo dostatečně uvolnit stažené svaly, blokády a vyrovnat svalovou nerovnováhu nebo Vám navíc chybí vytvořit specifickými cviky svalový korzet chránící páteř před přetížením. Každopádně to dospělo do stavu, kdy si s tím tělo nejspíš není schopno samo poradit. Proto doporučuju se objednat ke mě či jinému fyzioterapeutovi, jelikož fyzioterapie řeší tělesné potíže komplexněji a důkladněji než klasická rehabilitace. Je potřeba vyšetření a terapie jdoucí po skutečné příčině potíží. S pozdravem a přáním zdraví Pavel Zrubek