Dobrý den,nevím jak začít,tak doufám,že můj dotaz nebude působit zmateně. Nejsem a vlastně neumím být šťastná,mám strach z toho,že když jsem náhodou veselá,stane se něco strašného. Stejně tak,jako když nedodržím nějaký rituál. Jakýkoli. Kalhoty si vždycky oblékám jako první. Když se navoním novou vůní a ten den se stane něco nepříjemného,už ji nikdy nepoužiju,atd. Nemám se ráda a hrozně se stydím za všechno,co udělám,nebo řeknu.Už se i vyhýbám lidem,kontakty udržuju jen v zaměstnání. A svoje tělo nemám ráda natolik,že zvracím jídlo,abych nepřibrala. Je mi 41 a život neumím žít. Občas si udělám malou radost,ale nepomůže to na dlouho. Když si vyrazím s přáteli na večírek a dobře se bavím,nastoupí potom takový pocit studu a trapnosti,že nemůžu ani spát. Přitom vím,že se moje chování nevymykalo normálu. Mám pocit,že už nedokážu ani nikoho milovat.Můj dotaz je vlastně takový,jestli si v tomhle stavu dokážu ještě pomoci sama,nebo musím vyhledat odborníka. Pracuju na směny a jsem z malého města,proto je pro mě trochu problém dojíždět často k lékaři.Přesto bych se snažila to řešit,pokud by byla naděje,že můžu ještě komunikovat s lidmi a milovat svoji rodinu. O svých problémech neumím mluvit,psaní mi přijde jednodušší. Děkuji za odpověď a za Váš čas.
Lenka Kasíková
Lenka Kasíková
ostatní
Náchod
Přijde mi, že se zřejmě jedná o problém s obsedantně kompulzivní poruchou, poruchou osobnosti a poruchou s příjmem potravy. Podle mého názoru tyto problémy mají stejného jmenovatele a to je porušený vztah sama k sobě. S tímto se jistě žít dá, ale kvalita života je jiná, než když člověk na problému pracuje. Je to na Vás :))

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

ZnamyLekar.cz © 2020 - Najděte si lékaře a objednejte se