Azoospermie! Dobry den, manzel podstoupil spermiogram s vysledkem azoospermie. Neco jsme si o tom

1 Počet odpovědí:
Azoospermie!

Dobry den, manzel podstoupil spermiogram s vysledkem azoospermie. Neco jsme si o tom uz nacetli a podnikli uz prvni kroky k dalsimu vysetreni na andrologickem pracovisti. Uvidime co dal.

Nikde se ale poradne nemohu docist, zda existuji i pripady, ze by se tato porucha vylecila a par posleze mel sanci na oplodneni prirozenou cestou.

Mame uz 6 leteho syna, ktereho jsme pocali prirozene.
Manzelovi je 44 let a dlouhodobe pracuje ve velkem az extremnim vypeti a stres je na dennim poradku bohuzel. Konzumace alkoholu a toxickych navykovych latek se ho take tyka ( nebo tykala v poslednich letech) Pred dvema az trema mesicma bral navic zhruba mesic ruzne opijaty a leky na bolest zad a vyhozene celisti ( tramal, aulin,biofenac, skudexa).

Heldam tedy odpovedi na tyto otazky:

Mohly by tyto faktory zapricinit azoospermii?
Muze se zmenou zivotniho stylu ( doplnky stravy, vylouceni alkoholu a drog, mene stresu) nastat obrat a spermie se zacnou znovu v ejakulatu objevovat?
Existuje docasna asoospermie?
Existuje sance na prirozeme oplodneni, v pripade, ze by se azoospermie vylecila?

Dekuji moc za vas cas a vase odpovedi.

S pozdravem
Dobrý den, pokud máte společně dítě, pak se musí jednat o azoospermii získanou. je potřeba tedy vyšetřit hormony, varlata i vývodné pohl. cesty urologem. Nemyslím si, že by Vámi uváděné léky zapříčinily azoospermii. Také bych byl pro zopakování spermiogramu.