Adaptace ve školce

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, pani doktorko prosim vás jak nejlépe reagovat u dcery na vzpurné,plačtivé chování ve školce?
Je ji 3 a pul do školky zacala chodit v záři. První 2 dny se těšila a vše bylo v pořádku, po te omarodila na 2 týdny a návrat do školky byl katastrofa.
Nejen že pláče, ale také se vzteká až s toho ve školce zvrací.
Zkusila jsem ji tam davat jen na 2 hodiny deně, ale výsledek žádný ba naopak dnes se pokusila ze školky i utect.
Už jsem zoufala navim zda na ni mám jít přísněji nebo naopak chapavěji.
Zkouším vše, ale vše se mijí účinkem.
Rve mi to srdce. Moc vas prosim o radu.
Dekuji
Dobrý den, děkuji Vám za dotaz. Chápu, že tato situace je pro Vás velmi náročná, zejména v každodenním provozu rodiny... Důležité určitě bude zjistit, jak holčička o školce přemýšlí, co jí nejvíce vadí, s čím je vlastně nespokojená apod. Z toho je pak možné vycházet při snaze o změny podmínek tak, aby se tam cítila lépe a raději chodila. Např.jestli se necítí dobře v kolektivu, nesedí přístup nějaké paní učitelky, má z něčeho strach, je pro ni těžké odloučení od Vás, domácího prostředí apod. To vnímám jako zásadní při rozhodování o dalším možném postupu a také následně ve spolupráci se školkou, která by mohla všemu také pomoci. Doporučila bych Vám v nejbližší době kontaktovat dětského psychologa nebo rodinného terapeuta, který Vám v tom všem může hodně pomoci. Pokud byste chtěla využít služeb někoho v Psychoterapeutickém centru Řipská, kontakty najdete na ... detsky-psycholog-praha.cz Nebo lze zkusit případně i Pedagogicko psychologickou poradnu, nebo pomoc klinického psychologa, který pracuje s dětmi (na pojišťovnu). Přeji Vám i celé rodině hodně zdaru. Věřím, že se vám vše podaří zvladnout, adaptace na začátku MŠ bývá problematická u mnoha dětí. Důležité je vytrvat a snažit se co nejvíce porozumět tomu, co se vlastně s dítětem děje. Z tohoto hlediska se více přimlouvám za "chápavěji", ale zároveň s jasným stanovením hranic. S pozdravem Jitka Záhorská