Mendlovo náměstí 17, Brno
Gynekologická ambulance

K panu doktorovi jsem se rozhodla přejít z důvodu přestěhování z Brna-Líšně na Mendlovo náméstí, neboť jsem zaméstnána a cesta k lékaři do Líšně mi zabere dosti velký čas.
V telefonu k zaregistrování se mi představila sestra lékaře. Slušně jsem se představila, zdůvodnila můj zàměr a
poprosila jsem sestru, zda pan doktor, z kapacitních důvodů, registruje nové pacientky. Místo adekvátní odpovědi, jsem byla dotázána, zda nejsem po hysterektomii. Tato otázka mi přišla, přinejmenším nemístná a cílená, odpověděla jsem
nepravdivě, že ano a čekala jsem na reakci. Sestra mne odmítla s tím, že musím zůstat u svého lékaře, neboť má o mě zàznamy. Oponovala jsem tím, že veškeré předešlé lékařské záznamy jsou již v mém případě, z logiky věci, irelevantní.
Sestra mi nedokázala jinak odpovědět, jen opakovala, že musím zůstat u svého ošetřujícího lékaře. Byla jsem, pro mne zcela nelogický a nezdůvodněným argumentem, zcela šokována a současně, jako žena, ponížena, neboť jsem nabyla
opodstatněného dojmu, že žena po hysterektomii je pro lékaře finančně "nezajímavá" a tudíž chápána jako "balast".
Takovéto chování vnímám jako velmi neetické a deklasující všechny ženy, které musely podstoupit tuto operaci.
Hovořila jsem také bezprostředné s panem doktorem, který mi toto nedokázal zdůvodnit a "pletl si omluvu s výmluvou".
Tato moje osobní zkušenost je pro mne velkým MEMENTEM .
Markéta Černá

Bohužel se musím přidat k negativnímu hodnocení a to je dle mého slabé slovo. K panu doktorovi jsem přešla po studiích a byla celkem spokojena, protože jsme neřešila žádné problémy. Potřebovala jsem napsat anti a provést pravidelné kontrolní testy. Prostředí, příjemnost/nepříjemnost pana doktora a sestřičky jsme moc neřešila, popravdě, bylo mi to jedno. Návštěvu gynokologie neberu jako příjemnou společenskou událost, ze které budu odcházet nadšená :-). Bohužel poslední rok se u mě objevily potíže. Svědivé výrůstky na zevním genitálu. Dle karty je pan doktor nejdříve identifikoval jako opakující se HPV opar. Napsal tedy Herpesin a nějaké čípky. Jednou, dvakrát, třikrát. Nepomohlo a bylo to čím dál horší. Při poslední návštěvě na mě dokonce vyjel, že to není opar, ale úplně něco jiného - linchen či co. Já jsem mu ovšem nic takového netvrdila, že je to opar. Naopak, k lékařům chodím, aby mi oni řekli o co jde a jak to řešit. Nemohu za to, že on sám tuto diagnózu stanovil. Svoji domněnku navíc rezolutně odmítl potvrdit biopsií, což mi přijde neuvěřitelné. Prý je to zbytečné, jenom by se jeho diagnóza potvrdilo. Prrostě vševěd. Napsal mi hormonální mastičky a řekl, že to mám asi nafurt, že se to moc nedá léčit. Naštěstí jsme se rozhodla navštívit jiného lékaře. Zmiňovaný útvar je v high-grade pokročilém stavu předrakovinového bujení a přišla jsem za pět dvanáct, okamžitě to musí pryč. Mimoto mám na vaječníku cca 10 cm cystu a výduť na děloze. Tři naprosto zanedbané problémy v docela pokročilém stadiu. Jsem naprosto šokovaná a rozhodnutá, že tohle panu doktorovi jen tak neprojde....

Bohužel se musím přidat k nespokojené části pacientek jelikož počet není právě zanedbatelný,chodím k panu doktorovi asi 5let a končím ,již nikdy více, asi rok mám zavedenou mirenu, potvrzení za zaplacení jsem nedostala žádné,mám neustálé problémy špinení , bolesti a PMS ,bylo mě řečeno že si mám vzít brufein a brát to jako dan za to že mám slabou menstruaci, dokonce mě jednou bylo řečeno že není ženská tak neví jaké mám bolesti, ted jsem volala že mam opět bolesti a otoky chtěla jsem jen vyloučit že to opravdu není hormonální a pan doktor na mě křičel do tel. že mám 10kg zchudnout (nemužu říct že bych byla nejak výrazně obézní)nechat si napsat detralex na žíly že to do mireny neni, vrcholem bylo když řekl že je to jak když si dáte vlašák ,nevím co tím chtěl říct tel .jsem zavěsila a to nemůžu říct že bych kdy byla nějaká hrubá a neslušná ,přesto jeho chování hrubé je ,nikdy jsem se s něčím podobným na gynekologii nesetkala. Již nikdy více ,ráda bych zde napsala velmi dobrý lékař ale po těchto zkušenostech to prostě nejde.

Nevěřila jsem záporným komentářům, říkala jsem si, že to tu třeba píše konkurence, dokud jsem nezažila na vlastní kůži. K tomuto doktovi jsem chodila cca 2 roky, v říjnu jsem otěhotněla, po novém roce mi dělal jako vyšetření pouze ultrazvuk, na mou žádost, zda by mne mohl prohlédnout i dole mi řekl že jsem nějaká přecitlivělá, ale bohužel, dopadla jsem tak, že ve 32tt mi v nemocnici objevili zkrácený děložní čípek, a sdělili mi že to vypadá na předčasný porod, a tak jsem strávila měsíc po nemocnicích aby ve mě malou udrželi. Jako prvorodička když jsem se ho ptala na věci ohledně porodu, na ty prý byl čas (nevím, kdy jindy se řeší než během těhotenství), takže jsem se pak až v nemocnici dozvěděla, že jsem vzhledem k tomu, že nosím čočky, měla jsem mít i vyšetření na očním (asi problém mi o tom říct, ať se na oční objednám). Na nespavost mi předepsal Lexaurin, který v těhotenství není dvakrát vhodný. Sestry ,,ochotu" nemám sílu ani komentovat. Jsem opravdu velmi ráda, že k tomuto doktorovi už nechodím, protože jsem díky jeho ,,péči" málem přišla o svou dcerku!

No...já svého gynekologa mam, ale protože jsem zjistila, že jsem těhotná a bylo to z partnerovi strany nechtěné, chtěla jsem mít interupci co nejdřív za sebou. Moje doktorka měla dovolenou a já nemohla déle čekat, tak jsem na inertentu našla stránky pana doktora. Zkrátím to. Čekárna strašná, všichni všechno slyší, takže jak se na mě asi dávaly maminky s pupíkama, když slyšely, že jdu na potrat...Sestra nepříjemná, bez komentáře. Pan doktor se mě zdál na první pohled jako příjemnej člověk, nicméně mi toho moc neřekl. Když mi potvrzoval těhotenství pomocí ultrazvuku (plod měl 1,6cm), tak se ho ptám, ve kterém jsem asi týdnu a bylo mi odpovězeno, že "je to normálně těhotenství"....aha. Další otázka byla, kde to budu platit, jestli u něj, nebo až před zákrokrem. Pan doktor tvrdil, že hned ted u něj můžu, shrábl peníze a ani mi nedal potvrzení. Takže kdyby před zákrkokem řekli, že jsem nic nezaplatila, nic s tím nezmůžu...Zákrok proběhl v pořádku a rychle, na to nemůžu říct půl slova. Týden na to jsem šla na kontrolu, která mi přišla hodně odfláknutá, dokonce mi povolil, sice s kondomem, ale povolil sex (musí se dodržet šestinedělí) a ještě mi napsal bez jakékoli konzultace prášky, za který má asi nejvíc bodů. Při odchodu mi nabídl, jestli nechci přejít k němu. nechci. Ještě jsem zapomněla říct, že při první návštěvě u něho jsem podle něj měla nepatrný zánět, na který mi napsal čípky. po dvou dnech jsem je zapomněla u rodičů v čechách, tudíž léčba byla k ničemu. Když jsem mu říkala, že bych to chtěla napsat ještě jednou, tvrdil, že už není potřeba, že je to ok. Nevím, co si o něm mám myslet

Tento pan doktor mi v mých 17 letech předepsal antikoncepci, aniž by mne předtím prohlídl. Nikdy předtím jsem na prohlídce nebyla. A dalším 2 roky mi vesele předepisoval další a další prášky bez jediné prohlídky.

K doktorovi větších výhrad nemám, ačkoli jsem už u něj v ordinaci zažila z jeho strany na můj problém i reakci, která mě šokovala natolik, že jsem až nebyla schopna slova. Na druhou stranu přešla jsem k němu od MUDr. Táborského (ordinace na Jugoslávské v Brně), který ze mě jen na různé způsoby tahal peníze, protože mi vnucoval nemoc, kterou jsem už neměla - což mi potvrdil právě MUDr. Vebera.

Ovšem ta jeho sestra je příšerná! Nejvíce stupidní je asi její systém vybírání 30 Kč za předepsaný recept, což se u jiných gynekologů v ordinaci běžně neděje. Když jsem se jí tedy dotázala, proč chce po mně ty poplatky, odpověděla mi, že vyšetřením monitoruje, jak antikoncepční pilulky snáším. To je ale k smíchu, protože tutéž antikoncepci užívám už 11 let, snáším ji výtečně a především - fakt, že mi tahle krajně nepříjemná sestra vždy ohlásí "120 na 80", ona nikam nezaznamenává, takže mi sice změří tlak, ale nikam tuto hodnotu ani nezapíše, ani neprovede jiná vyšetření, aby teda skutečně časem mohla něco zjistit. Zkrátka shrábne peníze a nevystaví mi od platby ani doklad, takže si to nejspíš strčí do své peněženky.

O tom, že při vstupním dotazníku k vyšetření, který se vyplňuje u ní, nemá pacientka vůbec žádné soukromí, se zde už rozepisovaly jiné dámy, takže to jen potvrdím - ano, je to tak, otevřené dveře z miničekárny s výhledem na WC skutečně neposkytují pacientkám ani minimální soukromí, tudíž každá další v čekárně přítomná pacientka slyší vše, co sestře říkáte - o prodělaných chorobách, potratech atp.

Ač jsem tedy s tímto lékařem spokojená, rozhodla jsem se - jen díky špatným zkušenostem s touto zdravotní sestrou - že gynekologa změním, protože vždy, když si musím jít pro recept, mi tato žena zkazí den. Ale hlavní je, že dostane svých 30 Kč za změření tlaku! Nechť žije sto dvacet na osmdesát! Jenomže ode mě už nikdy žádných 30 Kč neuvidí, to je raději hodím do kanálu.

K panu doktorovi jsem chodila asi 2 roky. Sice mi připadal jako slizoun, který se rád dívá a osahává, ale 1x za rok se to dalo vydržet. Druhý rok jsem za ním chodila častejí s tím, že se nám nedaří miminko a měla jsem i jiné, ale málo specifické problémy. Když jsem ho požádala o provedení testů na chlamydie, tak se my vysmál do očí a odbil mě s tím, že jde o módní záležitost, a že takovou nemoc určitě nemám. Asi to na mně "viděl". Test na chlamydie se dají udělat za 2 min ze stěru, který se provádí i při běžné prohlídce. Když jsem po dalších 2 letech skončila v CAR, zjistili mi neprůchodné vejcovody z důvodu prodělané chronického zánětu - chlamydie! Díky panu doktorovi jsem přišla o oba vejcovody a jsem na 99% neplodná přirozenou cestou.
O sestře radši mluvit nebudu, protože je neschopná, protivná a lékařské tajemství nebo ochrana osobních údajů jí absolutně nic neříká. Nechápu proč musí sedět s pacientkami v čekárně. Prostředí i lidé hrozní. Od tohoto doktora raději utečte.

Popravdě nevím kde začít jak jsem zhnusená. Vezmu to od sestřičky, která je nepříjemná, netaktní, neprofesionální a jediné co ji zajímá je to aby jste ji dali co nejdříve jejích 30 Kč! Bere 30 Kč za předepsání léků a aby se neřeklo změří vám tlak. Když jsem pro recept v době nemoci poslala pro recept přítele automaticky po něm chtěla 30 Kč prý za vyšetření, které bych podstoupila, kdybych přišla osobně (změřila mi tlak). O tom, že prohlídku 1x ročně čili cytolku máme zcela hrazenou zdravotní pojišťovnou nemluvě opět zaplatíte 30 Kč plus poplatek za zrcátko, který se dává jen v případě, že doktor používá jednorázové zrcátko a jak si každá mohla všimnout ty pak doktor rozhodně nepoužívá. Dále, když sdělujete sestře osobní a někdy i intimní a dosti nepříjemné věci jsou otevřené dveře do čekárny, takže všichni všechno slyší.
Pan doktor hned, když jsem u něj byla poprvé, první co řešil tedy spíš mi vnucoval dosti neurvalým způsobem bylo nitrodeložní tělísko. Můj předchozí gynekolog, kterého jsem bohužel musela opustit kvůli stěhování a vzdálenosti mi jej v žádném případě nedoporučoval. Prý by u mne konkrétně udělalo více škody než užitku. Když jsem nitroděložní tělísko odmítla s tím, že se o tom nehodlám dále bavit pan doktor okamžitě změnil přístup začal byt dosti nepříjemný a z ordinace mě vyhodil. Vydržela jsem tam rok a díky už nechci! Už nikdy více! Nashledanou!!!

Tak nepříjemnou dvojici sestry a lékaře jsem nikdy dříve nepotkala. Sestra byla přítomná u běžného preventivního vyšetření a dokonce panu "primáři" asistovala! Nikdy více, za tři měsíce mám právo změnit lékaře a jdu opravdu jinam!
Nebudu chodit někam, kde se mě doktor místo všeobecného vstupního rozhovoru stále jen ptá, jestli přibírám, kolik jsem vážila v 15 a před rokem a nevím kdy ještě.
O změně stávající antikoncepce nemohla být vůbec řeč, asi má za Lindynette nejvíc bodů a o předepsání zaváděcích tablet (podotýkám bezdůvodně, zánět ani infekci nemám) s větším množstvím kontraindikací a vedlejších účinků než mají silná ATB se radši nebudu více rozepisovat...

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,jsem v 15tt.a mám obavu z listeriózy nebo toxoplasmózy.v práci jsem manipulovala s vinnou klobásou,sice sáčkem,ale trochu tekutiny z ní mi vyteklo na trochu popraskané holé ruce.po nějaké chvíli,jsem si umyla ruce.jeste prosím,na začátku těhotenství, když jsem to ještě nevěda,jedla jsem nivu.a asi před měsícem mě tři týdny bolelo v krku a trošku píchalo v kloubech.horecku nad 38 jsem nemela ani průjmy a zvracení.mam se obávat o zdraví miminka?předem moc děkuji za odpověď

Výskyt kongenitální toxoplasmozy v ČR je 1-3 případy za rok. Výskyt listeriozy je 1 případ na milion obyvatel. Nejezte kočičí exkrementy a užívejte si svého těhotenství bez hysterie.

MUDr. Zdeněk Vebera