Zdeněk Stránský, gynekolog Pardubice

MUDr. Zdeněk Stránský

Gynekolog

Smilova 306, Pardubice
Sam. ordinace PL - gynekologa

Dobrý den. Abych zhodnotil porod od pana doktora.... nevim zdali se špatně vyspal, ovšem po eticke stránce katastrofa. Co se tyce medicinske stranky tak kdyz opomenu to, ze nestihl provest nastrih i přes to, že o nem nekolikrat mluvil tak nakonec ženu i spatne sešil. Problémy se stehy, srostla pouze polovina. Z šestinedělí bude tak 10ti nedělí. Diky bohu že nebyly žádné velke komplikace u porodu jinak bych se obával ze by to nedopadlo dobře. Nyni budeme muset jit asi i na plastiku aby vše mohlo fungovat jak má. Doufam ze již nikdy nebudu mit tu čest ,,pana doktora'' potkat.

Dobrý den, k panu doktorovi jsem chodila celé těhotenství s druhým dítětem, když mi 14 dní před porodem řekl že jsem málo přibrala ( pouze 4 kg ) tehdy jsem vážila asi 88kg a že dítě bude opožděné a malé a nebude vážit víc jak 2,5 kg. Sami si určitě dokážete představit co to s nastávající maminkou udělá, probrečela jsem několik dní. Při další kontrole mi diagnostikoval tachikardii plodu, kdo nezná tak to jsou špatné ozvy plodu. Poslal mě do nemocnice a tam na mě koukali co tam jako dělám, že je vše v pořádku. Při ultrazvuku v nemocnici jsem se vyšetřujícího doktora ptala jestli dítě bude opravdu tak malé, on mě uklidnil a řekl, že bude vážit kolem 3 kg a měřit 48 cm. Za týden se mi narodila krásná dcera, která měřila 48 cm a vážila 3,05 kg. Teď jí je 6 roků a je velmi šikovná a zdravá.
K panu doktorovi jsem už po porodu nikdy nešla, děkuju tento zážitek mi stčil.

S panem doktorem jsem měla možnost elektronické komunikace, když se chtěl seznámit na internetové seznamce. Po vzájemné výměně názorů, jsem usoudila, že jeho ego poletuje někde v nestižných výšinách. Probrali jsme spolu témata vztahů mezi ženami a muži, ale i odborná témata. V některých medicínských otázkách mne překvapil jednoznačným názorem, že laik je vždycky blbec a jen doktor má pravdu. Kupodivu patent na rozum měl i při diskusi na téma ekonomiky, politiky, vzdělávání atd atd. To je zas tak trošku moje parketa, nicméně jeho argumentace se dá shrnout do jediného: JÁ JSEM CHLAP, TAK ROZUMÍM VŠEMU, VY JSTE ŽENSKÁ TAK DRŽTE H...... Reakce a názory některých přispěvatelů o lidském přístupu tohoto lékaře mi , odpusťte, přijdou jako sci-fi.

Tento doktor podle ultrazvuku nepoznal, že jsem v 7. týdnu těhotenství, řekl, že "něco tam je", ať přijdu za tři týdny, že uvidíme. Po týdnu jsem skončila s krvácením a křečemi v břiše v pardubické nemocnici, kde ihned pouze podle testů poznali, že jsem těhotná. Bohužel jsem potratila. Následná rada tohoto doktora, ať počkám půl roku, aby se tělo vzpamatovalo byla bohužel také mimo. Po tomto zákroku stačí počkat šest týdnů a následně se lze pokoušet o těhotenství znovu. Když k tomu přidám aroganci, vysmívání se a odpovědi typu, na tohle nemám čas, najděte si to na internetu, musím zde napsat, že je to rozhodně ten nejhorší doktor, jakého jsem poznala a v žádném případě bych ho nikomu nedoporučila.

Ano souhlasím,pan doktor se k těhotenské cukrovce staví tak že je to jen trápení těhulek a nic jiného.Měla jsem jí v obou těhotenstvích,ani jednou jsen dietu nedržela,protože mi to pan doktor vymluvil.Když jsem to řekla diabetoložce málem sebou sekla a nadávala že pan doktor nejspíš vynechal nejméně jeden ročník medicíny a jestli chci tak mě bude posílat na UZ do nemocnice abych s ním neměla problém.Ale to je asi jediná pozitivní věc na panu doktorovi.U dalšího dítěte budu chodit na UZ do špitálu,pokud tento rádoby doktor bude ještě ordinovat.p

Dobrý den,pan doktor mi v sedmém týdnu těhotenství řek,že jsem potratila,prý mám ale těto čisté tak jsem nemusela ani na žádný zákrok,když jsem ale přišla po třech měsících na kontrolu s tím,že je mi zle,tak mi řekl,že mám v sobě čtyřměsíční mrtví plod..hned mě poslal na sál a přizval si všechny doktory co měl po ruce...na mé otazky jak je tomožné,mi odpověděl,že jsem po operaci a že bych tomu stejně nerozuměla...hned jsem přešla k jinému doktorovi a tomu za tři roky ještě neposlal moji kartu,takže nikdo do dnes neví co se tenkrát vlastně stalo...ale normální to nebylo,když mou kartu radsi stornovali..opravdu nedoporučuji..nejhorší půl rok mého života :-(

Byla jsem u něho před několika lety na zákroku. Při kontrole ihned po operaci mi řekl, že mám endometriozu a že mi vše vysvětlí při kontrole následující týden. Také mi oznámil, že mohu dělat cokoliv budu chtít, včetně sportu (to, že jsem se několik dní nemohla hejbat mu asi nedošlo)...Další týden na kontrole mě odbyl za 5 minut, ve kterých bylo zahrnuto vyšetření, vyndání stehů a vysvětlení mého stavu. Řekl mi, že není potřeba nasadit léčbu. Kvůli tomuto a dalším věcem (přisuzování všech mých problémů psychice, odbývání, neochota mě vyšetřit, arogance atd.) jsem přešla k dr. Kučerovi. Pan doktor Kučera následně zjistil, že neexistuje zpráva o zákroku, který na mně byl proveden, což jsem nemohla pochopit. Ani moje kamarádka, která v Partusu byla na zákroku týden přede mnou, nemá zprávu o operaci- p.dok. Stránský jí ji jednoduše odmítl vydat....

Od tohoto pana doktora jsme odešla po dvou letech - pokud není problém, vše ok, ale jaksi mi přehlídl rakovinu děložního čípku! Nikdy mi nedělal cytologické vyšetření... Děs běs! Fakt nedoporučuju.

X

Díky tomuto lékaři je moje příbuzná ve velmi váném stavu a již podruhé absolvuje chemoterapie, jelikož jí pan doktor měl odstranit nemocné vaječníky, rozřízl jí břicho jako při císařském řezu a při zákroku vytáhl jen kousek orgánu a znovu zašil, a další léčba neprobíhala, vůbec se nedozvěděla, že je nález zhoubný a s kusem v těle jí nechal chodit ještě 2 roky, kdy sama zjistila, že má problém a zašla k jinému odborníkovi, nepřestala se divit. Chtěla bych vědět, jak se můžu bránit proti tomuto lékaři k němuž jsem také kdysi chodila a také jsem u něj nebyla spokojena!!!!!!Tímto chci varovat všechny ženy které mají nějaké vážnější problémy a chodí k tomuto lékaři, aby si našli jiného odborníka.

Pan Doktor Stránský vedl rád během prohlídky monolog, nepřistupoval vůbec na mé názory. Co se mu ale opravdu nepovedlo, bylo předepsání poskoitální antikoncepce. Chtěla jsem Postinor, on trval na klasické antikoncepci Triregolu. Bohužel jsem na něj dala a samozřejmě, že nezabrala. Když jsem u něho po cca 7 týdnech byla, konstatoval těhotenství. Bez omluvy, nějakého vysvětlení. Když jsem se začala ptát, jaká to byla poskoitální antikoncepce, atd., rozčílil se, že mu nedůvěřuji, že se moc ptám a že můžu ihned od něho odejít. Tak jsem šla. Bylo by to na žalobu. Škoda, že to u nás ještě pořád je tak komplikované a celkem bez šance.