Zdeněk Lacina, praktický lékař Zlín

MUDr. Zdeněk Lacina

Praktický lékař

tř. 2. května 3646, Zlín
Praktický lékař pro dospělé

Panu MUDr. Lacinovi bych ihned odebral licenci vykonávat praktického lékaře z důvodu zanedbání pracovních a lékařských povinností vůči pacientovi, viz můj případ. Opakovaně jsem navštívil uvedeného lékaře s problémem krvácení a bolesti při stolici, kde dle vyjádření krajské nemocnice mě měl předat do rukou odborníka, což ani jednou neučinil. V ordinaci jsou dlouhé čekací lhůty, protože pan doktor nedodržuje ordinační hodiny a věčně chodí do ordinace pozdě, z důvodu vykonávání druhé profese. Při konzultaci mě vůbec neposlouchal, měl laxní přístup a věnoval se jiným činnostem, jako vyřizování soukromých věci, které nesouvisí s mým případem. Nebral na vědomí vážnost problému a snažil se mě rychle odbýt. Díky tomuhle laxnímu přístupu jsem dlouhodobě trpěl silnou bolestí a bezmocností. Jednoho dne se můj stav hodně zhoršil a nakonec mě rychlá záchranná služba odvezla do nemocnice s 40stýpňovými teplotami, zimnicí, záchvatem a opakovaným krvácením z konečníku. Byl jsem vyšetřován pro podezření infekce neznámého původu. Tam jsem setrval 7 dní a následně byl odeslán zpět k obvodnímu lékaři, kde MUDr. Lacina vůbec nevěnoval propouštěcí zprávě pozornost a ignoroval jednotlivá doporučení z nemocnice, kde jsem měl být u něj dostatečně došetřen a odeslán k odborným lékařům. Ještě několikrát jsem znovu opakoval návštěvy u mého praktického lékaře ze stejných důvodů (silným a opakovaným krvácením z konečníku a silnými bolestmi při vyprazdňování). To už jsem psychicky nevydržel a důrazně jsem mu navrhl řešení problému, kde mi (konečně) bylo vyhověno a byla napsaná doporučenka k odborníkovi. Po mnoha nepříjemných a bolestivých projevech jsem dostál svého žadonění. Nakonec mi byla odborníkem diagnostikována velmi nepříjemná anální fisura (trhlina na konečníku), kde jsem musel jít na rychlou a hodně bolestivou operaci v kompletní anestezii. Je možné, že kdyby pan doktor můj problém nezjednodušoval a věnoval mu patřičnou pozornost a včas mě poslal k odborníkovi, nemusel jsem skončit se čtyřicítkami v nemocnici. Pan doktor MUDr. Lacina často soukromě telefonuje, zajímá se o soukromé záležitosti při vyšetřování pacienta, nedodržuje ordinační dobu, pracuje v teplácích místo lékařského pláště, má vedlejší práci a přitom nestíhá dělat kvalitně tu stávající.
Další problém je, že jsem byl (před měsícem) u něj žádat vyšetření kvůli žádosti o částečný důchod, kdy měl pan doktor dostatek času mou žádost zpracovat a odeslat úřadům, což dodnes neučinil! Byla mi dnes doručena upomínka (výzva) o absolvování lékařské prohlídky a urychlené dodání všech podkladů. Cítím se být poškozený, protože jsem učinil všechny potřebné kroky k vyřízení mého potvrzení a je jen (bohužel) na panu doktorovi, kdy jej zašle zpět na příslušný sociální odbor. Vůbec nechápu, co mu tak dlouho trvá, když má veškeré podklady odevzdané a všechny odborné posudky doložené? Že by nestíhal a nemá čas??? Nezbývá mi nic jiného, než se obrátit na jiného a svědomitějšího doktora, na kterého se mohu spolehnout, a proto uděluji panu doktorovi známku nedostatečně! Takhle jsem si to vážně nepředstavoval. Bohužel je mnoho lidí v mém okolí, včetně OSSZ, co nemá s panem doktorem dobré zkušenosti. Na všechny zde uvedené tvrzení mám odborné lékařské záznamy, které dokumentují mou životní situaci a neschopnost lékaře řešit daný problém, kterému jsem svěřil do rukou svůj život, a kterému jsem věřil. S pozdravem Michal Zlín 29. 08.2016

Souhlasím s příspěvkem od "stromeček" a přidávám se k těm, kdo tohoto lékaře nedoporučují...časté vyřizování soukromých věcí během ordinace, časté telefonování při vyšetřování pacienta, bagatelizování potíží pacienta, nezájem o pacienta atd...
A ještě: proč si myslíte, že všichni, kdo kritizují dr Lacinu za špatnou práci, že mu závidí? Je známa i spoustu majetných lékařů, kteří pracují dobře.

souhlasím s příspěvkem od Diabolo.tento názor jsem slyšela od více lidí.Měl by dělat jednu práci pořádně než deset špatně.Že je galantní k ženám, to je sice pěkné, ale o to tu přece nejde.Nemá čas na pacienty, jeho uspěchané vyšetření se mine cíle.Věřím, že se samozřejmě někdy i trefí.Jinak chaos, chtít vypsat papír potřebný pro pojištovnu, je nadlidský výkon.A že k lékařům chodí i nějací hypochondři? To mě nezajímá, chodí tam i velmi nemocní lidé a ti potřebují solidní a profesionální přístup. O lidském nemluvě. Pan doktor mě zklamal, někdy nás pacienty ani neviděl, protože tam věčně nebyl.Ordinovala za něj často sestra.

rychlý, ale ne moc pečlivý