Zdeněk Kovář, zubař Praha

Zubař

náměstí Winstona Churchilla 1800/2, Praha 3, Praha
Praktický lékař - stomatolog

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda + 1 Více

Byl jsem behem dvou mesicu u pana doktora na vytrzeni dvou osmicek.

+ evidentni zkusenost a schopnost "za to vzit"
+ anestezie tak akorat, nevedel jsem o nicem, krome momentu kdy uz za zub rval ve stoje (zahnute koreny), ale vedel co dela.
+ rychlost zakroku

- ustipl mi kus sedmicky pri prvnim zakroku, pri druhem se na sedmicku koukal (na zaklade neg. hodnoceni ktere jsem mu tady nechal), rekl jen ze by potrebovala narovnat, ale ustipnuti nijak neresil. To ze je kus zubu pryc mi potvrdil az jiny zubar minuly mesic. Nechapu.
- cekaci doba v ordinaci, pokazde jsem prisel v 7:30, pokazde na pana doktora cekal + nasledne cekal v ordinaci cca hodinu. Na druhou stranu, co by dneska clovek (bohuzel) v tomhle ohledu nechtel za 30 korun. Byl jsem v ruznych zemich v zahranici u doktora a pece je dejme tomu celkove o 50% lepsi napric konkretnimi obory, ale financne to vychazi v prumeru 5-10x vice. Nase zdravotnictvi stoji relativne za houby, ale taky je v podstate zadarmo, coz je asi i spatna motivace pro doktory.

-/+ nevim zda je normalni po vytrzeni zubu ranu nijak nevyplachovat nebo necistit, ani kdyz se pri trhani zub (hluboky kaz) castecne rozpadl a jeste druhy den pri vyplachovani "cinkalo umyvadlo".

celkove bych se k nemu ale vratil, predevsim kvuli zkusenosti a rychlosti zakroku.

Pana doktora Kováře mi doporučila moje zubařka kvůli vytrhnutí osmičky, na kterou si sama netroufla. Předem mě upozorňovala, že to asi bude bolestivé, protože zub rostl v hodně krkolomném úhlu, a zákrok asi bude docela trvat. Šla jsem tedy na stomatochirurgii připravená na to, že mě čekají krušné chvíle. Pan doktor Kovář mrknul na snímky, zavtipkovali jsme na účet mého chrupu (tento osobní přístup ješte odlehčil situaci před zákrokem), dal mi injekci s anestetikem, a ani tato injekce mě vůbec nebolela (u mé zubařky mi při injekci vždy vytrysknou slzy, i když nejsem žádný bolestínek). Pak se pustil do práce. Já nic necítila, jen viděla spoustu nástrojů, které se mu střídaly v ruce. Lehce to zacukalo, pak se
na chvilku odklonil, já čekala, že se jen natahuje pro jiný nástroj, ale on už si prohlížel zub, který mi vytrhl, aniž bych to nějak zvlášť pocítila. Pak jsem ještě párkrát došla na kontrolu, nikdy jsem tam nečekala déle než půl hodinky.
Tohoto zkušeného pana doktora mohu vřele doporučit a mrzí mě, že jsem se o něm nedozvěděla dříve, mohla jsem být ušetřena spousty bolestí. Andrea D.