Zdeněk Faltus, ortoped Jihlava

Ortopedická a traumatolog. ambulance

Zobrazit ostatní profily ortopedů v okolí

Zobrazit ostatní profily ortopedů v okolí

Umístění: Ortopedická a traumatolog. ambulance Silná bolest nohy

K p. Faltusovi jsem přišel s velmi silnou bolestí stehna. Udělal mi sono vyšetření z čehož usoudil, že se jedná o natržený sval a poslal mě domů s receptem na masti proti bolesti a objednal mě k sobě na kryoterapii (léčba chladným vzduchem) z čehož vytěžil 600Kč. Nic se nezlepšovalo, bolest se zhoršovala a na stehně jsem měl čím dál větší otok. Po 6tém sezení, kdy jsem se na nohu ani nepostavil, se hrozně divil, že to nepomáhá, dostal jsem berle a poslal mě domů s tím, ať se stavím další den pro injekci na bolest. Vůbec se nezaobíral tím, zjistit skutečnou příčinu mých potíží, natož udělat nějaké pořádné vyšetření. Opravdu ošklivě natržený sval se hojí v řádech týdnů, já trpěl bolestí 3 měsíce. Ani léky na bolest pořádně nezabíraly. Objednal jsem se k jinému ortopedovi, kterému jsem řekl stejný příběh, jak mé potíže začaly, který už jen z toho věděl, že nemůže jít o natržený sval. Zděšen, jak moje noha vypadá mě objednal akutně na magnetickou rezonanci která ukázala nádor na stehenní kosti. Okamžitě jsem byl poslán do Brna, kde mi dělali biopsii. Jedná se o Ewingův sarkom a čeká mě náročná dlouhá léčba chemoterapií, následná operace a radioterapie. Od p. Faltuse se mi nedostalo řádného vyšetření, tento nádor lze zjistit obyčejným RTG snímkem. Kdybych nezměnil lékaře, prognóza by teď byla úplně někde jinde..Doufám, že moje zkušenost někomu pomůže a nespoléhejte se na doktory, kteří z vás akorát vytáhnou peníze a odbydou vás léky na bolest. Já jakožto laik jsem p. Faltusovi věřil a byla to chyba.

Nejhorší!!! Nedoporučuji, ani mě neposlal na rentgen, dal mi to hned do sádry, pak jsem šla na kontrolu, kdy se mi na to pak ani nepodíval a řekl, že kdyby se to zhoršilo, tak ať přijdu za 14 dní. Ne, fakt ne.. už nikdy.. čekání hodina a půl a pak během dvou minut, rozstříhnutí sádry, poplatek 30 Kč a čau.. -> byla jsem u něj poprvé a zároveň naposled..

U pana Faltuse (nebudu psát u pana doktora,protože to on pro mě není) jsem v roce 1998 podstoupil operaci předního zkříženého vazu.S kolenem mám do dneška problémy.Mimochodem v průběhu operace mu někdo řekl,že takhle se ta operace nedělá,nacož on arogantně odpověděl,ať mu do toho nekecá.Tak jsem si tak trošku připadal jako pokusná myš.
A tím to všechno teprve začalo.Když to koleno viděla rehabilitační zhrozila se a divila se že mi vůbec funguje.Když jsem jí řekl,kdo mě operoval se divit přestala.Řekla že nejsem první,kdo má po operacích pana Faltuse problémy.Že sním nemají dobré zkušenosti.
Při kontrole mi pak řekl,že mi do kolena dal speciální šroub,který pojišťovna neproplácí,nacož mě před operací neupozornil a že mu na další kontrolu mám donést 3 tisíce.Zaplatit jsem musel,protože mi pak vyplňoval úrazovou pojistku.Po předání peněz,při kterých si mě vzal mimo ordinaci do vedlejší místnosti,asi aby to neviděla sestra jsem čekal na nějaký doklad,čehož jsem se nedočkal.Takže celkem pěkná nezdaněná prémie.Později jsem se dozvěděl,že při těchto operacích nejsou žádné šrouby potřeba.A přesně stejnou zkušenost má i můj soused.Po něm chtěl dokonce 8 tisíc za kyčel.
Nedávno jsem potkal kamaráda,který má problémy s kyčlí a že stím byl taky u pana Faltuse.Ten mu arogantně řekl,že to má z nadváhy ať zhubne.Navštívil jiného ortopeda a výsledek je ten,že musí na neodkladnou operaci.Hned se mi vrátili moje zážitky s panem Faltusem a rozhodl jsem se napsat tento můj názor.Doufám,že to pomůže v rozhodování při výběru doktora.Škoda že tato možnost nebyla dříve.Mohl jsem se vyhnout nepříjemným zkušenostem.
Co více dodat.Když jsem se s odstupem 2 měsíců po operaci začal pídit co je vlastně zač,tak jsem se dozvěděl,že už ho jako operatéra z několika nemocnic vyhodili.Mimo jiné i z Jihlavy.Co se týče úplatků,tak nevím jak teď,ale dřív si ty úplatky bral.A moc pochybuju o tom,že se zmněnil.Jak jednou přičichne k penězům,tak už jen tak nepřestane.Co se týče přístupu k pacientům,tak jeho chování bylo vždy chladné a neosobní.A jako doktor mě taky nepřesvědčil.Takže moje rada je aby jste se ordinaci pana Faltuse raději zdaleka vyhnuli.

Jako dítě školou povinné jsem k panu doktorovi šla s počínající skoliózou. Pan doktor konstatoval, že skolióza se pouze sleduje, cvičení je zastaralé.. tak pozoroval až do chvíle, kdy řekl, že už mám páteř tak zkroucenou, že je nutné, abych měla korzet a dušoval se, jak mě korzet v ničem nebude omezovat, jak s ním budu moc jezdit na koni i na kole... Chtěla bych ho vidět, jak v plastovém brnění jede na kole - nemohla jsem pomali ani sedět na klasické židli, navíc jsem ho musela mít 23 hodin denně - ta jedna hodina byla na protažení, cvičení a hygienu. Něco takového jsem zkoušela pár dní a odmítla jsem dál pokračovat. Při změně ortopeda jsme se s maminkou dozvěděly, že nejsme první, kdo od pana Faltuse přechází kvůli tomu samému jako my, s tím, že nechápe, kde pan Faltus vzal informaci, že na skoliózu se nemá cvičit. Po rehabilitacích se mi alespoň zastavilo do té doby stále se horšící pokroucení. Dnes ve svých 22 letech mám páteř stále velmi pokroucenou a nikdy se mi už do původního stavu nevrátí, navíc začínám mít strach, co se bude dít dál, například až budu plánovat rodinu. Takže panu Faltusovi velmi děkuji za zničená záda.

Velmi arogantní chování, na všechno hned ortézu nebo ještě lépe sádru, hlavně že už ve dveřích nezapomenou zkasírovat člověka o 30 korun. Hlavní sestra je hubatá a po vzoru svého šéfa taky arogantní

Tento pan lékař mi při návštěvě s naraženým ramenem - tehdy silně oteklým a bolestivým na dotek i pohyb - pouze z křesla (aniž by mě poslal na rtg nebo se na to aspoň podíval)řekl ať nechodím na slunce a že dostane 30Kč. Tak jsem mu pouze oznámil, že místo 3o korun mu budu dělat reklamu všude kam přijdu.

Upřímně děkuji panu doktorovi za to, že mi před X lety jako náctiletému nepomohl se začínající skoliózou páteře (= křivá záda). Konstatoval tehdy něco jako že je to dobrý, že by se to muselo začít rapidně zhoršovat aby s tím mělo smysl něco dělat a že je to dáno geneticky (nikdo v rodině nic podobného neměl ani nemá)...
Dnes jsem skvěle křivej, dělat s tím už nic nelze, mám z toho asymetrické svaly, křupe mi v zádech a občas mám problémy jakoby mi bylo o 20 let víc.

Dcera (16 let) letos 25.4. utrpěla úraz kotníku a bohužel se léčila u pana doktora Faltuse. Ten 9.6.2010 její úraz ukončil s konstatováním, že "úlomky kosti se krásně rozpustily" a hybnost nohy v kotníku je plná. Protože bolesti stále přetrvávají, začala se dcera léčit v jiné nemocnici a v jiném městě. A závěr?
Asi bude stačit když napíši, že se dcera musí podrobit operaci s celkovou anestezií.

Borec. Na artrózu v koleni mi chtěl dát sádru. To se jen tak nevidí.