O nás

FORTMEDICA je rodinná společnost provozující soukromou ORL ambulanci s pěti pracovišti a oddělení jednodenní ORL chirurgie v Praze. Naše pracoviště naleznete v Poliklinice Modřany, Poliklinice Budějovická, Poliklinice Kartouzská, Poliklinice prof. Řeháka (Medpoint - Smíchov) a Unicare Medical Center (Bořislavka). Naši lékaři mluví anglicky, německy, španělsky, francouzsky, italsky, holandsky a rusky, ale i urdu, hindi, persky a arabsky.

Cílem našeho týmu vysoce kvalifikovaných lékařů je poskytování profesionální péče na moderně vybavených pracovištích. Snažíme se o minimalizování nepříjemných a invazivních zákroků používáním nejnovějších dostupných technologií. Jako jedni z mála v České republice tak například provádíme operace plasmovou koblací, rinoseptoplastiku nebo laryngologické vyšetření pomocí NBI technologie či vestibulární vyšetření Tetrax.

Chceme, aby prvotřídní soukromá zdravotní péče byla co nejdostupnější, proto neustále jednáme se zástupci pojišťoven o hrazení zákroků. V současnosti téměř všechny zdravotní pojišťovny finančně přispívají na operační výkony u nás prováděné.

Naše činnost začala v roce 1994 malou privátní ordinací a postupně jsme se rozrostli do pěti ambulancí a oddělení jednodenní chirurgie. V roce 2004 jsme začali provádět operace v lokální a celkové anestezii na oddělení jednodenní chirurgie v Modřanech. Za 16 let jsme provedli již přes 15 000 operací v celkové anestezii, z toho 4500 operací nosní mandle plazmou.

Našimi nejčastějšími pacienty jsou děti. U nich je potřeba citlivého přístupu, proto nabízíme rodičům možnost zůstat s dítětem na sále při jeho uspávání a být u něho, až se bude probouzet na pooperačním pokoji. Díky tomu nemusí být operace pro dítě vůbec traumatickým zážitkem.

Naše pracoviště spolupracuje s vysoce specializovanými univerzitními klinikami v České republice i v zahraničí. Tímto zajišťujeme našim pacientům maximální možnou diagnostiku a léčbu. Samozřejmostí jsou u nás tzv. second opinion vyšetření (názor druhého odborníka).

Podporujeme celoživotní vzdělávání. Lékaři, sestry i další pracovníci FortMedica se několikrát ročně účastní odborných konferencí a seminářů jak v České republice, tak v zahraničí. Díky tomu se neustále rozšiřuje nabídka námi nabízených služeb a samozřejmě také kvalita prováděných vyšetření a chirurgických zákroků. Z posledních let můžeme zmínit například NBI Workshop v Janově, Itálie (2019), CEORL-HNS 2019 v Brusselu, Kongres Hyperbarické a Letecké Medicíny v Liblicích (2019) či každoroční Otoneurologický Kongres, který od roku 2020 FortMedica spolupořádá. Kromě toho od roku 2016 organizujeme odborný seminář Modřanské odpoledne přímo v prostorách našeho modřanského pracoviště. Tematicky se seminář věnuje různým oblastem z oboru otorinolaryngologie a mezioborové spolupráce.
Přečtěte si více

Služby

Specialisté

Názory o lékařích (20)

MUDr. Dagmar Černochová Jiný

Paní doktorka velice příjemná, milá, vše vysvětlí, zodpoví. Za mě super

MUDr. Petra Kameníková Jiný

K Paní doktorce cítím neskutečný vděk a záchranu života. Kdyby nebylo jejího rychlého rozhodnutí-už bych nebyla mezi živými.

MUDr. Dagmar Černochová Jiný

Maximální spokojenost . Profesionální přístup .Ochota .

Prim. MUDr. Tomáš Fořt předoperační vyšetření

Dne 21. 3. 2023 jsem u Vás absolvoval laserovou kryptolýzu patrových tonsil v lokální anestezii. Touto cestou bych Vám chtěl vyjádřit poděkování za provedený zákrok. Po více než 3 týdnech od zákroku je operační rána dobře zahojená a bez komplikací. Příznaky obtěžujících čepů na mandlích se zmírnily, nicméně vzhledem k hloubce krypt v jedné z mandlí stále dochází k zadržování zbytků potravy, a určitý stupeň zápachu cítím stále. Dle sdělení při předoperačním vyšetření byla hloubka krypty 2 cm. Do budoucna proto zvažuji tento zákrok podstoupit znovu. Jako pacient jsem byl řádně seznámen s předpokládaným výsledkem této operace, a nelituji, že jsem si vybral právě Vás a Vaše pracoviště. Podstatné pro mě nyní je, že se moje obtíže díky Vašemu zákroku zmírnily. Chtěl bych také ocenit profesionální a milý přístup pracovnic recepce a sester.

Prim. MUDr. Tomáš Fořt

Dobrý den, děkujeme za hodnocení, jsme rádi, že jste byl se zákrokem spokojen. Bohužel tonsily mají schopnost opět tvořit krypty, takže se pak zákrok musí opakovat. Až se budete chtít objednat, neváhejte nás kontaktovat na tel. +720028820.

MUDr. Nadeem Choudhary Jiný

Prijemne zjištěni,ze mezi doktory se občas najdou i lékaři.Vysetreni panem doktorem probehlo opravdu dukladne.

Prim. MUDr. Tomáš Fořt Jiný

Moc děkujeme za skvělou péči,milé jednání,profesionalitu a lidský přístup.
    Syn 7 let po zavedení gromet ,rychlý termín, skvělá parta zdravotníků pod vedením pana primáře Tomáše Fořta.
    Mohla sem ze synem, až na sál a držet ho za ruku než usnul,po výkonu ani jedna slza a za 5 hodin doma řádil jako by ani na žádném výkonu nebyl. Moc děkujeme

Prim. MUDr. Tomáš Fořt

Děkuji za Vaše hodnocení, jsem rád, že jste byli spokojeni.

MUDr. Dagmar Černochová Jiný

K paní doktorce jsem se dostala přes stránky Fortmedica, pro kterou pracuje, stránky popisují své lékaře jako velké ORL odborníky s profi přístupem, do Fortmedica jsem zavolala kvůli tinnitu, co se mi objevil po Covidu, byla mi doporučena paní doktorka Černochová, na termín jsem čekala čtvrt roku, preobjednavali me z důvodu nemoci paní doktorky, jinak ma zřejmě objednací dobu kratší.

Donesla jsem si vyšetření z neurologie a od jiného ORL lékaře, u kterého jsem byla hned po tom, co se mi objevil tinnitus - byl to mladý doktor na ambulanci na Homolce, který mi sdělil, ze o tinnitu toho moc neví, a ze to stejne nejde vyléčit. Proto jsem hledala dal a objednala se do Fortmedica.
    Během prvních dvou minut v ordinaci mi paní doktorka poměrně příkře sdělila, proč po ní chci duplicitně vyšetřit, když uz jedno vyšetření mám, a že mě ze zákona nemůže odmítnout, protože na tom mám právo.

Další otázka byla, co od mé návštěvy u ní očekávám a než jsem se stihla vyjádřit, řekla mi, ze ma pacienty od 08:00 ráno a je to na ni moc informací. Byla mi doporučena fyzioterapie na uvolneni čelisti a při mem dotazu, zda se to dá kombinovat s akupunkturou, kam chodím 1x týdně odpověď byla: “dělejte si, co chcete” …

Nepovažuji se za otravneho pacienta s doternymi dotazy, nebo za někoho, kdo se nudí, tak chodí po doktorech, tinnitus me velmi trápí a doufala jsem, ze se mi podaří dostat se k odborníkovi, který má zkušenosti s tímto druhem onemocnění.

Věřím, ze paní doktorka je odborník ve svém odvětví, z lidského hlediska je to z me zkušenosti katastrofa. Pokud paní lékařka pociťuje vyhoření, přeci existuje něco jako poloviční úvazek. Nikdy jsem podobný přístup lékaře nezažila.

Prim. MUDr. Tomáš Fořt Jiný

Pan doktor naprostá špička, operace skvělá a ambulantní léčba taky. Nedivím se, proč má tak plné termíny.

Děkuji za hodnocení.

MUDr. Vladimír Prokop Jiný

Pan doktor Prokop je naprostý zázrak mezi dnešními lékaři. Skutečný profesionál a člověk na správném místě.

Prim. MUDr. Tomáš Fořt Jiný

Velmi děkuji panu primářovi za provedenou mukotomii, díky které mohu nyní lépe dýchat a žít, bez přehánění výsledkem jsem nadšen.

Prim. MUDr. Tomáš Fořt

Děkuji za hodnocení, jsem rád, že Vám operace pomohla.

Kontakt

Soukalova 3/3355, Praha 148 00 Zobrazit v Goole Maps
Všeobecná zdravotní pojišťovna, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Oborová zdravotní pojišťovna, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna, Zaměstnanecká pojišťovna Škoda, ... Pojišťovna VZP, a.s. Všechna pojištění
Stroupežnického 18/522, Praha 150 00 Zobrazit v Goole Maps
Antala Staška 80, Praha 140 00 Zobrazit v Goole Maps
Na Dlouhém lánu 11/563, Praha 160 00 Zobrazit v Goole Maps
Kartouzská 204/6, Praha 150 00 Zobrazit v Goole Maps
Všeobecná zdravotní pojišťovna, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Oborová zdravotní pojišťovna, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna, Pojišťovna VZP, a.s.