Podívejte se na další kliniky

Koho hledáte?

Hledejte jinou specializaci

O nás

Fakultní nemocnice Ostrava využívá k léčbě špičkové přístrojové vybavení, sleduje moderní trendy, má k dispozici náročné a účinné léčebné programy.

Služby

Specialisté

Názory o lékařích (8)

MUDr. Jiří Szeliga Jiný

K panu MUDr. Jiřímu Szeligovi jsem se dostal po úrazu prostředního prstu pravé ruky. Dá se říct, že šlo o „nedokonanou“ amputaci (i zápis z vyšetření mluví v odborné řeči něco takové + uvádí na základě RTG i zlomeninu) a tak jsem čekal – už od prvního pohledu na prst hned po úrazu, že o dva články prstu příjdu. Pan doktor prst pečlivě prozkoumal, hlavně citlivost utržené části (kterou jsem hned po úrazu kapesníkem „dal na své původní místo“), zeptal se jak se mi to stalo, na co se léčím, na co jsem alergický a rozhodl, že “prstu dáme šanci“. A pak se za asistence sestřičky paní Jany Klaškové pustil do umrtvení a šití. Přesně 30 minut po úrazu jsem měl prst zašitý. Po ověření data posledního očkování na tetanus u mého praktického lékaře) jsem pak dostal injekci proti tetanu + recept na antibiotika. Pak následovaly kontroly s převazem každé tři dny – pan doktor mi stanovil vždy přesný čas, kdy se mám dostavit. Nikdy jsem nečekal více než 5 minut. Pan doktor kontroloval hlavně citlivost a hybnost. Po týdnu mi postupně vybíral stehy - na 3krát. Dneska jsem třetí den s prstem bez stehů, dokonce ani nehet nezčernal, i když mne pan doktor upozornil, že pod ním zajisté vyroste nový a ten původní mu uvolní místo. Ani nevím jak projevit vděčnost a úctu panu doktorovi, i obdiv k jeho odborné profesionalitě, odvaze v prognostice léčby (je mi 72) a navíc příjemnému lidskému přístupu se zdravou špetkou humoru, která je tak prospěšná a účinná pro efektivní finalizaci léčby. Veliké díky panu doktorovi i jeho asistenčnímu personálu, který nejen ,že odvedl svoji práci kompetentně, včetně toho, že mne „vzali do parády“ včas, ale i za lidský přístup. Je 18-tý den po úrazu a já vím, že mi pan doktor zachránil prst. Fakt. Je komplet celý, citlivý, ohebný, jízvy ho drží vcelku.

MUDr. Jiří Szeliga Jiný

Fajn pán doktor, sice je hodný, ale docela hodně málo komunikuje. Co musím vyvrátit že je arogantní, během vyšetření ani jedná arogantní poznámka. Bodové hodnocení: 7,5/10. Doporučuji.

MUDr. Martin Kolek Jiný

Super pan Doktor. Peclivy, ochotny, hodny, rozvazny, vse vysvetli. Chodi k nemu vice clenu rodiny. Jsme spokoeni

MUDr. Jiří Szeliga Jiný

Byla jsem na kontrole po zlomenině stehenní kosti, nastaly nějaké komplikace, pan doktor mě poslal na potřebná vyšetření a potom mi podrobně vysvětlil můj stav a naordinoval léčbu.Nohu mi ošetřili v ordinaci a na domácí léčení jsem obdržela potřebné recepty, celou dobu vyšetření byl pan doktor komunativní a a na každý dotaz odpověděl.Byla jsem velice spokojená a pana doktora bych vřele doporučila. Při minulých kontrolách jsem měla s doktorkou špatnou zkušenost

MUDr. Radek Sýkora Jiný

K panu Sýkorovi chodím pravidelně již několik let.Dovolím si tvrdit,že jsem se v Ostravě doposud nesetkala s lepším urologem.Vždy vše důkladně vysvětlí tak,abych situaci porozuměla a probere semnou i postupy další léčby.
    Také oceňuji jeho velice vlídný a lidský přístup.Mohu jen doporučit !

MUDr. Jiří Szeliga řezná rána malíčku prstu

Velmi nepříjemné a arogantní vystupování již při mém příchodu do ordinace. Pan doktor neodpověděl na pozdrav, ani nezvedl zrak z obrazovky počítače. S nezájmem se zeptal "co vám je" a po mé odpovědi již dál moc nekomunikoval. Aniž by se zvedl od pracovního stolu, stanovil diagnózu rychlým pohledem ve chvíli, když mi sestřička ošetřovala zranění. Na můj dotaz ohledně případného krvácení pohrdavě odpověděl "na to fakt nevykrvácíte". O následné léčbě jsem nebyl dostatečně informován, až při čtení lékařské zprávy jsem byl překvapen, jelikož o spoustě věcí se v ordinaci nezmínil. Pana Szeligu nemohu v žádném případě doporučit, je to jen další neprofesionální lékař, kterého nebaví jeho práce. MARTIN BOROVEC

MUDr. Jiří Szeliga Úraz nohy

K panu Szeligovi jsem se dostal po těžkém úrazu nohy, operoval mě a od té doby k němu docházim na kontrolu (cca dva roky).
    Během této doby jsem od pana doktora neslyšel jedinou ironickou poznámku, nebyl arogantní a další věci psány výše. Lékaře chválím a doporucuji.
    Kučerík Jakub

MUDr. Jiří Szeliga trombóza v lýtku

Musím bohužel potvrdit předchozí hodnocení doktora Szeligy. Udělal jsem tu chybu, že jsem po příchodu do ordinace zmínil, že mám podezření na trombózu v lýtkovém svalu (14 dnů po jeho natržení při úrazu). Následovalo jízlivé "aha, máte nastudováno, tak jaképak má trombóza příznaky". Pak mě sjel, že mi určitě týden po úrazu začalo být líp, tak jsem odložil berle a začal chodit, čímž jsem si sval zas doničil (s tím byl těžce vedle, naopak jsem byl co nejvíc v klidu a proto si asi uhnal trombozu). Nakonec mi změřil obvod lýtek a vysmál se, že primárně je při hluboké žilní trombóze postižená končetina oteklá. Ne, že by v tomto směru neměl pravdu, u mě to tak holt nebylo. A výsledek? Naštěstí mě jiný lékař poslal o den později na ultrazvuk a ten potvrdil kompletní trombózu v oblasti bérce. Možná by bylo fajn, kdyby mě na pohotovosti FNO o 2 týdny dřív poučili, že něco takového hrozí, že si mám tu nohu bandážovat a možná zobnout 2x denně půl acylpyrinu. Ale to už bych chtěl moc :(

Kontakt

17. listopadu 1790, Ostrava 708 52 Zobrazit v Goole Maps
Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Oborová zdravotní pojišťovna, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna, Zaměstnanecká pojišťovna Škoda