Praktický lékař pro děti a dorost
Fügnerova 39, Brno

Umístění: Praktický lékař pro děti a dorost

Od narozeni prvniho ditete (koncem 2007) navstevujeme pani doktorku pravidelne. Pamatuji si, kdyz syn spadl a krvacel, utikala jsem s kocarkem za pani doktorkou a zaroven ji volala. Kdyz jsme byli v ordinaci, hned nas vzala dovnitr a omluvila se vsem v cekarne. Byla jsem v soku a vubec nevim, co mi rikala, ale uklidnilo me to. Zavolala do nemocnici rict, ze jedeme a tam na nas uz cekali. Na stesti to nic nebylo, ale prave pristup doktorky mne prinutil se vschopit. Kdyz se mi narodilo druhe dite, nevahala jsem s vyberem pediatra. Vzdy dostavam vycerpavajici informace o vysetreni. Zadna zbytecna antibiotika. Staci brnknout rano a nesedite ve fronte. Sestricky prijemne, vlidne. Skoda, ze mam tolik let, ze se nemuzu nechat osetrovat v ordinaci u pani Doktorky. K. Munclingerova.

Umístění: Praktický lékař pro děti a dorost

Neuvěřitelne selhání lekarek i sestry po strance ohledu a empatie jak k diteti, tak rodiči. Bezohlednejsi způsob zacházení jsem v zivote nezažila ani na jinych místech, natoz v detske ordinaci!
Lékařka bagatelizuje zdravotní stav a jak jsem zjistila po konzultaci s jinym lékařem a dalším odborníkem dokonce si suverénně vymysli (lze). Kdyz rodič chce jen cas na rozmyšlenou, nedostane ho - lékařka začne křičet, jak na "tom trva" a pokračuje zastrašováním a výhrůžkami, proste neuvěřitelne jednani, ze kterého jsem stále v šoku. Po par mesicu v teto ordinaci jsme prchli nejvyšší rychlosti k jinému lékaři a vsem, co maji radi sve deti tuto ordinaci po žádné strance nemuzu doporučit! Maximalne tech hraček v čekárně maji hodne, to ano..

Umístění: Praktický lékař pro děti a dorost

Paní Dr. Tomanové chybí především empatie. Jako odborníka ji nemohu posuzovat, ale lidská stránka absolutně selhala. Jako speciální pedagog, který pracuje s dětmi s postižením, to považuji za velké selhání. Rozhodně nedoporučuji.

Velmi nespokojená s chováním paní sestřičky. P. doktorka tam bývá minimálně vždy někdo jiný, chybí empatie která je u doktorky/sestřičky potřeba kor u dětí. už jsme nechala dceru přepsat jinam....

Mám chlapečka něco málo přes 2 roky a od začátku chodíme k paní doktorce. Jsem s ní i s jejím celým týmem spokojená (a protože byl malý bohužel dost často nemocný, tak jsem je stihla poznat dosti). Kdykoliv byl nějaký problém nebo cokoli, zavolala jsem si a vždy mi už do telefonu poradily nebo objednaly. Při větších problémech - třeba když byl malý apatický u očkování, hned nás poslala na vyšetření do dětské. Nic nepodcenila a zatím jsem s paní doktorkou i se všemi moc spokojená. Příjemní a šikovní, více takových doktorů a sestřiček ;-).

Paní MUDr. Tomanová je pro nás odbornicí v oboru. Chodíme k ní již 11 let (děti 11 a 8 let). Nikoho pečlivějšího neznám. Snaží se o co nejlepší léčbu a nepředepisuje atb jen tak. Chválím spolupráci s dětmi, hlídá si vývoj, čistotu, plnou informovanost rodiče, seberealizuje se. Má můj obdiv, že vše zvládá v období, kdy doktorům není dáno léčit, ale spíš se zabývat byrokracií a propagací léků na trhu.

paní doktorka je sice pečlivá,vždy když měly děti něco závažnějšího,uměla to dobře řešit,ale někdy asi nemá svůj den a dokáže být i na dítko protivná např.(2,5roční dcerka strašně pláče při vyšetřování,a paní doktorka mi říkala že je už dost velká na to,aby spolupracovala že to mám pořešit i na malou byla nepříjemná).já chápu že se špatně vyšetřuje když dítě brečí,ale malá si dost žažila v nemocnicích a má prostě strach a v tu chvíli jí prostě nevysvětlím aby neplakala.Paní doktorka by měla být trochu více vstřícnější.

Jsem velice spokojena s peci pani doktorky. Chodim k ni s obema detmi uz skoro sest let. Vzdy byla poctiva a pecliva. Kdyz syn mel nejakou prapodivnou nemoc a lezel v nemocnici pani doktorka tam osobne volala. Hodne mne tenkrat radila a uklidnovala, nebot v nemocnici se se mnou bavili vzdy jen kratce a za synem nepousteli protoze jsem byla tehotna. Nikdy mne neodbivala a deti ji take maji radi. Jednou po ockovani syn prohlasil, ze chce byt take doktorem. V ordinaci je vzdy cisto, behem cekani se deti zabavi v herne nebo se divaji na pohadky. Ted to je pro nas pase, ale misto na kocarky je k nezaplaceni, kdyz mate miminko. Pani doktorce muzu za jeji skvelou peci jen podekovat z celeho srdce a poprat hodne zdravi a sil vykonavat jeji praci. Katka Munclingerova

Paní lékařka je možná odbornice, ale to u lékaře, který denně přichází do styku se starostlivými rodiči a dětmi nestačí. Lidský přístup, empatie, citlivost apod. jsou paní doktorce bohužel cizí. Po každé návštěvě se žena vracela s pocitem, že ji "zase s něčím otravovala" (a to rozhodně nejsme žádní přecitlivělí rodiče) - sám jsem se o tom pak při dalších návštěvách přesvědčil osobně - a teď se jí už i bojí zavolat. Trpělivost a laskavost je zde nahrazována postojem "přecitlivělá matka". Rád bych dal vyšší hodnocení (např. čekárna i herna jsou pěkné), ale tato doktorka si ho díky svému přístupu nezaslouží ... hledáme nového lékaře.

Mám pocit, že většinu negativních komentářů podle použitých obratů a nekonkrétnosti stížnosti psala jedna osoba. Za sebe přidávám velkou spokojenost - vybavení a čistota čekárny a ordinace, pečlivost lékařky, necpe hned antibiotika. Vymrčovala jsem si s očkováním a ač dle mého je paní doktorka spíše zastánkyní očkování, mé požadavky na individuální očkovací schéma respektovala a zároveň je i o této problematice informovaná (někteří pediatři jsou schopni i tvrdit, že dítě dostane obrnu, pokud ho hned nenaočkujete). 2 nové sestřičky jsou velmi milé. Co se týká poradenství po telefonu, nikdy jsme neměla problém. naopak při aktuních případech (syn vypil odlakovač) mě hned předali paní doktorce. Domluva termínů prohlídky bez problémů - pokud se mi něco nehodilo, hledaly sestřičky jiný termín.