Fakultní nemocnice Brno

Certifikovaný fyzioterapeut v metodě DNS dle Prof. Koláře, osobní trenér 2. třídy a výživový poradce. Specialista na poúrazový (pooperační) trénink sp...

Léčené nemoci

• Vertebrogenní algický syndrom, poúrazové a pooperační stavy

• fyzioterapeut

Pana Šenkýře 100 % DOPORUČUJI. Po porodu jsem s ním začala cvičit cviky, které mi doporučil a mohu říct, že jsem se cítila skvěle. Jednak jsem shodila veškerá nadbytečná kila, zlepšila se mi fyzická kondice, posílilo pánevní dno, celková struktura těla a člověk se pak cítí skvěle také psychicky. Jinak je to velmi příjemný pán, který vám ve všem poradí a můžete se na něj spolehnout.

K panu Šenkýřovi jsem chodil na rehabilitace se zády. Jsem časově poměrně dost vytížen, rozvrh se mi často mění, proto velmi oceňuji, že pan Šenkýř byl ochotný se časově přizpůsobit mým potřebám, bylo-li to nutné. Jeho metody byly účinné, rozhodně ví, co dělá a v neposlední řadě je příjemný i jako člověk.

S panem Šenkýřem mám zkušenost jako s osobním trenérem. Oceňuji, že klade důraz na bezpečnost cvičení. Nehrozí pak, že by si člověk cvičením spíše ublížil, jak se často stává. Jako fyzioterapeut má znalosti o fungování lidského těla, které pak uplatňuje i při tréninku. Osobně doporučuji.

Pan Šenkýř je opravdu profesionál na své místě. Vždy se vším pomůže, poradí a vysvětlí. Mě osobně velice pomohl a rád se k němu vracím na preventivní rehabilitace. Osobně můžu určitě doporučit.

Pan Šenkýř mne citlivým způsobem motivoval ke každodennímu cvičení. Je to více než rok od mé první návštěvy a já stále denně provádím cviky, které mi on ukázal. Pomohl mi uvědomit si, že cvičení s vlastním tělem je velmi efektivní a zbytečně nezatěžuje.

Jsem velice spokojená s rehabilitacemi. Krásné prostředí a krátká doba objednání.Pan Šenkýř je velmi příjemný člověk.Chodíme k němu skoro celá rodina a všichni ho chválíme.

12 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli umí zatejpovat záda i praktický lékař nebo ortoped.

Dobrý den, pokud mají certifikovaný tejpovací kurz, tak ano.

Mgr. Vojtěch Šenkýř

pár měsíců se věnuji běhání (spíše rekreační "pro radost", cca 4-10 km v jednom běhu, běhám tak 3x týdně) a poslední týdny mě bolí pravá holeň. Pocitově mě bolí kost, když si to zkusím pohmatem v klidu, tak spíše z vnitřní strany "pod kostí", tzn. mezi holenní kostí a lýtkovými svaly. V klidu to nebolí (jen při pohmatu), při chůzi i běhu většinou prvních pár kroků celkem trpím a mám pocit že si nedojdu nakoupit, ale po několika krocích se to zlepší, takže běhat nějak zvládám - nejhorší je to opravdu těch pár prvních kroků, po kilometru běhu už o tom skoro nevím. Podle krokoměru chodím celkem dost (nachodím cca 150 tisíc kroků týdně), nicméně je to hlavně po cestě do práce a z práce, případně procházka či běh večer; samotná práce je spíše sedavá. Co by mi mohlo s problémem pomoci? Dá se to "přeběhat" nebo je vhodnější menší zátěž? A případně jak moc? Mohlo by v tomto pomoci i tejpování? Jsem na sobotu přihlášena v Brně na závod (nejde mi o čas, jen o to abych doběhla do cíle), mohu tomu ještě nějak narychlo pomoci, aby se do té doby stav přinejmenším nezhoršil?

Děkuji za odpověď!

Dobrý den, nyní před závodem Vám pomůže důkladné protažení (strečink) a měkké techniky vč.pressury + tejping, dlouhodobě je třeba vyšetřit stereotyp chůze a běhu a provést důkladný kineziologický rozbor, zřejmě bude problém v centraci chodidly (4 bodová opora nohy). S pozdravem Mgr. Vojtěch Šenkýř (fyziotrener.cz)

Mgr. Vojtěch Šenkýř