Fakultní nemocnice Brno

Certifikovaný fyzioterapeut v metodě DNS dle Prof. Koláře, osobní trenér 2. třídy a výživový poradce. Specialista na poúrazový (pooperační) trénink sp...

Léčené nemoci

• Vertebrogenní algický syndrom, poúrazové a pooperační stavy

• fyzioterapeut

Umístění: jiné místo rehabilitace

Pana Šenkýře mohu doporučit. Oceňuji profesionalitu, individuální přístup a neuvěřitelnou vnímavost k potřebám a založení klienta.

Byla jsem zklamaná, když jsem se dozvěděla o jeho odchodu ze Zlína do Brna. Protože s ním mám pouze ty nejlepší zkušenosti, jsem v případě akutní potřeby rozhodnutá dojíždět do Brna. Budu moc ráda, pokud si najde čas a přijme mě třeba i „jako samoplátce“.

Vyzkoušela jsem několik fyzioterapeutů a pouze on mi dokázal pomoci a mých dlouhodobějších potíží se „zablokovanými rameny“ mě úplně zbavit.

Vzhledem k mému založení a postoji, mi maximálně vyhovoval jeho přístup. Přestože mi určité cviky, tak jako všichni ostatní doporučil, nespoléhal ani v nejmenším na mou aktivitu, ale sám vždy zvolil účinné řešení a mě obdivuhodně rychle dokázal zcela zbavit mých potíží.

Vždy se mu podařilo postupně vše úplně uvolnit a odblokovat prakticky bez mé účasti nebo úsilí.

Cvičení a pohybu jsem se vždy úspěšně vyhýbala. Přesto mě nabídka na účast a zapojení se do „kruhového tréninku“, který vedl, oslovila a mohu všem doporučit.

Umístění: jiné místo

Pana Šenkýře můžu s čistým svědomím jen a jen doporučit. Je to úžasný fyzioterapeut,trenér a hlavně člověk. A stále se učí nové věci.
Moc ráda jsem k němu docházela.Vždy mi pomohl a poradil. K mé smůle se odstěhoval.
Je to člověk,který dělá pro co se narodil.Baví ho pomáhat lidem.
Přeji mu hodně štěstí v nové etapě života-pracovní i životní .
Rosíková P.

Umístění: jiné místo problémy v oblasti bederní páteře

Pana magistra vnímám jako odborného, schopného specialistu ve svém oboru. Jeho profesní, zodpovědný a lidský přístup může být vzorem pro mnohé jiné, nejen z oblasti fyzioterapie. Po opakovaných návštěvách a rehabilitačních cvičení mé problémy odezněly. Vřele doporučuji i organizované kruhové tréningy pod záštitou pana Šenkýře, které považuji za ideální možnost odreagování a zlepšení fyzické kondice. Jiří Balusek, Zlín

Umístění: jiné místo Bolest zad

Pána Vojtěcha Šenkýře vrelo odporúčam všetkým, ktorý majú - podobne ako ja - bolesti chrbta, pre jeho skutočne profesionálny, zodpovedný, ústretový a ľudský prístup. Už po prvom stretnutí som pocítil pozitívnu zmenu, čo je veľmi dôležité pre motiváciu k pravidelnému cvičeniu vedúcemu k ďalšiemu zlepšeniu zdravotného stavu. Človek sa však sám nevidí, je tvor omylný, niekedy lenivý, preto je opakovaná pomoc profesionála na mieste. Vyskúšať si to jedenkrát na vlastnej koži je stokrát viac ako prečítať sto recenzií na internete...

Umístění: jiné místo

Pana Šenkýře můžu vřele doporučit. Chodili jsme na cvičení s dcerou a mě poradil jak cvičit při diastáze břišních svalů. Dceru cviky velmi baví a ani ji nemusím do cvičení nutit.Vážím si velmi milého a profesionálního přístupu.

Vojta Senkyr je velmi dobry fyzioterapeut a hlavne s lidskym a pratelskym pristupem vam pomuze resit vase zdravotni problemy.vrele ho muzu doporucit

Panu Šenkýřovi moc děkujeme za jeho přístup po dobu našich rehabilitací. Je nám moc líto, že se odstěhoval ze Zlína. Chodili jsme k němu i s dětmi a ty byly nadšené. Pan Šenkýř jim uměl vysvětlit jak správně cvičit a to zábavnou formou, takže děti se na cvičení moc těšily. Můžeme vřele doporučit. Přejeme hodně zdaru na novém působišti.

K panu Vojtěchu Šenkýřovi chodím na cvičení s problémy patní ostruhy a s tím souvisejícími potížemi achillovky. Jeho rady a cviky se snažím dodržovat, sama cítím, že se obtíže zmenšují a ustupují.
Je to velmi příjemný člověk a profesionál. Moc mu tímto děkuji a můžu jeho služby jen doporučit.

Děkuji Vojtovi Šenkýřovi za cvičení na rehabilitacích, ale o to více na soukromých lekcích v posilovně. Zotavuji se po plastice křížového vazu (ACL) a utrženém menisku a série komplexních cviků, které cvičíme napomáhá mé rychlé rekonvalescenci. Díky za přátelský příštup a fajn cvičení

Pana Šenkýře mohu doporučit!! Je to profesionál, vše velmi dobře vysvětlí a poradí. Mě konkrétně poradil cviky na rozestup břišních svalů po porodech. Opravdu doporučuji!!

12 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli umí zatejpovat záda i praktický lékař nebo ortoped.

Dobrý den, pokud mají certifikovaný tejpovací kurz, tak ano.

Mgr. Vojtěch Šenkýř

pár měsíců se věnuji běhání (spíše rekreační "pro radost", cca 4-10 km v jednom běhu, běhám tak 3x týdně) a poslední týdny mě bolí pravá holeň. Pocitově mě bolí kost, když si to zkusím pohmatem v klidu, tak spíše z vnitřní strany "pod kostí", tzn. mezi holenní kostí a lýtkovými svaly. V klidu to nebolí (jen při pohmatu), při chůzi i běhu většinou prvních pár kroků celkem trpím a mám pocit že si nedojdu nakoupit, ale po několika krocích se to zlepší, takže běhat nějak zvládám - nejhorší je to opravdu těch pár prvních kroků, po kilometru běhu už o tom skoro nevím. Podle krokoměru chodím celkem dost (nachodím cca 150 tisíc kroků týdně), nicméně je to hlavně po cestě do práce a z práce, případně procházka či běh večer; samotná práce je spíše sedavá. Co by mi mohlo s problémem pomoci? Dá se to "přeběhat" nebo je vhodnější menší zátěž? A případně jak moc? Mohlo by v tomto pomoci i tejpování? Jsem na sobotu přihlášena v Brně na závod (nejde mi o čas, jen o to abych doběhla do cíle), mohu tomu ještě nějak narychlo pomoci, aby se do té doby stav přinejmenším nezhoršil?

Děkuji za odpověď!

Dobrý den, nyní před závodem Vám pomůže důkladné protažení (strečink) a měkké techniky vč.pressury + tejping, dlouhodobě je třeba vyšetřit stereotyp chůze a běhu a provést důkladný kineziologický rozbor, zřejmě bude problém v centraci chodidly (4 bodová opora nohy). S pozdravem Mgr. Vojtěch Šenkýř (fyziotrener.cz)

Mgr. Vojtěch Šenkýř