Vladimír Marček , Ph.D.

Psycholog, Psychoterapeut Combined ShapeCreated with Sketch. přijímá nové pacienty

Calendar-iconCreated with Sketch. Objednat se 663 návštěv profilu během posledních 30 dní

Jsem psycholog, psychoterapeut, absolvent dlouhodobého Gestalt psychoterapeutického výcviku. Většinu času věnuji své privátní praxi, příležitostně vyučuji na FSS MU, ESF MU, Newton... Více

Objednat se

info-iconCreated with Sketch. Klikněte na vybraný termín a domluvte si návštěvu. Obdržíte potvrzení emailem.
  • Psychologické služby Combined ShapeCreated with Sketch.

Sukova 49/4
    602 00 Brno, jihomoravský

Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
    Hotovost, Bankovní převod

Služby

Individuální 50-minutové sezení 500 Kč
    Kognitivní trénink (paměti, pozornosti apod.) 500 Kč
    Když vy nebo já zrušíme sezení méně jak 24h předem, kompenzujeme druhou stranu ve výši 250 Kč
    Pro studenty, klienty na rodičovské dovolené nebo nezaměstnané poskytuji slevu 20%
    Párová terapie 60-minutové sezení 700 Kč
    Tvorba a interpretace profilu osobnosti nebo intelektu 500 Kč
    Běžný termín

Zkušenosti a dovednosti

about-me-iconCreated with Sketch. O mně

• Jsem psycholog, psychoterapeut, absolvent dlouhodobého Gestalt psychoterapeutického výcviku. Většinu času věnuji své privátní praxi, příležitostně vyučuji na FSS MU, ESF MU, Newton College, a externě se věnuji vědeckovýzkumné činnosti na Psychologickém ústavu Akademie věd ČR.

Nabízím kvalitní a dostupnou psychoterapii pro jednotlivce i páry, a přednášky na vybraná témata (perfekcionismus, stres apod.)

Je mi vlastní přívětivý, respektující přístup, rád s klienty objevuji jejich vlastní cestu k překonání těžkých životních období, seberealizaci, nebo k většímu naplnění ve vztahu. Věřím v uzdravující sílu terapeutického vztahu, stejně tak jako v individuální zdroje každého člověka. Více o mém přístupu najdete na webu Psychsluzby.cz.

• psychoterapie
  • klinická psychologie

Znalost jazyků

• angličtina

Nemoci

• Nadměrné obavy, úzkosti, stres. Ztráta motivace, zájmu nebo smyslu.
  • Vztahová témata (kompatibilita / spokojenost partnerů, krize)
  • Depresivní, manické nebo obsesivní stavy
  • Problémy s pamětí, pozorností
  • Krize identity (v profesním, osobním nebo sexuálním životě)
  • Rozvoj osobnosti, sebepoznání, nadání

Fotografie

Hodnocení pacientů

Přidejte vlastní názor

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Pán Marček je veľmi empatický a povzbudivý. Vie povedať tie správne slova, ktoré upokoja človeka, ktorý sa trápi. Zachováva si objektivitu a profesionalitu. Skvelo načúva a reaguje na to, čo človek hovorí. Dokáže navrhnúť účinné riešenia. Mne osobne pomohol vidieť situáciu, v ktorej sa nachádzam z úplne iného pohľadu a tým zmeniť môj postoj voči nej.

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Dr. Marcek is a great professional and human. I highly appreciate not his his ability to ask the right questions, but also the great empathy he shows when it comes to hard situations.
    Dr. Marcek doesn't give answers. He rather asks very sharp questions and lets the person find his own answers, which is what a professional therapist do.
    Dr. Marcek offers the best thing any therapist would offer, which is active listening. He is always capable of finding the subtle line that connects the parts of any messy story you tell him. This line not only connects relevant parts, but it also separates gray areas and makes the picture clearer.
    I am very thankful for helping me through the process of finding the genuine part of me that thought that I had lost, and for helping me feel better about myself.

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Po několika sezeních u jiného terapeuta, která mi ve finále nic nedala, jsem navštívil pana Marčeka začátkem března. Během jednoho dvouhodinového sezení mi pomohl srovnat pocity, myšlenky a uvědomit si, že zdroj mých současných problémů je zakořeněn hluboko v dětství. Ano, mluvil jsem především já, ale pan Marček dokázal pár větami vždy vystihnout přesnou podstatu mého sdělení a "nakopnout" moje myšlenky správným směrem. Sezení bylo velmi příjemné, pohodové, pan Marček naslouchal a byl empatický přesně tak, jak jsem potřeboval. Nyní je spousta práce na mně a k panu Marčekovi se opět objednám.

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Pana doktora považuji za skutečného odborníka. Domnívám se, že je to člověk na svém místě. Empatický, chápající a koncentrovaný. Odborníků jako je on není mnoho. Nezasahuje příliš do toku vašich myšlenek, ale zároveň dokáže vyzdvihnout to podstatné a důležité pro vás. Snaží se, abyste na řešení své situace přicházeli sami, a myslím, že to je podstata práce psychologa.

Zároveň bych mu ráda touto formou popřála mnoho dalších spokojených klientů.

S pozdravem
    Jana

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Pan doktor mi docela nesedl. Myslela jsem, že mě někam bude směrovat, ale vůbec ne. Vykládat si sama se sebou můžu doma. Několikrát mi přišlo, že mě ani pořádně neposlouchá. Protože se to v jeho názorech později projevilo. Takže za mě určitě nedoporučuji a já budu hledat někoho jiného.

Vladimír Marček2015-03-16

Dobrý den Aneto, mrzí mě, pokud jsem na našem sezení něco přeslechl nebo si nezapamatoval (případně reagoval jinak než jste potřebovali). Držím Vám palce v hledání větší shody v terapeutickém vztahu, a zdravím, VM

• F

S panem Marčekem jsem byl maximálně spokojen. V době mých terapií byl jediným člověkem, kterému jsem mohl říci o svých problémech a s kým jsem je mohl probrat. Po terapii jsem se vždy cítil skvělě a těšil se na další. Díky p. Marčekovi jsem se dokázal ve svých problémech lépe zorientovat, podívat se na ně z jiného úhlu pohledu a hlavně jsem je dokázal vyřešit. Takže ještě jednou děkuji a určitě p. psychologa doporučuji. Teď vím na koho se můžu obrátit a spolehnout, když bude nejhůř.

Vladimír Marček2015-02-25

Filipe, taky děkuji za pozitivní zpětnou vazbu a přeji Vám dobré vztahy a úspěchy v dalším životě.

• R

Pána Marčeka môžem smelo doporučiť každému komu začínajú jeho problémy prerastať cez hlavu. Po každom z 5 sedení som odchádzal spokojnejší a jeho rady a pozitívny prístup mi veľmi pomohli. Som rád, že som sa k nemu odvážil a teraz viem, že keď by bolo v budúcnosti potrebné, tak prídem znova.

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Po celou dobu čtyřměsíční terapie u pana Marčeka jsem byla maximálně spokojena, zejména si na panu Marčekovi cením jeho vstřícnosti, schopnosti naslouchat a povzbudit. Během konzultací mi aktivně pomáhal s řešením problémů, pomohl mi podívat se na problémy z jiného úhlu a utřídit si myšlenky, dával mi rady, které mi skutečně pomohly. Navíc jsem velmi rychle získala pocit, že na vyřešení problémů, které mne trápily, nejsem sama. Díky absolvování terapie u pana Marčeka se cítím v životě spokojená a vím, že každý den má nějaký smysl. A hlavně, když bych v budoucnu měla nějaký problém, na který bych sama nestačila, vím, na koho se mohu s důvěrou obrátit. Tímto panu Marčekovi moc děkuji.

Vladimír Marček2014-09-02

Já děkuji také, Šárko, za náš kontakt i Vaši velkorysou zpětnou vazbu, moc si jí vážím. Z mého pohledu jste smysl a spokojenost našla Vy sama, a přispěla k tomu i Vaše důsledná příprava na každé naše sezení. Ať se Vám daří!

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

U pana Marčeka jsem byl několikrát. Pomohl mi při řešení pro mě složité situace. Líbilo se mi, že se vždy snažil pochopit to co mě trápí a dát mi na to jeho pohled. Stále se snažím do svého života začlenit myšlenky, které jsem při sezeních získal. Doporučuji.

• Návštěva z ZnamyLekar.cz

Pana Marčeka jsem navštívil pouze jednou, ale i z této konzultace mám velmi dobrý pocit, dostal jsem skvěle reflektovány své vlastní myšlenky a posunul jsem se někam v řešení toho co mě trochu trápí.