Vladimír Marček

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeut přijímá nové pacienty

35 názorů +přidat

Objednat se Přidejte názor 662 návštěv profilu během posledních 30 dní

Jsem psycholog, psychoterapeut, absolvent dlouhodobého Gestalt psychoterapeutického výcviku. Většinu času věnuji své privátní praxi, příležitostně vyučuji na FSS MU, ESF MU, Newton… Více

Objednat se

Klikněte na vybraný termín a domluvte si návštěvu. Obdržíte potvrzení emailem. 
 • Psychologické služby

  Sukova 49/4
  602 00 Brno, jihomoravský

  Kontaktní údaje

  Zdravotní pojišťovny a způsoby platby
  Hotovost, Bankovní převod
  V této ordinaci přijímám:
  dospělí

  Služby

  Individuální sezení 600 Kč
  Kognitivní trénink (paměti, pozornosti apod.) 600 Kč
  Když vy nebo já zrušíme sezení méně jak 24h předem, kompenzujeme druhou stranu ve výši 300 Kč
  Párová terapie (60 minut) 800 Kč
  Tvorba a interpretace profilu osobnosti nebo intelektu 600 Kč
  Pro studenty, klienty na rodičovské dovolené nebo nezaměstnané poskytuji slevu 20%

Hodnocení pacientů

5

Obecné skóre
35 názorů

 • Přesnost
 • Péče
 • Zařízení
 • K

  Výborný člověk a lékař, když jsem potřebovala pomohl mi pouze jediným sezením utříbit myšlenky. Povzbudil, do ničeho nenutil. Měla jsem z toho dobrý pocit. Doporučuji :)

 • F
  Návštěva z ZnamyLekar.cz

  Somebody could find Dr. Marcek very kind, nice and empathic, somebody else bit arrogant and impatient. During my therapy I have seen in him all these characteristics. The reality is that Dr. Marcek before to be a very competent psychotherapist is a very human, honest and smart person. So all these characteristics make him simply "special". I arrived to him in the worst moment of my life, after a very bad experience, when the sky was falling on me and the ground was dissolving under my feet making me fall in the deepest and darkest part of my soul. After our sessions sometimes I came back home smiling, sometimes crying, sometimes full of hopes and sometimes very frustrated and demotivated. Despite not all the sessions have been optimal I continued (and I will continue) to visit him because each time I have got the feeling he was adding something to me. He taught me distinguish between what I can and what I cannot change, he taught me to accept what I cannot change, he made me discover parts of me and of people around me I did not know so well, he gave me much more confidence and he taught me much more like to not repudiate my feelings... I sincerely appreciated his patience in listening me (even when anything seemed to have a meaning and a conclusion). The thing maybe surprised me more was his attitude in front of my feeling of loneliness - he has been always very respectful and at the same time available to listen and present, but never too much like he wanted to tell me "Hey! That's your life, you have to find your way to contrast this feeling even when you are really alone, because that's the only way how to survive in this planet!" I took some time before to write this comment but now I can sincerely say "Thank you!"

  Vladimír Marček2016-04-30

  You're welcome, F., and thank you for a honest feedback.

 • K

  Pana Marčeka vřele doporučuji všem, kdo se necítí v "duševní" pohodě, ať už z jakéhokoli důvodu. Pokud mohu posoudit z našich sezení, jeho povolání je mu současně posláním. Má velký dar - vyhmátnout to podstatné. Sezení mě pokaždé něčím inspirují, nabízí mi spoustu zpětných vazeb, nutí mě o věcech přemýšlet a podívat se na ně jinak. Musím přiznat, že proces, kterým procházím, nevede automaticky k uklidnění. Někdy to pěkně zabolí, ale dříve nebo později přichází uvědomění si. Posouvám se dál, poznávám sama sebe, dokážu se pochopit a někdy si i odpustit, nacházím sílu s lecčím se smířit, ale také s lecčím bojovat. A mnoho věcí přijmout s humorem a nadhledem. Prostě to funguje. Pane Marčeku, přijměte, prosím, mou hlubokou poklonu!

  Vladimír Marček2016-02-19

  Děkuji, Kamilo, za Váš velkorysý komentář. Jsem moc rád, že Vám naše sezení dávají smysl. A i když, jak píšete, každá interakce mívá lepší i horší momenty, Vašich slov si opravdu vážím.

 • C
  Návštěva z ZnamyLekar.cz

  Chtěla bych panu Marčekovi moc poděkovat za provedení jistými podivnými obdobími mého života - a mimo jiné také za to, že má trápení nikdy nebagatelizoval, ačkoliv se nakonec nejednalo o nic víc než běžné všednodenní problémy. Jsem ráda, že jsem se k návštěvě odhodlala, rozdíl mezi mou situací před započetím terapie a tou nynější je opravdu citelný. Směle doporučuji dál!

 • D

  Pan Marcek mi pomohl zvladnout tezke situace, kterymi jsem prochazel. Uz 11 let trpim socialni fobii a po 9 sezenich se citim vyborne a jisteji, ze jsem mohl snizit frekvenci navstev.
  Je to uz muj treti terapeut, ale prvni ze ktereho jsem necitil, ze ze me bude zdimat pristi 2 roky penize.
  Velmi prijemny, empaticky. Moc dekuju, velmi mi to pomohlo a tesim se na dalsi sezeni!

 • Z
  Návštěva z ZnamyLekar.cz

  Pán Marček je veľmi empatický a povzbudivý. Vie povedať tie správne slova, ktoré upokoja človeka, ktorý sa trápi. Zachováva si objektivitu a profesionalitu. Skvelo načúva a reaguje na to, čo človek hovorí. Dokáže navrhnúť účinné riešenia. Mne osobne pomohol vidieť situáciu, v ktorej sa nachádzam z úplne iného pohľadu a tým zmeniť môj postoj voči nej.

 • Y
  Návštěva z ZnamyLekar.cz

  Dr. Marcek is a great professional and human. I highly appreciate not his his ability to ask the right questions, but also the great empathy he shows when it comes to hard situations.
  Dr. Marcek doesn't give answers. He rather asks very sharp questions and lets the person find his own answers, which is what a professional therapist do.
  Dr. Marcek offers the best thing any therapist would offer, which is active listening. He is always capable of finding the subtle line that connects the parts of any messy story you tell him. This line not only connects relevant parts, but it also separates gray areas and makes the picture clearer.
  I am very thankful for helping me through the process of finding the genuine part of me that thought that I had lost, and for helping me feel better about myself.

 • R
  Návštěva z ZnamyLekar.cz

  Po několika sezeních u jiného terapeuta, která mi ve finále nic nedala, jsem navštívil pana Marčeka začátkem března. Během jednoho dvouhodinového sezení mi pomohl srovnat pocity, myšlenky a uvědomit si, že zdroj mých současných problémů je zakořeněn hluboko v dětství. Ano, mluvil jsem především já, ale pan Marček dokázal pár větami vždy vystihnout přesnou podstatu mého sdělení a "nakopnout" moje myšlenky správným směrem. Sezení bylo velmi příjemné, pohodové, pan Marček naslouchal a byl empatický přesně tak, jak jsem potřeboval. Nyní je spousta práce na mně a k panu Marčekovi se opět objednám.

 • J
  Návštěva z ZnamyLekar.cz

  Pana doktora považuji za skutečného odborníka. Domnívám se, že je to člověk na svém místě. Empatický, chápající a koncentrovaný. Odborníků jako je on není mnoho. Nezasahuje příliš do toku vašich myšlenek, ale zároveň dokáže vyzdvihnout to podstatné a důležité pro vás. Snaží se, abyste na řešení své situace přicházeli sami, a myslím, že to je podstata práce psychologa.

  Zároveň bych mu ráda touto formou popřála mnoho dalších spokojených klientů.

  S pozdravem
  Jana

 • A
  Návštěva z ZnamyLekar.cz

  Pan doktor mi docela nesedl. Myslela jsem, že mě někam bude směrovat, ale vůbec ne. Vykládat si sama se sebou můžu doma. Několikrát mi přišlo, že mě ani pořádně neposlouchá. Protože se to v jeho názorech později projevilo. Takže za mě určitě nedoporučuji a já budu hledat někoho jiného.

  Vladimír Marček2015-03-16

  Dobrý den Aneto, mrzí mě, pokud jsem na našem sezení něco přeslechl nebo si nezapamatoval (případně reagoval jinak než jste potřebovali). Držím Vám palce v hledání větší shody v terapeutickém vztahu, a zdravím, VM

Zkušenosti a dovednosti

O mně

 • Jsem psycholog, psychoterapeut, absolvent dlouhodobého Gestalt psychoterapeutického výcviku. Většinu času věnuji své privátní praxi, příležitostně vyučuji na FSS MU, ESF MU, Newton College, a externě se věnuji vědeckovýzkumné činnosti na Psychologickém ústavu Akademie věd ČR.

  Nabízím kvalitní a dostupnou psychoterapii pro dospělé (Psychsluzby.cz).
  Dětské psychologii a dospívajícím se pak věnujeme s kolegy jako tým (víc na webu Theraplay.cz ).

  Je mi vlastní přívětivý, respektující přístup, rád s klienty objevuji jejich vlastní cestu k překonání těžkých životních období, seberealizaci, nebo k většímu naplnění ve vztahu. Věřím v uzdravující sílu terapeutického vztahu, stejně tak jako v individuální zdroje každého člověka.

Specializace

 • psychoterapie
 • klinická psychologie
 • dětská psychologie

Znalost jazyků

 • angličtina

Nemoci

 • Nadměrné obavy, úzkosti, stres. Ztráta motivace, zájmu nebo smyslu.
 • Vztahová témata (kompatibilita / spokojenost partnerů, krize)
 • Depresivní, manické nebo obsesivní stavy
 • Problémy s pamětí, pozorností
 • Krize identity (v profesním, osobním nebo sexuálním životě)
 • Rozvoj osobnosti, sebepoznání, nadání
 • Komplexní dětská diagnostika
Více

Fotografie