Všeobecná zdravotní pojišťovna, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, + 4 Více

Vitreoretinální chirurgie • od 14 000 kč

Duchcovská 53, Teplice
Oftex s.r.o. (mapa)

Vitreoretinální chirurgie • od 14 000 kč

Primář a majitel Oční kliniky OFTEX a sítě Očních center a optik OFTEX. Specializuji se na vitreoretinální chirurgii, diagnostiku a léčbu onemocnění s...

• makulární degenerace
  • onemocnění sítnice

Vitreoretinální chirurgie

Rokycanova 2798, Pardubice

Poliklinika Rokycanova

Duchcovská 53, Teplice

Oftex s.r.o.

K této ocni klinice mam jen výhrady, domnívám se, ze je bohuzel založena jen za účelem ne pomoci pacientovi ale k tvorbě zisku, mam zakal sklivce a P. Korda doporučil YAG laser, pojišťovna to nehradi, protože zákrok je k nicemu, probrano s odborníky ve VFN na Karlově náměstí v Praze, výkon stal 12.000, v te době se z 6.000 cena zdvojnásobila. Zakalky se nevstrebaji po rozbití laserem, jen třeba 1 velký se rozbije na spoustu malých, což je pak ve vidění jeste horsi. Protože jsem to nenechala byt, byla mi vrácena půlka peněz, ale zpackanou operaci mi je nikdy nevynahradi a vtipný je ze mi pak doporučil vitrektomii, u nej nikdy.

Pak Korda je prvotřídní obchodník. 500,- za vstupní prohlídku, kde mi nic nedělali, 300,- za každou kontrolu. Šílené! Navíc mi těch asi 6 návštěv pana Kordy nijak nepomohlo od moho problému. Všichni si tu chválí výborný přístup celého personálu - já na to říkám: za ty prachy bych byl taky nejpříjemnější člověk na světě. Pan Korda si účtuje 300,- za kontrolu, kde nepoužije žádná speciální přístroje, jen vás klasicky prohlídne, vysvětlí vám co byste měl dál dělat (u mě to nefungovalo) a povětšinou přidá nějaké drahé kapky do očí, které si máte u něho koupit. Ptal jsem se sestry, proč se platí za každou kontrulu a říkala, že o tom rozhoduje pan doktor, že si může naúčtovat kolik chce. Už nikdy více k takovému to doktorovi. Hrůza!

Dobrý den, podělím se s Vámi o mojí zkušenost.
K panu Mudr. Kordovi jsem na objednání čekala 3 měsíce, jelikož jsem odmítla jiné lékaře Očního centra (ok, standart). Po příchodu do Oč. centra jsem si připadala jako na americké klinice - recepce se 2 recepčními, presovač, 3 ordinace, všude pobíhali sestřičky. Optometristka mi zkontrolovala zrak a poslala do ordinace k p doktorovi. Tam sice p doktor byl, ale ne p Korda, ke kterému jsem si přála objednat. Opět další vyšetření a jelikož byl dotyčný doktor zahraničního původu, výsledek mi sdělil nesrozumitelně a poslal na vyšetření perimetrem. Poté jsem se opět dostala do ordinace, kde byl dotyčný zahraniční lékař, p Korda a další lékař, který zapisoval. P Korda se ptal lékaře, zda bylo vše v pořádku a na mě se obrátil s dotazem, zda uvažuji o operaci očí, abych nemusela nosit brýle. Odvětila jsem, že aktuálně ne, možná za pár let. Tak jsem byl poslána na další vyšetření IOL master, které zaznamená aktuální stav oční vady. Toto vyšetření mi bylo doporučeno zopakovat opět za rok. Ani toto poslední vyšetření neprováděl dr. Korda, ale ostatní dva lékaři (přitom se zahraniční lékař zaučoval, takže to bylo zdlouhavé.) Následovala několikaminutová masáž o tom, jakou oční operaci bych si měla vybrat. Poté jsem byla odkázána do čekárna, kam za mnou přišla optometristka, zda mi p doktor říkal, že je toto poslední vyšetření zpoplatněné, "za každé očíčko 200 kč." Hmmm, tak o tom nikdo nic neříkal. Výsledná zpráva mi byla předána na recepci, kde jsem vše zaplatila (můžete platit kartou, jsou připravení). Na závěr zprávy je uvedeno "pacinet všemu porozuměl a nemá žádné otázky".
Takže p Korda mi neprovedl jediné vyšetření, pouze přečetl výsledky a to ještě tak "vše je v pořádku, za rok na IOL master". Celková atmosféra, kde přisedali další dva lékaři mi byla velice nepříjemná, takže jsem ani nevyslovila otázky, které jsem měla připravené. A vyšetření, které nebylo nutné a nikdo mě neupozorní na poplatek dopředu, ani snad nekomentovat.... Poprvé v životě jsem si připadala ne jako pacient, ale jako peněženka, kterou si šikovně otevřeli. Odborné znalosti p doktora hodnotit nemohu, ale celkový přístup byl otřesný. Tolik moje zdlouhavě popsaná zkušenost!

Již můj třetí oční lékař v Chrudimi, zpočátku jsem byla nadmíru spokojená (dlouhá pracovní ordinační doba včetně sobot, milý, laskavý, poctivý přístup), ale moc dlouho to nevydrželo, tento pozitivní přístup jsem měla na základě pí. Dr., na kterou jsem měla štěstí (nepamatuji si její cizí jméno).
Zhoršil se mi zrak, a tak jsme s pí. Dr. zahájili léčebný proces na stanovení dioptrií do nových brýlí, s tím, že mě pí. Dr. objedná cca za měsíc a pošle mě na vyšetření a budeme moci porovnat dioptrie, které nebyly stabilní, souhlasila jsem, jenže po měsíci se v ordinaci objevil mladý pan doktor, který přišel pozdě, což je v sobotu ráno pochopitelné přeci, ignoroval vše co jsem mu říkala, a se slovy, že jsem bez oční vady (jsem slepá jak patrona a potřebovala jsem nové brýle), a že je vše v naprostém pořádku, mě poslal po necelé minutě pryč, v šoku jsem nad ním stála a znovu opakovala, že potřebuji nové brýle a že pí. Dr. rozpracovala proces a on nic?! Pan Dr. mi oznámil, že se mám objednat za rok, opět jsem nechápavě zírala, tak mě mladý pan doktor utřel slovy, že nemají tak dlouhé objednací lhůty, takže se budu muset objednat až tesně před termínem....Nemám co víc bych řekla, nechala jsem se tedy přeobjednat v naději, že tam natrefím opět na milou pí. Dr.....ovšem?! Objednána jsem byla až za čtvrt roku od této absurdní návštěvy, která byla naprosto zbytečná!! To, že potřebuji akutně brýle?! Bla bla bla...momentálně tedy čekám, dám tomu poslední šanci a pokud se bude opakovat, co naposled, hledám opět jiného očního lékaře.....Čekala bych toto jednání, kdyby mi bylo 99 let, ovšem jsem přeci jen o 75 let mladší....

Tak jsem byla na vyšetření v Ústí nad Orlici u pana doktora Kordy. Plná čekárna, uvnitř jsem byla cca 2min, na mne se ani nepodíval a objednal na OCT (platí se 500Kč) a perimetr a hned volal "může další". Poté jsem se nechala objednat k jinému doktorovi (Dr. Spíšek) a to již bylo podle mých představ. Po rozhovorech se známými, jsem zjistila že na OCT a perimetr byl objednán každý kdo byl u Dr. Kordy a kdo byl u někoho jiného, tak zdaleka všichni na OCT objednáni nebyli. Těžko odhadnout, zda to je náhoda, ale já v tom vidím něco jiného. Proto pokud chcete k Dr. Kordovi rovnou si můžete připravit 500Kč a objednat se na OCT a perimetr. Nic víc stejně na prvním vyšetření neuslyšíte. I když trochu doufám, že to byl jen můj případ a že to takto ve zdravotnictví nefunguje.

Jednou jsem u tohoto lékaře byl a už bych tam více nešel. Dělali mi 4 vyšetření a pokaždém mě vyhnali na chodbu což nechápu! Proč neudělají vše najednou postupně.

• makulární degenerace
  • onemocnění sítnice