Ambulantní klinická psychologie
Matice školské 17, České Budějovice

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

• klinická psychologie
  • psychoterapie

Pan doktor říká věci tak jak jsou, přímo. To asi prospěje jen lidem, kteří mají zájem na sobě makat. Mnohdy se mi jeho slova rozleží po týdnu, dvou, kdy otevřu pusu, něco vypustím a uvědomím si, že měl pan doktor zase pravdu.
Pan doktor mne přijel v období akutních obtíží téměř okamžitě, nyní docházím jak je třeba, protože můj život je vlivem okolností a i mé povahy jako jízda na horské dráze. Pan doktor mi poskytuje zpětnou vazbu a nastavuje zrcadlo, což je občas trochu těžké otevřeně přijmout, ale to je to na čem musím zamakat.
Pokud má někdo pocit; že nastavené zrcadlo je pro něj příliš, asi by měl zkusit nějakou dulu, nebo "moderní šamanku", která to hodí na zátěž předků...

Pane doktore, děkuji, je mi díky vám lépe.

Umístění: Ambulantní klinická psychologie Jiný

Pan Doktor Forst je jistě dobrý povídací doktor. Bohužel mám velice špatnou zkušenost. Přišel jsem k němu s prosbou o pomoc. Nevěděl jsem se sám co se se mnou děje. Každý den jsem zažíval nepopsatelné pocity strachu, úzkosti až paralýzu strachem, nedokázal jsem si vysvětlit čím to je, přitom jsem neměl sebemenší důvod mít z něčeho strach. Nemohl jsem být ani v místě kde bylo větší množství lidí. Každý den jsem se bál podvečeru kdy to zase přijde, k doktoru Forstovi jsem docházel pul roku dvakrát týdně, mojí mamku to stálo ohromné množství peněz (byl jsem tehdy ještě ve škole). a jediné co mi bylo řečeno je že jsem vlastně moc přecitlivělý a vlastně slaboch. Díky bohu jsem dostal těžkou angínu a skončil v nemocnici kde mi mudr XXXX doporučila pana doktora XXXX.Ihned poznala že něco není v pořádku a že jde o úzkostnou poruchu. Pan Forst jen tahal peníze a přitom věděl že to nezpraví jen povídání. ABSOLUTNĚ NEDOPORUČUJI.

PhDr. Vladimír Forst

Pan Pecka se aspoň podepsal, což je jediná pozitivní věc. Umožnilo mi to zkontrolovat si v kartách a v počítači, zda u mne někdy byl. Osobně nikdy nebyl, možná mne jen kontaktoval, něco se zeptal, na ničem se nedomluvil a do ordinace nikdy nepřišel Pojišťovně nebyl vykázán jediný výkon (pracuji jen pro pojišťovny) na jeho jméno. Takže žasnu, co si může někdo vymyslet na doktora, kterého nezná, kterého nenavštívil, kterému tudíž neplatil ani korunu. Pan Pecka dokonce ani neví, jak to u mne chodí, zvát někoho dvakrát týdně není reálné už posledních 25 let mé praxe. Jsou tu tedy dvě možnosti: 1. pan Pecka si mne s někým spletl 2. pan Pecka nachází slast v tom, že může pomluvit někoho, koho nezná, jen tak, třeba proto, že neví co by....

Umístění: Ambulantní klinická psychologie Jiný

Myslím, že pan Forst je velice dobrý psycholog. Rozumí mi, i když jsem mladá. Naprosto chápe a rozumí mým myšlenkovým pochodům a dobře mě dokáže "usměrnit", když to potřebuji. Dokáže i ocenit, mimo řádky pochválit. Mám s ním dobrý vztah a vždy se k němu těším. Po každé návštěvě odcházím s čistou hlavou, odhlečená a spokojená. Mohu jen doporučit.

Umístění: Ambulantní klinická psychologie Jiný

Psychologické vyšetření mi kromě rehabilitace doporučila ORL lékařka. Sám nevím co je příčinou mých zdravotních problémů. Pan Forst po mne ale vyžadoval odpověď. Když jsem mu řekl, že opravdu nevím, tak mou odpověď označil za alibistickou a odmítl mne na vyšetření objednat. Možná bychom na vyšetření zjistili více. Setkání na mne udělalo dojem, že pan Forst stojí jen o dlouhodobé pacienty a nechce se zabývat případným psaním zprávy.

Umístění: Ambulantní klinická psychologie Jiný

Ráda bych se zde podělila o pozitivní zkušenosti s terapií u pana doktora Forsta. K panu doktorovi docházím dlouhodobě, mám předešlou zkušenost i s jiným terapeutem… Jsem ráda, že mi byl doporučen právě pan doktor Forst! Vážím si jeho poctivého a upřímného přístupu. Svým empatickým vhledem mi pomohl zorientovat se a porozumět mým psychickým problémům v krizovém období. Pan doktor je ochotný se mnou konzultovat jakékoli problémy či nejistoty a poskytuje mi podnětnou zpětnou vazbu k danému tématu každého sezení. Přestože jsou jeho reakce někdy přímé a důrazné, jsem za ně vděčná, neboť je vnímám jako smysluplné impulsy k hlubšímu zamyšlení nad sebou. Po malých krocích se tak mohu posouvat dál k větší psychické rovnováze. Děkuji!

Umístění: Ambulantní klinická psychologie Jiný

Bohužel jedno veliké zklamání. Komunikace, empatie a hlavně porozumění ze strany pana Forsta na bodu mrazu. O spoždění pana Forsta 30 minut a délce schůzky pouho pouhých 20 minut raději ani nemluvě. Silně nedoporučuji.

PhDr. Vladimír Forst

Ne vždy se terapeut setká u klienta s patřičnou motivací a ochotou spolupracovat. Ne každý ale chápe, že když je ve svém zájmu o sebe takřka na nule, tak že sebevětší snaha terapeuta je k ničemu. Ne každý chápe, že prášky lze konzumovat, ale terapii nelze "konzumovat". V té je právě důležitý jistý zájem o to, co se ve mně děje a jistá ochota to aspoň trochu vyjádřit před terapeutem. A to byl právě případ pana V.K. (změnil si iniciály). Proto jsem s ním odmítl spolupracovat, občas se stává, že to s někým nejde a nepůjde, myslím, že se to dá poznat. Toto je pak výsledek, takto vypadá pomsta klienta den poté, co ho (po dvou sezeních, abych si byl jistý) odmítnete.

Umístění: Ambulantní klinická psychologie Jiný

Jsem opravdu spokojená. Pokud hledáte někoho s kým chcete skutečně mluvit upřímně a narovinu, tak PhDr. Forstovi je naprosto ten pravý. Naopak si myslím, že ten kdo by k panu doktorovi šel s úmysly si na něco hrát, tak by nepochodil. S každým dalším sezením se akorát ujišťuji v tom, že pan doktor je opravdu hodobóžový a hodný člověk. Těším se na každé další sezení. Někoho takového jsem opravdu potřebovala. Jsem za Vás ráda!

Umístění: Ambulantní klinická psychologie Jiný

Panu doktorovi děkuju, pomohl mi, doporučuji ho. A mé postřehy a omyly? Byl jsem naivní a myslel jsem si, že všechny moje problémy se vyřeší za 1 sezení:-) Dál jsem z počátku dokotovi nevěřil, dělal jsem hrdinu a nepouštěl mu informace a pocity jak doopravdy byly. V této etapě jsme se tak mou vinou neposunuli ani o píď a doktor byl odměřený. Teprve, když jsem komunikoval úplně otevřeně (maska hrdiny musela pryč:), začali jsme postupně nacházet řešení, a to má smyl. Vážím si Vás doktore a vážím si příležitosti konzultovat a posunout své trable!

Umístění: Ambulantní klinická psychologie Jiný

K panu Forstovi chodím už dva roky a jsem opravdu ráda, že jsem si vybrala právě jeho. Za tu dobu mi opravdu moc pomohl. Četla jsem zde negativní zkušenosti, ale každý si musí najít toho správného psychologa, který mu bude vyhovovat. Mohu říci, že za tu dobu jsem udělala ve svém životě velký pokrok. Já za sebe mohu p. Forsta doporučit. A děkuji mu.

Umístění: Ambulantní klinická psychologie Jiný

Pan doktor mě pozorně vyslechl, velice rychle se zorientoval v mých problémech a šel přímo k věci. Citlivým způsobem pojmenoval problémy a hledal skryté vzorce pro mé chování. Probrali jsme dětství, výchovu, dospělost, vztahy v rodině i vztahy pracovní. Hned po první návštěvě mě posunul o velký kus dopředu. Pana doktora doporučuji všem, kteří na sobě chtějí poctivě pracovat a jsou připraveni nést zodpovědnost za své chování a rozhodování. Děkuji, pane doktore, velice jste mi pomohl.

6 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Po 4 rande mě přítel řekl:bohužel tě předběhla jiná žena. Nedělej si vážné naděje. Jě mě to líto napsal. Rozešel se pomocí emailu. Nic tomu předtím nenasvědčovalo. Nějak se z takového chování nemohu vzpamatovat.

Dobrý den, budu stručný: v reakcích Vašeho už bývalého partnera vidím dva rysy - jistou necitlivost přístupu, která dává tušit lehkost a malou odpovědnost, s jakou tyto věci řeší - to za prvé. A za druhé pak jakýsi samozřejmý pocit převahy nad partnerkou, které se přece může stát, že ji jiná žena předběhne. On sám sebe asi vnímá jako ten střed kolem kterého se svět (a ženy) přece točí. Chápu Vaši bolest, ale v tomto případě jste neměla šťastnou ruku. Vladimír Forst

PhDr. Vladimír Forst

Dobrý den, občas se budím v noci, většinou kolem 2-3 hodiny, párkrát i před 12. To by ještě nebylo nic divného, ale já se začnu třeba hned po probuzení třást. Hlavně teda v nohou pociťuju třes a nemůžu to zastavit, stav trvá okolo 10 minut. Nejspíš to souvisí s mojí psychikou, neustále se bojím, že mám nějakou závažnou nemoc, už skoro rok. Někdy je to lepší a nedělám si starosti vůbec, někdy horší a právě v tom období se v noci klepu. Myslím si, že to jsou panické ataky, ale nevím. Mám to třeba jednou za měsíc, společně s pocením.
Nechci chodit na psychologii, protože přes den bývám obvykle v pořádku. Všechno se mi děje od doby, co jsem měla první záchvat, který byl ze všech nejhorší. Myslela jsem, že umřu.
Co bych mohla udělat, abych se strachu a těchto stavů konečně zbavila? Abych pořád nemyslela na nejhorší?
Je mi 18 let.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, asi to nebude příliš uctivé vůči Vašemu věku 18 let, ale myslím, že zdůvodnění proč nejít za psychologem "přes den bývám obvykle v pořádku" mi připadá nedostačující a nešťastné. Vaše stavy, tak jak je popisujete, mi ale spíše připadají jako alarm, nežli jako něco, co už by konečně mělo odejít, jak píšete v závěru. Takže základ vhodného dalšího postupu vidím v tom, zda si necháte poradit anebo se budete dál držet toho, že tohle přece péči odborníka nepotřebuje. Podle mne potřebuje, mimo jiné protože čelíte nejen skrytému strachu, ale i podvědomé nechuti se jím zaobírat. Vladimír Forst