Veronika Neumannová (rozená Stixová), psycholog Praha

PhDr.
Veronika Neumannová (rozená Stixová) verifiedCreated with Sketch.

Psycholog přijímá nové pacienty

10 objednaných návštěv během 30 dní

Adres

Národní 961/25, Praha
Klíč k Lásce k životu (mapa)

Další dostupný termín:

Viz kalendář
Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku
Hotovost, Bankovní převod
720 28.....

Psychologické poradenství (1 000 Kč)

Partnerská psychoterapie (80 minut) (1 200 Kč)

Večerní termíny (od 18:00 dál) (1 200 Kč) + 3 Více

Individuální psychoterapie (1 000 Kč)

Emoční abreakce (90 a více minut) (od 1 500 kč)

Osobní růst (1 000 Kč)

Ve Studeném 1817/4, Praha 4, Praha
Klíč k Lásce k životu (mapa)

HLAVNÍ ADRESA SETKÁVÁNÍ JE NÁRODNÍ 961/25, PRAHA 1. NA ADRESE VE STUDENÉM 1817/4, Praha 4 JE MOŽNÉ SE SETKÁVAT DLE DOMLUVY, zpravidla zde bývám 3-4 k...

• Celostní osobní růst
  • Osobní krize, bloky, traumata z dětství, emoční abreakce
  • Rodové programy a zatížení (pochopení vzorců, uvolnění)

Ukončené školy

• PhDr. v oboru Klinická psychologie, Univerzita Palackého, Olomouc
  • Mgr. v oboru Psychologie, Univerzita Palackého, Olomouc
  • Přerušeno: PhD. studium v oboru Lékařská psychologie a psychopatologie, 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy, Praha

Fotografie

Umístění: Klíč k Lásce k životu

Nechci úplně rozebírat svůj příběh, tak jen naznačím. Dalo by se říci, že mě k paní doktorce “dohnal” můj malý syn. Byl ubrečené a uvztekané dítě, které jsem milovala, ale také jsem byla zoufalá ze svých pocitů. Nevěděla jsem, co s ním pořád je a taky jsem si nebyla jistá svým přístupem k němu. Jakmile brečel, vše se ve mě sevřelo. Když nastaly další “problémy”, bylo třeba vyhledat pomoc.
Paní doktorka už po krátké chvíli na naší první schůzce poznala, kde by mohl být problém a na další schůzku si pozvala jen mě. Kromě jiného, jsem u ní asolvovala abreakci, odreagování, něco jako uvolnění zranění z dětství a můj/náš život dostal úplně jiný rozměr. Pochopila jsem, jak úžasné dítě mám a že syn byl jen mým zrcadlem, křičel za mě. Díky ní se cítím mnohem sebevědoměji a hlavně jsem si uvědomila, že mám vždy věřit ve své dítě, stát za ním a poslouchat svou intuici.
Paní doktorka se ve svém oboru velmi dobře vyzná, je inteligentní a velmi empatická žena a to je dar. Její přístup je neuvěřitelný, neposkytuje jen obyčejnou terapii, ale doporučí hnihu, která vás posune dál, umí pohladit slovem, je lidská a cítíte, jak vaši radost prožívá s vámi. Když mi podala ruku na rozloučenou, měla jsem pocit, že ji nechci pustit. Děkuji.

Umístění: jiné místo

Paní doktorka je velmi milá je to odborník na pravém místě........,,Ty jo to hodnocení má skvělé ´´ Tak takhle jsem si to četla stejně vy. A říkala jsem si mám to zkusit? A něco mi říkalo nemáš co ztratit.Necítíš se dobře řešíš stále dokola věci,které Tě trápí.A nic Ti nepomáhá.Prostě nejde se na nic jiného soustředit.Špatné myšlenky se Ti jen v hlavě honí.A tak jsem se objednala a z ustrašené vyděšené ženy ,která přišla k paní doktorce je sebevědomá žena,maminka a partnerka. A ten pocit,který ze sebe budete mít,ten se nedá ani popsat.Ti co u paní doktorky byli to cítí jako já.Přeji vám všem takové uzdravení .Navíc paní doktorka je dětský psycholog,což se mi velmi hodilo. Tímto paní doktorce děkuji Naďa K.

PhDr. Veronika Neumannová (rozená Stixová)

Mockrát děkuji! Vaše Proměna je úžasná a já jsem šťastná, že jsem Vám mohla být průvodcem. Obrovský dík patří ale i Vám, protože já jsem poskytla řešení, ale Vy jste se všeho s vervou chopila, vyvinula velkou snahu a intenzivně na sobě pracovala, takže tento výsledek je krásnou synergií :-)

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Klíč k Lásce k životu

Veru, jste světlonošem na mé Cestě... Takto jasno jsem neměla nikdy v životě :) Za veškerou empatii, nadstandartní lidskou a přátelskou péči velký dík!

Pro zájemce o Vaše služby:

Celkový přístup Veroniky je naprosto jedinečný. Během terapie máte pocit, že sleduje naprosto vše, co se s vámi děje. Ať už jde o záležitosti nitra, tak i tělesné příznaky (pokud jste jako já na AD a během doby snižujete dávkování; vzhledem k jejímu širokému záběru nepotřebuji hned žhavit drát na svého psychiatra :)). Mohu se s ní poradit naprosto o čemkoliv na jakékoliv téma. Ať už se to týká vztahových záležitostí v rodině, přístupu ke svému tělu, duši,... Vždy přijde s komplexní erudovanou odpovědí, která naprosto přesahuje rámec hodinové terapie. Často vůbec nechápu, jak je schopná mi bleskově odepisovat na maily, někdy je to ping pong na celý den :)) Nehledě na to, jak je neskutečně milá, citlivá, ochotná, a když je třeba, dokáže správně "tnout do živého" ;] Ale opět takovým způsobem, že to nese kýžené ovoce, aniž by se z toho člověk sesypal nebo se ho to nějak dotklo.
O doporučení na vhodné techniky, knihy, doplňky stravy ani nemluvě.
Za mě péče, která se nedá ohodnotit pěti hvězdičkami...
To se prostě musí zažít ;]

PhDr. Veronika Neumannová (rozená Stixová)

Mockrát děkuji za krásná slova :-) Je velkou radostí vidět u Vás probuzenou Radost se vším naplněním a obrovským potenciálem, které přináší :-) Je tam svoboda, schopnost kráčet životem a vnímat, co je pod povrchem. Mám velkou Radost z Vašich pocitů a objevů a i když už půjdete sama, dveře máte vždy otevřené :-)

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Klíč k Lásce k životu krizová intervence

S paní Veronikou spolupracuji už několik měsíců a nepřestavá mě udivovat. Profesionální, alternativní přístup

PhDr. Veronika Neumannová (rozená Stixová)

Děkuji, Matěji, jsem na Vás pyšná za Vaši ochotu na sobě pracovat a pokrok. Jsem moc ráda, že Vás můžu na Vaší Cestě podporovat a těším se na to, co ještě přinese budoucnost ;-)

Umístění: jiné místo

Paní Veronika je velice příjemný člověk, kterému se nemusíte bát svěřit se s úplně čímkoli. Znám jí již několik let a za tu dobu jsem prošel obrovskou proměnou. Uvědomil jsem si, co vše bylo v mém životě špatně (a že toho bylo). Díky tomuto pochopení jsem dokázal postupně změnit smýšlení o sobě samém a tím proměnit spoustu věcí k lepšímu.
Každému, kdo neví, kudy v životě dál, paní doktorku vřele doporučuji. Dokáže člověku dát naději a změnit jeho pohled na svět. Nemusíte se ničeho bát, je velice důležité mluvit i o těch nejnepříjemnějších problémech. Ty často bývají klíčem k pochopení a změně. Naprostá diskrétnost je samozřejmostí.
Paní Veronice moc děkuji

PhDr. Veronika Neumannová (rozená Stixová)

Děkuji, velmi si toho vážím a jsem velmi ráda, že můžu vnímat, kam jste se posunul :-)

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Abych řekla úplnou pravdu, tak ani nevím, kde nebo u kterého superlativu paní Veroniky začít. Jelikož jsem se s psychickými problémy potýkala již od svých cca 12ti let, tak jsem měla možnost vyzkoušet spoustu terapeutů. Ani jeden, mi nikdy nepomohl tak, jako paní Veronika. Většinou jsem jen povídala já a terapeut poslouchal, tápal, nevěděl si rady co mi na to říct. Sice se pořád něco řešilo, ale nikdy se nic nevyřešilo. A když už jsem byla opravdu na pokraji zoufalství, tak mi byla předepsána antidepresiva. (Ty jsem si naštěstí nevzala, protože mě paní Veronika uklidnila svými schopnostmi pohladit na duši a také mi vysvětlila, že na pokraji zoufalství nejsem, naopak mě naučila bojovat.)
Paní Veronika je úplně jiná a to mi došlo hned při prvním setkání. Svůj obor zná velmi dobře a tudíž si dokáže probírané problémy rychle pospojovat s možnými příčinami, které jsou stavebním kamenem pro odstranění problému. Čím více k ní chodím, tím víc mě zná a tím je její odhalovaní příčin rychlejší a přesnější. Má velkou schopnost ptát se mě na otázky, (na které by mě nenapadlo se sama sebe zeptat), které mě postupně dovedou k jádru problému.
Mimo to, že je skutečným profesionálem ve svém oboru, je také velmi lidská, empatická a strašně milá. Po setkání s ní se vždy cítím jako znovuzrozená, plná pozitivní energie a připravená mít svůj život ráda. Pokaždé, když mám nějakou slabší chvilku, vím, že paní Veronice mohu napsat email nebo zavolat a ona velmi rychle odpoví a opět mě uklidní a nastaví ve mě pocit klidu a harmonie. Je vidět, že jí opravdu záleží na tom, aby se její klienti cítili dobře: sama se ozve a zeptá se jak se mám/nebo třeba napíše email s doporučením na nějakou knihu, kterou bych si mohla přečíst/doporučí doplňky stravy, které mohou mému psychickému stavu pomoci/doporučí relaxační techniky, které bych mohla doma praktikovat (toho si neskutečně vážím, neznám jiného psychoterapeuta, který by toto pro mě udělal) Ze svého volného času vyhledá vhodného lékaře, který by mohl pomoci s mými zdravotními problémy...
Opravdu je toho spoustu a já jsem moc vděčná, že jsem měla možnost paní Veroniku poznat. Jednak pomáhá v aktuálních každodenních záležitostech, ale také se s ní dá velmi hezky bavit o přesahujících zážitcích a o duchovních otázkách. Setkáváme se od podzimu 2015 a nemohu na ní dopustit.
Adéla Ružič Stárková

Hezký den všem,
Ráda bych přispěla také svou zkušeností z osobního setkání s paní doktorkou.
Po patnáctiletém vztahu jsem najednou nevěděla kudy a kam. Věděla jsem, že mnoho věcí musím změnit, ale sama jsem to nedokázala. Nedokázala jsem najít tu cestu směrem ven z mého začarovaného kruhu citů, myšlenek, pocitů chtění i prázdnoty.
Až čistě náhodou jsem narazila na článek paní doktorky a já věděla, že TO je ono.
Že ona je přesně to, co jsem hledala a kdo mne pomůže.
Paní doktorka byla pro mne v tu danou chvíli tím andělem, kterého asi všichni máme.
Velmi mi pomohla, abych se dokázala ve svých pocitech vyznat a našla tu vůli a sílu udělat něco pro to, abych svůj vztah zachránila , ale hlavně co víc, aby mi v něm bylo dobře. Protože pokud není dobře Vám nemůže být dobře ani Vašemu okolí. A světe div se. Ono to šlo!!!
Paní doktorce přeji mnoho uzdravených srdcí, protože Váš dar je tolik potřebný. Kdybych to sama nezažila, tak bych nevěřila, jak velký zmatek si člověk v sobě může udělat. Takže jedním slovem : DÍKY !!!

verified-checkCreated with Sketch. Ověřeny pacient

Paní doktorka mi sedla od první společné konzultace. Je velmi vstřícná, ochotná, pozorně naslouchá a hlavně poskytuje neskutečnou podporu. Kdykoli jsem potřebovala, pomohla mi pohledem na věc, který by mě samotnou nikdy nenapadl. Ale o to víc seděl. Díky ní se i situace, které na začátku vypadaly bezvýchodně, nakonec ukázaly jako zvládnutelné. Pomohla mi vyřešit můj vztah s mámou, který konečně, po 20 letech, vypadá tak, jak jsem si to vždycky přála. Díky ní pracuji sama na sobě, na pochopení svých vzorců chování, kvůli kterým mě momentalně trápí zdravotní problémy. Mojí sestře zase paní doktorka pomohla změnit postoj a vyrovnat se se změnami, které přineslo mateřství. Veronika je studnice vědomostí, databáze užitečných knih, navíc je inteligentní a empatická. Asi maximum, co si člověk může od terapeuta přát.

Y

Paní doktorka Neumannová změnila můj pohled na život. Je to první terapeut v mém životě, který dokázal to, že sama se sebou dokáži skutečně pracovat a různé oblasti (někdy problematické) mého života řešit.
Poprvé jsem s paní doktorkou začala spolupracovat začátkem loňského roku a dnes cítím, že se velmi výrazně změnil můj vztah k mojí matce (dříve docela složitý), hodně se také posunulo moje chování k mým dvěma dětem a na dalších oblastech života stále pracujeme.
Každopádně díky paní doktorce se mi otevřel zcela nový svět a nové možnosti jak svůj život uchopit. Během spolupráce s paní doktorkou nemám pocit, že navštěvuji terapeuta, ale že mám jakéhosi ochránce či průvodce životem. Patří jí můj veliký dík.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Paní doktorka je vzácným člověkem, kterému není lhostejný osud nešťastných lidí. Na první pohled je znát, že má velký cit, dovede hravě rozpoznat, v čem je problém, a následně jej účinně a svědomitě vyřešit. Rychle odhalí všechny souvislosti a pomůže udělat život takovým, aby se dal krásně a naplno prožívat, ne protrpět. Po celou dobu se mi věnovala s velkým nasazením a měla jsem pocit, že kdyby se mi přece jen někdy stalo něco nepříjemného, tak na to nejsem sama, protože ona mi kdykoli efektivně pomůže. Musím říci, že jakkoli nesnáším, když mám s někým rozebírat svoje problémy, protože mám většinou pocit, že to stejně nikam nevede, tak k ní jsem se vždycky velice těšila a odcházela jsem s úžasným pocitem, všechny potíže ze mně spadly a bylo mi čím dál lépe. Kdybych k ní bývala začala chodit už dříve, ušetřila bych si spoustu trápení a problémů, které mně připadaly neřešitelné a jen jsem trpěla a trpěla, ona mi dokázala, že se toho všeho lze zbavit a že se dá na světě i žít. Zkrátka rozdává chuť do života plnými hrstmi, a to i lidem, kteří ji postrádaly celé roky. Hledala jsem někoho, kdo má zkušenosti s léčbou psychóz spojených s halucinacemi a nemohla jsem si vybrat lépe!

Psychologické poradenství

1 000 Kč

Partnerská psychoterapie (80 minut)

Individuální psychoterapie

1 000 Kč

Emoční abreakce (90 a více minut)

od 1 500 kč

od 1 500 kč

Večerní termíny (od 18:00 dál)

Osobní růst

Umístění: Klíč k Lásce k životu

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Klíč k Lásce k životu

Pro zájemce o Vaše služby:

O doporučení na vhodné techniky, knihy, doplňky stravy ani nemluvě.
Za mě péče, která se nedá ohodnotit pěti hvězdičkami...
To se prostě musí zažít ;]

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Klíč k Lásce k životu krizová intervence

Paní Veronice moc děkuji

Adéla Ružič Stárková

Hezký den všem,
Ráda bych přispěla také svou zkušeností z osobního setkání s paní doktorkou.
Že ona je přesně to, co jsem hledala a kdo mne pomůže.

Y

Návštěva z ZnamyLekar.cz

16 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, na mojí otázku, zda sny z dětství mohou či nemohu mít vliv na můj současný stav. Dušení ve snech vs. dnešní polypy a astma a ztráta čichu, se mi dostalo odpovědi o seriózní lékařské vědě, marně jsem doufala, že se mi ozve někdo kdo se zabývá somnologií. Ani ona seriózní lékařská věda naprosto netuší z čeho polypy jsou a jak je léčit o vyléčení astmatu a ztráty čichu je to stejné. Tedy nevím a pacient je víceméně zesměšňován, pokud začne hledat alespoň nějakou alternativu či řešení, které se obejde bez kortikoidů. Má původní otázky tedy zní: Prosím, už deset let se léčím s astmatem, ztrátou čichu a vracejícími se nosními polypy. Teď jsem našla článek, ve kterém se píše, že sny by mohl být spojovány se zdravím a spadá to do oblasti somnologie. Jako dítě jsem měla sny, ve kterých jsem nemohla dýchat, až mě to vzbudilo, nesnášela jsem těsné prostory. Mám to snad chápat jako jakousi předzvěst problémů, které se spustily před mými čtyřicátinami? Děkuji za případnou odpověd.

Dobrý den, myslím, že Vaše potíže by určitě stály za hlubší analýzu, určitě se nevzdávejte a najděte pro sebe toho nejvhodnějšího člověka. Ne každý člověk chce brát kortikoidy (i já jsem jeden z těch, kdo je odmítl a vyléčil se alternativně.) Každý lékař nebo odborník dělá to, co svede na základě toho, co se naučil nebo čemu věří - to nelze mít nikomu za zlé. Ortoped Vám udělá nejčastěji rentgen při bolestech kostí, lékař, který se věnuje psychosomatice bude hledat možné souvislosti ve Vašem životě. Hledejte pro sebe toho, kdo bude sedět Vám a bude postupovat v souladu s tím, co cítíte Vy.
    Sny o tom, že nemůžete dýchat i současné potíže by mohly vést k otázce, proč se nemůžete nadechnout nebo dobře dýchat, před čím se chráníte. Sny v dětství mohou být velmi cenným nástrojem k poznání, stejně tak těsné prostory mohou ukazovat na prožitou bolest, fyzickou či psychickou, možnou ochranu před lidmi, možný strach z ublížení, přiblížení něčeho nebo někoho.
    Kupříkladu u astmatu je z hlediska psychosomatiky dobře popsána jeho provázanost s psychikou a určitými prožitky.
    Moc Vám držím palce, Veronika Neumannová

Dobrý den,

zdravím do krásných Pohořelic, které dobře znám. Je mi smutno z čtení tohoto příspěvku. Protože takové pocity rodiče často potkávají a přitom řešení je blízko. Je náročné být s dítětem, které má mnoho energie. V jeho věku už navíc mnoho dětí po obědě nepotřebuje spát. Pokud nepotřebuje, pak se mohou objevit protestní reakce, někdy i velmi výrazné. Za sebe doporučuji, abyste zašla na konzultaci k psychologovi Vy, ne proto, že by to byla Vaše vina, ale proto, že Vám může pomoci k vnitřnímu klidu, který potřebujete najít, a také vidění celé situace z nadhledu. A k obnovení celé rodinné harmonie, abyste mohli být šťastnými lidmi, vytvářejícími harmonickou rodinu. Je-li maminka v klidu, i její dítě se velmi často zklidní anebo maminka dokáže situaci vnímat jinýma očima - situace ji již nerozčiluje, dokáže na různé okamžiky s dítětem reagovat jinak (a tatínek také). Došlo k přijetí. Ale to vyžaduje mnohdy i něco dalšího - někdy se takové "problematické dítě" objeví v rodině, kde spouští staré téma nezpracované bolesti vlastní. Pak se mohou objevit i velmi silné emoce. Vídám to v praxi často. Je-li to syn, často je možné nalézt téma bolesti ve vztahu s otcem rodiče. Dále může spouštět pocity nedostačivosti, rovněž s původem v minulosti. Dítě vám oběma může zrcadlit také vaše vnitřní napětí; děti často zlobí, když rodiče cítí uvnitř napětí - jsou dokonalými zrcadly - a pak je z toho začarovaný kruh.
    Když nás dítě (ale i kdokoli jiný zlobí), je to čas velkého potenciálu k uzdravení - možnost podívat se do sebe, proč mě to zlobí, jaké mé bolavé či nezpracované téma se mi otevřelo.
    Není vinou syna tato situace, ani, že se nedaří miminko. Není to ani vaší vinou, je to vinou napětí, které nyní zaplnilo celý prostor rodiny. Je třeba obnovit vnitřní klid, vidět svého syna jinýma očima, přijmout ho cele, a pak přijde čas na nového člena rodiny. Zcela přirozeně. Do stávající situace by nové dítě vneslo jen více napětí a možná i nedobrý pocit v synovi.
    Toto téma má řešení (řeším ho poměrně často) a já Vám moc přeji, abyste brzy mohli žít atmosféru pohody, lásky a přijetí. Pokud byste si přáli se poradit, je možnost skypu a emailu, který najdete v mém profilu.
    Se srdečným pozdravem, Veronika Neumannová

• Celostní osobní růst
  • Osobní krize, bloky, traumata z dětství, emoční abreakce
  • Rodové programy a zatížení (pochopení vzorců, uvolnění)

Ukončené školy

• PhDr. v oboru Klinická psychologie, Univerzita Palackého, Olomouc
  • Mgr. v oboru Psychologie, Univerzita Palackého, Olomouc

• psychoterapie
  • dětská psychologie
  • klinická psychologie

Stáže

• Psychiatrická léčebna Bohnice, Oddělení pro pacienty s nařízenou ochrannou léčbou sexuologickou
  • Psychiatrická léčebna Bohnice, Oddělení pro pacienty s nařízenou ochrannou léčbou psychiatrickou, protialkoholní, protitoxikomanickou nebo kombinovanou
  • Odborná stáž u MUDr. Hnízdila; Centrum komplexní péče, Dobřichovice
Zobrazit více