Věra Niederlová, psychiatr Praha

Psychiatr, Psychoterapeut

Na Pankráci 999/ 40, Praha
Psychosomatická ambulance

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Absolventka III. LF UK Praha v roce1985. I. a II. atestace z psychiatrie, školící místo v psychosomatické medicíně, výcvik v rodinné terapii 1. část, ...

• Emocionální bolest
  • Sociální fobie
  • Fobie

• psychiatrie
  • psychoterapie

Pro sociálně nepřizpůsobivé nedoporučuji. Jinak nadprůměr.

18 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobry den,prosím o radu,měla jsem dlouhodobe zdravotní problémy a bohužel se odrazily nedávno i na me psychice. Začala jsem mít problem se spánkem,hlavně usnout. Po tydnu nespani jsem navštívila psychiatra a dal mi mrztazapin,který beru už 6tydnu a dnes jsem zjistila,ze jsem těhotná. Moje doktorka tam bude bohužel až za 10dnu,pokusila jsem se dva dny lek nevzit a opět nespim a sem vycerpana,poradíte zda je možné do doby návštěvy leky dal brát nebo co dělat do doby porady meho lekare, dekuju za odpověď.

Dobrý den!
    Mirtazapin není absolutně kontraindikovaný v těhotenství, v prvním trimestru by se měla snížit dávka (neznám ji). Mám několik pacientek, které braly Mirtazapin po celou dobu těhotenství a porodily zcela zdravé mimčo. Myslete na to, že větší stres plodu neprospívá!
    S pozdravem MUDr. Věra Niederlová

• Dobrý den,
    před čtyřmi lety jsem brala AD asentru na úzkostně-depresivní poruchu (a panickou poruchu). Během půl roku vše téměř vymizelo - bylo to super, pomalu jsem i zapomněla, jaké to je. Nyní cítím, že se mi stavy úzkosti vrací (smutek, třes, tlak na hrudi, ...). Před půl rokem mi zemřel otec, poslední dobou sem cítila, že je mi o něco hůř, než když k tomu došlo. Bohužel jsem ještě v rámci studia biologie absolvovala pitevní stáž - tím více na otce myslím (není totiž jasné, co se tehdy doopravdy stalo). Prosím, co bych měla dělat, když pociťuji, že se to vrací? Hned jít k doktorovi, nebo se jen více odreagovávat...jakmile přijde večer a jsem sama jde to z kopce.

Dobrý den! Z Vašeho stručného popisu je. zřejmé, že byste si měla ihned nasadit Asentru. Sama si ji nevysazujte, i když se budete cítit dobře!
    Zdraví Niederlová Věra MUDr.

• Emocionální bolest
  • Sociální fobie