Psychosomatická ambulance
Na Pankráci 999/ 40, Praha

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Absolventka III. LF UK Praha v roce1985. I. a II. atestace z psychiatrie, školící místo v psychosomatické medicíně, výcvik v rodinné terapii 1. část, ...

• psychiatrie
  • psychoterapie

Umístění: Psychosomatická ambulance Jiný

Paní doktorka má lidský a empatický přístup, kterým se snaží mi pomoci s mými problémy. Dále oceňuji její zájem o uskutečnění návštěvy - vždy zavolá a ujistí se, že je před návštěvou vše v pořádku a že se návštěva uskuteční. S péčí paní doktorky jsem maximálně spokojen a mohu ji jen doporučit.

Umístění: Psychosomatická ambulance Jiný

Paní doktorka pomáhá nejen snahou najít optimální řešení medikace a postupu, ale zejména je to skvělý terapeut, nepředstírající zájem o člověka jako takového. Znám ji mnoho let a vděčím jí
za mnohé. Lékařů, kteří dokáží pomoci už jen moudrým slovem je málo. To samé platí o paní asistentce, milá a citlivá osoba. Děkuji.

Umístění: Psychosomatická ambulance Jiný

Byla jsem překvapená, po návšteve klinice. Volala jsem asistence na číslo, ktere paní
Niederlová poslala v mailu. Řekla jsem že chci se objednat k paní Niederlové. Řekla mi, že mi zavolají, až zjistí, kdy má volný termín. Zavolala mě příští den a domluvili jsme se na termín 17.08. Neřekla mě asistentka, že bude kolegyně, ale nevadí. Když jsem přišla, 40 minut mě ptali na základní informace: mail, telefonní číslo, e-mail, adresa trvalého bydliště a řešili pojišťovnu a jak mě naučtovat peníze (nemám nárok na VZP, protože jsem cizinka a mám komerční pojišťovnu). 5 min kolegyně mě ptala na symptomy, vypsala recept na 1 lék (na spanek), nemám problémy jenom s tím že nemůžu spát. Psychoterapie a psychosomatické výšetreni vypadá jinak. Mohla jsem prijít k praktickému lékařů a říct že nemůžu spát, a měla bych recept zdarma a hradila bych to pojišťovna. Poprve se mi stalo, že mě bylo horší po návštěve doktora, než bylo před návštěvou. Platila jsem 1800 Kč za recept na lék, který nepomoha. Nechápu proč máte napsano že nabízíte psychoterapie, když to není pravda. Taky nechápu za co jsem zaplatila peníze.

Umístění: Psychosomatická ambulance Jiný

I po letech vzpomínám na úžasnou paní doktorku, která mi velmi - nejen účinnou léčbou, ale především pochopením - pomohla. Často na ni myslím, i když se s problémy již 10 let nepotýkám. Moc ji tímto zdravím :-)

Umístění: Psychosomatická ambulance Jiný

Skvělá paní doktorka. Milá, naslouchavá, snažící se mi pomoc. Ví, jaké léky mi předepsat, abych lépe fungovala a abych se cítila líp a zatím jsem s její léčbou spokojená.

C

K paní doktorce V. Niederlové jsem docházel pravidelně více než 5 let. V jejím hodnocení se v některých bodech shoduji s řadou přispěvatelů. Bohužel život není černobílý a i lékař se vyvíjí. Její schopnost správně stanovit diagnozu se postupně měnila a v mém případě došla tak daleko, že mně doporučila užívat lék, které zjevně nepřinášel žádný účinek. I přes mé opakované upozornění na nevhodnou lékovou indikaci, mně několik měsíců doporučovala lék brát. Zjevně tak selhal dialog lékař/pacient. Po 4 měsících neúspěšné a především neúčiné léčby jsem se rozhodl změnit lékaře a musím říct, že svého rozhodnutí nelituji. K MUDr. Niederlové jsem ztratil veškerou důvěru.

Paní doktorka Niederlová je člověk, na správném místě, určitě se potýká taky se svými problémy ale my, jako pacienti, je samozřejmě nepocítíme ba ani neuvědomujeme. Je tu v danou chvíli pro nás a za to JÁ jí velice děkuji a zároveň obdivuji. O mou "schránku" se stará víc, jak deset let . Paní doktorko, velké díky Vám za to, že žiji !
Vaše spokojená pacientka Eliška Marková

Výborná lékařka hledající optimální řešení léčby s respektem k pacientovi.

Pro sociálně nepřizpůsobivé nedoporučuji. Jinak nadprůměr.

K paní doktorce Niederlové chodím již dva roky a jsem s ní velice spokojená. Je velice empaticka a a umí vyslechnout.

18 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobry den,prosím o radu,měla jsem dlouhodobe zdravotní problémy a bohužel se odrazily nedávno i na me psychice. Začala jsem mít problem se spánkem,hlavně usnout. Po tydnu nespani jsem navštívila psychiatra a dal mi mrztazapin,který beru už 6tydnu a dnes jsem zjistila,ze jsem těhotná. Moje doktorka tam bude bohužel až za 10dnu,pokusila jsem se dva dny lek nevzit a opět nespim a sem vycerpana,poradíte zda je možné do doby návštěvy leky dal brát nebo co dělat do doby porady meho lekare, dekuju za odpověď.

Dobrý den!
Mirtazapin není absolutně kontraindikovaný v těhotenství, v prvním trimestru by se měla snížit dávka (neznám ji). Mám několik pacientek, které braly Mirtazapin po celou dobu těhotenství a porodily zcela zdravé mimčo. Myslete na to, že větší stres plodu neprospívá!
S pozdravem MUDr. Věra Niederlová

MUDr. Věra Niederlová

před čtyřmi lety jsem brala AD asentru na úzkostně-depresivní poruchu (a panickou poruchu). Během půl roku vše téměř vymizelo - bylo to super, pomalu jsem i zapomněla, jaké to je. Nyní cítím, že se mi stavy úzkosti vrací (smutek, třes, tlak na hrudi, ...). Před půl rokem mi zemřel otec, poslední dobou sem cítila, že je mi o něco hůř, než když k tomu došlo. Bohužel jsem ještě v rámci studia biologie absolvovala pitevní stáž - tím více na otce myslím (není totiž jasné, co se tehdy doopravdy stalo). Prosím, co bych měla dělat, když pociťuji, že se to vrací? Hned jít k doktorovi, nebo se jen více odreagovávat...jakmile přijde večer a jsem sama jde to z kopce.

Dobrý den! Z Vašeho stručného popisu je. zřejmé, že byste si měla ihned nasadit Asentru. Sama si ji nevysazujte, i když se budete cítit dobře!
Zdraví Niederlová Věra MUDr.

MUDr. Věra Niederlová