Psycholog, Ostatní Více

Nejčastěji hledané služby

Od 800 Kč

Od 800 Kč

Dobrý den milí přátelé,

narodila jsem se v roce 1959, vystudovala fakultu všeobecného lékařství Karlovy university, specializovala se v...

Léčené nemoci

• Poruchy příjmu potravy
  • Psychické poruchy

• pracovní lékařství
  • nutriční terapeut

Umístění: MUDr. Věra Košťálová - mentální hygiena (duševní zdraví, výživový poradce) psychická nepohoda

Přestože celý život dělám "vrbu" svým přátelům, rodině, nastala situace, se kterou jsem si nevěděla rady. Vyhledala jsem tedy odbornou pomoc - paní doktorku Košťálovou. Úlevu jsem cítila hned po první návštěvě. Nespornou výhodou paní doktorky jsou široké odborné i životní zkušenosti, díky kterým posoudí klientovu situaci a nastaví správné "zrcadlo", abych se sama zorientovala a společně jsme našly východisko z daného problému. Děkuji paní doktorce za její lidský přístup, za to, že jsem v její přítomnosti beze studu mohla vyplakat svoji bolest a za to, že mi nic nevnucovala. Vše šlo přirozeně, příjemně a všem hledajícím a potřebným mohu vřele doporučit. Marie

Jsem jedna z jejích dětí a díky ní -paní doktorce, mámě- žádného (jiného :-)) psychologa nepotřebuji. Věřím, že dokáže pomoci i Vám, protože ať už je život jakkoliv super, přeci jen se každý z nás potřebuje občas "vyplakat" <3.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Chtěl bych touto cestou paní doktorce poděkovat za její přístup. Navštěvuji ji už skoro rok. Začal jsem k ní chodit s problémem úzkostné poruchy, strachu s lidí a pomalu už skoro ze všeho. Vůbec jsem si nevěřil... Pamatuji si jako dnes na první návštěvu..Byl jsem vyklepaný a měl jsem obrovský strach co vlastně bude. Po velmi vstřícném uvítání jsem už seděl v křesle a mluvil o všem co mě trápí. Cítil jsem, jak každou minutou strach opadá.. Paní doktorka je velmi citlivá, povzbudí a navede člověka, aby si sám v sobě přišel na podstatu problému. Vše naprosto citlivě a opatrně. Během našich sezení cítím jak získávám zpět svoji sebedůvěru. Problémům, které mě dlouho trápily se dnes usmívám i když vím, že jednoho dne se objeví, tak díky paní doktorce jsem na ně připraven a už mě nepoloží. Opravdu jsem se dlouho trápil a hledal odvahu začít řešit problém... Proto se nebojte a jděte si o svých problémech promluvit. Paní doktorka je ta pravá a vám se uleví. Na každou návštěvu se vždy těším. Ještě jednou děkuji

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Paní doktorka je velmi příjemná. Pomohla mi uvědomit si jádro mého problému. Na jakýkoliv můj dotaz mi dala úžasnou radu. Hned mi bylo vše jasnější.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Po 4 rokoch trápenia, depresií a bojom s bulímiou som sa rozhodla vyhľadať odbornú pomoc. Pani doktorka mi svojim pozitívnym prístupom a radami veľmi pomohla. Dnes, po takmer pol roku terapii môžem povedať, že si užívam život naplno a nerozmýšľam neustále nad jedlom, nad sebou, nad svojou hmotnosťou a teším sa zo života. :)
Pani doktorke veľmi ďakujem

Chtěla bych paní doktorce velmi poděkovat za to, že pomáhá mému synovi řešit jeho psychický problém. Ráda bych vyzdvihla její laskavý a citlivý přístup a také trpělivost. Už po prvním sezení člověk odchází z dobrým pocitem a s nadějí, že se vše vyřeší. Moc si její pomoci vážím a jsem ráda, že jsme si vybrali právě ji. Je odborníkem na pravém místě.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

K pani doktorce jsem prisel s problemem typu panicka ataka. Uplne jsem vyhorel a mel jsem strach vyjit do spolecnosti. Pani doktorka poradila jak zvladat kriticke situace, povzbudila a dala rady co delat, abych se citil lepe. Ocenuji jeji citlivy a klidny pristup a taky to, ze dokaze po mesici navazat tam kde jsme skoncili. Prostredi je prijemne, uklidnujici. Dokazala, ze problem se da zvladnout a jde to i bez prasku.

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Dobrý den, paní doktorka je velice příjemná, už ve dveřích si získá vaši důvěru, prostředí je příjemné a tak to pokračuje během celé návštěvy. Vřele doporučuji!

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Paní doktorku považuji za odborníka, byla jsem s návštěvou velmi spokojena.

Paní doktorka mi pomohla analyzovat mé problémy a mohu říci, že zejména díky ní už jsem se dostala z nejhoršího. Ikdyž vím, že ještě nejsme v cíli a nejvíc práce musím vykonat sama, pomáhá mi její přístup a vědomí, že jsme na to dvě, že za ní mohu kdykoli přijít a ona mi pomůže.

20 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, mám problém se synem (17). Je hodný, nepije, nekouří, nefetuje, netoula se po nocích, učí se dobře, ale má jakoby strach z lidí. Např. Jdem spolu nakoupit a v obchoďáku jsou jeho bývalý spolužáci, on dělá že je nevidí, ale já na něm poznám že je mu to nepříjemné. Má vysoký tlak a já mám pocit, že je to zaviněné těmito situacemi. Nic neviridi sám, protože má prý strach. Chci mu pomoci, ale nevím jak. Děkuji

co se týče vysokého tlaku krve Vašeho syna, je určitě vhodné interní vyšetření, které může přinést objasnění problému. Existují případy ( a nejsou vzácné), kdy se lidem ve stresových situacích zvýší nadprůměrně TK , který je běžně v normě (např. tzv "syndrom bílého pláště", kdy lidé mají vyšší TK jen u lékaře). Vyšetření Holter TK může odhalit, zda tomu tak doopravdy je nebo zda je vysoký tlak (hypertenze) skutečnou nemocí.
Co se týká "strachu" (spíše obav a nejistoty) Vašeho syna, jedná se nejspíš o sociální fobii. Cesta k dosažení uspokojivého stavu (dostatečná komunikace s lidmi, schopnost samostatně zařizovat věci atd.) vede přes nácvik "zvládání stresové situace". Člověk musí poznat příčiny svého stresu, přijmout je a CHTÍT to změnit. Poté následuje nácvik relaxace a zátěžových cvičení s podporou vnímavého člověka.
Zjednodušeně: Povídejte si otevřeně se svým synem o všem, co ho trápí. Zkuste ho vždycky pochopit (proč některé věci dělá), i když s nimi třeba nesouhlasíte. Pokud to nikomu neškodí (jemu ani okolí), nechte ho dělat, co sám chce. Pokud má z nějakého úkolu strach, neustupuje od něj. Pusťte se do jeho řešení, ale spolu! Vždy ho podpořte, ale víc a víc věcí nechávejte na něm. Vždy ho pochvalte, i když "uteče a úkol nedokončí", protože se pokusil - a to už stojí za pochvalu s dodatkem: "Příště to bude zase o kousek lepší a jednou to zvládneš úplně sám! Jsem tu s Tebou, pomohu Ti" :-) Hlavní je, problému se nevyhýbat, ale "jít do toho"! Nejdříve si dávat malé úkoly, které se dají lehce zvládnout a potom přidávat, ale NEVYHÝBAT SE! A cvičit relaxaci - relaxačních metod jistě na internetu najdete plno :-) Jen ho do ničeho nenutit, sám pozná, co je mu příjemné.

Hodně úspěchů!
Věra Košťálová

MUDr. Věra Košťálová

Dobry den mam pritele ktery ma problem sam sesebou uz jsme dva roky spolu ale nez jsme se seznamili mel velkou lasku s kterou se rozesel vzdy kdyz prijde den datumu co se sni rozesel je v uzkych a dela neuveritelne veci a rika ze je meneceny a ze je v jinem tele a tyky si dokaze ublizovat mohla by jste me poradit co mam stim delat dost me nanem zalezi dekuji predem s pozdravem Dostalova

bylo by dobré, kdyby se Vám podařilo nejdříve ho přimět k návštěvě psychiatra. Alespoň úvodní medikamentozní léčba zde bude zřejmě nutná. Současně s ní je vhodná i psychoterapie.

Zdravím
Věra Košťálová