Krškova 807, Praha
Praktický lékař pro děti a dorost

Zobrazit ostatní profily pediatrů v okolí

Umístění: Praktický lékař pro děti a dorost

Zprvu jsem byla nadšená. Zel velmi rychle mé nadšení opadlo. Pani doktorka je sice vlídná a své řady mini dobře, nicméně nepustí vás téměř ke slovu.
Například kdyz se mi dítko cestou do ordinace pokakalo v látkové plence (pravděpodobně průjmem k růstu zoubků) a já neměla náhradní tak mi sestřička velmi ochotně nabídla jejich záložní jednorázové. Načež jsem dostala vynadano, že je dítko opruzene a že bych měla používat látkové plenky (dítko mělo jednorázovou plenu na sobě poprvé v životě). Ke slovu mě nepustila vůbec.
Také jsem s paní doktorkou řešila očkovaní. I tady jsem se setkala s dosti odmitavou reakcí. Měla jsem z očkování strach a chtěla proto s lékařkou probrat na což mi bylo odpovězeno, že toho není její práce.
Na informaci, že má dítko poruchu autistickeho spektra a vývojovou vadu řeči, paní doktorka mavla rukou že na to nevypadá a s klidem napsala do přihlášky pro mš, že je dítě zdravé a bez omezení.
Samozřejmě že ve školce si všimli, že je s dítětem něco jinak a o tri roky později byl diagnostikován dětský autismus.
Také mě zarazilo doporučení střídat nurofen a Paralen po dvou hodinách u teploty 38° přičemž dítko teplotu v klidu vyspavalo, jedlo a pilo jako obvykle.
Proto jsme se rozhodli pediatra změnit.

MUDr. Věra Budková

K tomuto hodnocení pouze poznamenávám, že informace se nezakládají na pravdě, ani pokud se týká léčby ani pokud se týká jednání s klientem.
MUDr.Budková Věra

K paní doktorce jsme se registrovali na základě zdejšího velmi pozitivního hodnocení. Chtěli jsme pro syna někoho, komu můžeme důvěřovat, že nám nabídne i jiné způsoby léčby než farmaka, ale zároveň rozpozná, kdy už jsou farmaka nutná. Někoho, kdo nás nebude tlačit do očkování. Zkrátka někoho, komu můžeme důvěřovat, že léčba bude maximálně šetrná, ale nic se nezanedbá.
Zaplatili jsme registrační poplatek 1000,- (konzultaci po mailu jsme využili asi 2x, paní doktorka reaguje sice s několikadenním zpožděním, ale poradí).
Po první návštěvě, jsme byli nadšeni. Šlo o zánět středního ucha a paní doktorka Budková vyřešila situaci myslím velmi dobře i s následným doporučením, jak situaci příště řešit od začátku homeopaticky.

Problém nastal při preventivní prohlídce. Přišli jsme asi po necelém roce od píchnutí obou uší po zmíněném zánětu, od té doby jsme u lékaře nebyli a syn na jakýkoliv náznak návštěvy lékaře reagoval strachem, fyzickým odporem a řevem (pochopitelně). Paní doktorka nás šokovala svými neodbornými a neobjektivními psychologickými diagnózami, aniž by znala pozadí a ptala se na náš názor. Zhodnotila synovo chování jako zralé pro psychiatra, mě jako matku za neurotika a nezapomněla se zeptat, zda se synem chodíme vůbec mezi lidi.
Řvoucího syna necitlivě vyšetřila a chystala se mu bez konzultace s námi píchnout očkovací látku, která mu chyběla do povinného očkování. Ačkoliv jsme se k ní registrovali s tím, že o očkování našeho dítěte chceme rozhodovat sami a veškeré následky tohoto rozhodnutí bereme na sebe (s čímž při registraci souhlasila). Po tomto byla paní doktorka ještě nepříjemnější a začala nám vyhrožovat, co se stane, pokud dále budeme trvat na neočkování (těmto zbytečným diskuzím jsem se chtěla právě registrací k této lékařce vyhnout). Původně jsem s ní chtěla prokonzultovat zmíněné očkování a podle informací od ní se rozhodnout, zda dát, ještě počkat, nebo nedat, bohužel jsem nedostala možnost a po tomto jsem ani neměla chuť.

Po diskuzi s kamarádkami a jinými maminkami na fóru jsem zjistila, že synovo chování sice není běžné, ale zase ani tak vzácné (i já jako dítě jsem na lékaře reagovala stejně) a že některé dětské doktorky s ním dokáží pracovat, takové chování přijmout jako normální, preventivní prohlídku například rozdělit nadvakrát (a už tak stresované dítě hned nesvlékat a nenatahovat), chovat se k dětem citlivě a laskavě. Chování paní doktorky Budkové všem maminkám, s kterými jsem se o tom bavila, přišlo velmi neprofesionální a nepřiměřené.

Předpokládala jsem, že paní doktorka neměla jen svůj den, znervóznil jí neustávající řev a proto se nezachovala příliš profesionálně. Bohužel si po stížnosti po pár dnech za svým chováním stále stála.

Tímto ztratila veškerou naši důvěru a ačkoliv může být výborná lékařka (a mrzí nás, že nemůžeme její služby dál využívat), lidsky nás velmi zklamala. Syn měl ten den 3. narozeniny.

MUDr. Věra Budková

Na vysvětlení k tomuto sdělení uvádím:
Výše uvedeného pacienta jsem přijala do své péče jako další registrující lékař dne 7.5.2014, po několika meilech ze strany rodičů, které mám uloženy v dokumentaci.
Jednalo se o administrativní poplatek za možnost kdykoli využít ke konsultaci meil či sms - včetně víkendů. Rodiče s tím souhlasili a byli předem upozornění.
Dítě jsem poprvé viděla při tříleté prohlídce. Velmi dobře si tuto situaci vybavuji (i sestřička), neboť rodiče i dítě byli úzkostní, nedůvěřiví a pro křik, strach a fyzickou obranu dítě bylo prakticky nevyšetřitelné. Přestože jsme chlapečkovi dali dostatek času k adaptaci, byl v ordinaci nejméně hodinu, nepodařilo se nám s ním navázat jakkoli kontakt. Mou povinností je podat objektivní informaci rodičům a tak jsem citlivě a laskavě, jak je mým zvykem, rodičům vysvětlila, že by bylo vhodné psychologické vyšetření a ev. dle výsledků i psychiatrické vyšetření dítěte a spolupráce celé rodiny pro jeho zdárný vývoj. Je mi velmi líto, že mou dobře míněnou a nutnou radu vůbec nepochopili a po více jak půl roce se vyjadřují zde. Dítě je dosud registrováno v mé ambulantní péči, rodiče nepožádali o převedení dokumentace a tak mám oprávněné obavy z jeho následného vývoje. Skutečně na svém hodnocení a doporučení si trvám.
Nepřipadá vůbec v úvahu, že bych někoho očkovala bez jeho svolení. Rodiče při každém očkování podepisují ve zdravotní dokumentaci to, že souhlasí s očkováním, že jim bylo vysvětleno a že proběhlo v pořádku, neboť povinná očkování vykazuji pojišťovně. Toto se tedy vůbec nezakládá na pravdě. Je mou povinností a tito rodiče byli upozornění na to, že jim řada očkování chybí. Nicméně je toto řešeno vždy individuelně s možností lege artis prodloužení intervalů mezi očkováním, či podpisem o nesouhlasu očkování na příslušný tiskopis. Jsem vázána lékařským slibem a proto tak musím vždy při preventivních vyšetřeních činit.
MUDr. Budková Věra

Bohužel se musím zde podělit i o špatnou zkušenost s paní doktorkou Budkovou.Byla jsem s ní spokojená se svým prvorozeným synem,se kterým jsem k ní docházela od narození do sedmi let,ale ten měl pouze rýmy a první antibiotika v šesti letech.Pak jsem k ní začala docházet s dcerou a bohužel s odstupem času jsem přesvědčená,že u ní pani doktorka opakovaně zanedbala péči.Vloni v zimě byla dcera opakovaně nemocná a pani doktorka ji stále léčila jen svými oblíbenými homeopatiky,po dvou měsících jsme skončili hospitaliyovány v nemocnici se zánětem ledvin.Snad nemusím zdůrazňovat,že je to závažná diagnoza,zejména u dívek.Přes to všechno,i když mě partner přesvědčoval,ať už tenkrát od paní doktorky odejdeme,chtěla jsem ji dát ještě šanci.Před dvěma měsíci jsme pani doktorku opět navštívili s teplotou a k tomu jsem sama upozornila,že dceři vytéka z ucha maz a neklidně spí,pani doktorka diagnostikovala virozu,sepsala nám směs homeopat a opakovaně tvrdila,i při kontrole,že ucho má čisté.Bohužel až po týdnu mi to nedalo,šla jsem rovnou na ORL a ještě jsem dostala vynadáno,že nechám dítě trpět se zanedbaným zánětem středouší.Psala jsem dcery diagnosu pí doktorce na dovolenou a ani se neobtěžovala odepsat a pak už jsem opravdu na nic nečekala a nechala děti hned převést k jinému lékaři,který se mimo jiné také zděsil nad tím,jak je možné,že už má dcera v šestnácti měsících hotové všechny očkování,čímž ji pani doktorka velmi oslabila.Takže Vám všem ostatním přeju hlavně zdravé děti a taky si dávejte pozor,aby Vám pani doktorka svou homeopatií spíše neublížila,stejně jako nám

MUDr. Věra Budková

Výše uvedené sdělení se ne zcela zakládá na realitě. Všichni z okruhu mých pacientů jistě potvrdí, že každému klientovi věnuji maximální péči v určení diagnosy a následné therapie.
Homeopatii a očkování nikomu nevnucuji. Zmiňované nepovinné očkování bylo provedeno navzdory nedoporučení lékařem a to na opakované přání rodičů.
Já naopak ve své ordinaci i povinná očkování individualizuji dle možností dítěte se snahou o prodloužení intervalu, či jinou alternativu, či neočkuji vůbec (pokud oba rodiče podají písemnou žádost a toto přání projeví). Takových klientů ve své ordinaci dnes již eviduji mnoho.
Dr. Budková Věra