Praktický lékař pro děti a dorost
Krškova 807, Praha

Umístění: Praktický lékař pro děti a dorost Jiný

Pani doktorku navstevujeme jiz nekolik let a velmi rada bych ji podekovala za jeji nadstandardni peci, zajem o pacienta, empatii a ochotu pomoci. Pani doktorka nikdy nic nepodcenila, sve pacienty vnima skutecne individualne a jeji odbornost je na vysoke urovni.
Velice si toho vazim a jsem vdecna, ze prave pani doktorka Budkova je nasim pediatrem.

Umístění: Praktický lékař pro děti a dorost Jiný

Nejlepsi lekarka, a hlavne uzasny clovek. Tuto recenzi pisi po letech, kdy jsem pani doktorku tenkrat s prvorozenou dcerou navstevovala. Po nekolika dlouhych letech, kdy jsem se prestehovala, na pani doktorku nezapomenu. Lidsky mi vzdy velmi pomohla. Bylo stesti potkat tak uzasneho kekare a cloveka. Vyjadruji timto obrovsky respekt a podekovani!

Pani doktorka je asi nejlepsi, kterou jsem za svuj zivot mela moznost poznat. Pokud hledáte nekoho jako “narodila se, aby léčila děti”, pani doktorka Budkova je toho zarnym příkladem. Malinka nevýhoda je, ze je tak dobra, ze ma narvano a casto se u ni dele čeká, nicmene na její služby se opravdu pockat vyplati. Nikdy nic neodflakla, je velmi pecliva, jedna podle rozumu, ale i citu (“bobecku, no ty vypadas, sestri, CRP..”), pokud to neni nutne, nepíše hned ATB, ale léčí homeopatiky. Da se s ni na vsem domluvit, perfektne komunikuje i pres mail, kdyz si clovek s necim nevi rady (mne odepsala i v noci, ze mam jet s malou okamzite do Motola).
Je mi moc lito, ze budeme pani doktorku muset opustit z důvodu stehovani do jineho města, jinak by nas mela na krku, dokud by pracovala. :) Tezko budu hledat aspon z poloviny tak skvělého pediatra.
Pani, doktorko, moc Vam za vsechno dekujeme, jste skvela, uzasna, bozi!
Bara a Laura Kolarovy

Umístění: Praktický lékař pro děti a dorost

Zprvu jsem byla nadšená. Zel velmi rychle mé nadšení opadlo. Pani doktorka je sice vlídná a své řady mini dobře, nicméně nepustí vás téměř ke slovu.
Například kdyz se mi dítko cestou do ordinace pokakalo v látkové plence (pravděpodobně průjmem k růstu zoubků) a já neměla náhradní tak mi sestřička velmi ochotně nabídla jejich záložní jednorázové. Načež jsem dostala vynadano, že je dítko opruzene a že bych měla používat látkové plenky (dítko mělo jednorázovou plenu na sobě poprvé v životě). Ke slovu mě nepustila vůbec.
Také jsem s paní doktorkou řešila očkovaní. I tady jsem se setkala s dosti odmitavou reakcí. Měla jsem z očkování strach a chtěla proto s lékařkou probrat na což mi bylo odpovězeno, že toho není její práce.
Na informaci, že má dítko poruchu autistickeho spektra a vývojovou vadu řeči, paní doktorka mavla rukou že na to nevypadá a s klidem napsala do přihlášky pro mš, že je dítě zdravé a bez omezení.
Samozřejmě že ve školce si všimli, že je s dítětem něco jinak a o tri roky později byl diagnostikován dětský autismus.
Také mě zarazilo doporučení střídat nurofen a Paralen po dvou hodinách u teploty 38° přičemž dítko teplotu v klidu vyspavalo, jedlo a pilo jako obvykle.
Proto jsme se rozhodli pediatra změnit.

MUDr. Věra Budková

K tomuto hodnocení pouze poznamenávám, že informace se nezakládají na pravdě, ani pokud se týká léčby ani pokud se týká jednání s klientem.
MUDr.Budková Věra

Velice rada bych touto cestou podekovala pani doktorce Budkove, ktera mnohokrat nejen poradila nam v homeopaticke lecbe ale ukazala jakym ma byt lekar-peclivy,ochotny,lidsky. Vic nez jednou byla ochotna mi pomoci i mimo pracovni dobu, cimz mne nesmirne podporila protoze clovek potrebuje nejen radu ale i empatii.

Pani doktorka Budkova je odbornik a dobry clovek (ne vzdy to jde dohromady:)) Jsem ji moc vdecna a vrele ji kazdemu doporucuji!

Roubinkova

Dobrý den,počítám si hodnocení pani doktorky a musím opravdu říci,ze je to úžasný člověk.Chodila jsem k ni jako 15ti letá,až do 19 ti.Tehdy jsem ji vyhledala jelikož mi po zdravotni stránce zavarily praktičtí lékaři u nás a bohužel i někdo v rodinne.Přišla jsem k ni v tak prisernem stavu a ona se mě ujala a musím říci,že mi zachranila život
a já v ní našla vlidneho člověka a druhou mamimku.Je to velice vytížena lékařka tak je pochopitelne,že nesedí jen u počítače a telefonu a hned nereaguje,ale jak vyšetří čas tak okamžitě se ozve.Jsem již dávno dospělá a,když je mi ouvej tak se na ni vždy obrátím.Jelikož děti ještě nemám,ale kdybych měla tak bych chodila k ni.Je to pani doktorka s velkým D,vlídný člověk nesobecky,není namyslena,ale stále svá.Proste naše zlatá mamulinka pani doktorka jak ji dodneška říkám.Doporučuji ji všem.:-) Petra Adamova

K paní doktorce jsme se registrovali na základě zdejšího velmi pozitivního hodnocení. Chtěli jsme pro syna někoho, komu můžeme důvěřovat, že nám nabídne i jiné způsoby léčby než farmaka, ale zároveň rozpozná, kdy už jsou farmaka nutná. Někoho, kdo nás nebude tlačit do očkování. Zkrátka někoho, komu můžeme důvěřovat, že léčba bude maximálně šetrná, ale nic se nezanedbá.
Zaplatili jsme registrační poplatek 1000,- (konzultaci po mailu jsme využili asi 2x, paní doktorka reaguje sice s několikadenním zpožděním, ale poradí).
Po první návštěvě, jsme byli nadšeni. Šlo o zánět středního ucha a paní doktorka Budková vyřešila situaci myslím velmi dobře i s následným doporučením, jak situaci příště řešit od začátku homeopaticky.

Problém nastal při preventivní prohlídce. Přišli jsme asi po necelém roce od píchnutí obou uší po zmíněném zánětu, od té doby jsme u lékaře nebyli a syn na jakýkoliv náznak návštěvy lékaře reagoval strachem, fyzickým odporem a řevem (pochopitelně). Paní doktorka nás šokovala svými neodbornými a neobjektivními psychologickými diagnózami, aniž by znala pozadí a ptala se na náš názor. Zhodnotila synovo chování jako zralé pro psychiatra, mě jako matku za neurotika a nezapomněla se zeptat, zda se synem chodíme vůbec mezi lidi.
Řvoucího syna necitlivě vyšetřila a chystala se mu bez konzultace s námi píchnout očkovací látku, která mu chyběla do povinného očkování. Ačkoliv jsme se k ní registrovali s tím, že o očkování našeho dítěte chceme rozhodovat sami a veškeré následky tohoto rozhodnutí bereme na sebe (s čímž při registraci souhlasila). Po tomto byla paní doktorka ještě nepříjemnější a začala nám vyhrožovat, co se stane, pokud dále budeme trvat na neočkování (těmto zbytečným diskuzím jsem se chtěla právě registrací k této lékařce vyhnout). Původně jsem s ní chtěla prokonzultovat zmíněné očkování a podle informací od ní se rozhodnout, zda dát, ještě počkat, nebo nedat, bohužel jsem nedostala možnost a po tomto jsem ani neměla chuť.

Po diskuzi s kamarádkami a jinými maminkami na fóru jsem zjistila, že synovo chování sice není běžné, ale zase ani tak vzácné (i já jako dítě jsem na lékaře reagovala stejně) a že některé dětské doktorky s ním dokáží pracovat, takové chování přijmout jako normální, preventivní prohlídku například rozdělit nadvakrát (a už tak stresované dítě hned nesvlékat a nenatahovat), chovat se k dětem citlivě a laskavě. Chování paní doktorky Budkové všem maminkám, s kterými jsem se o tom bavila, přišlo velmi neprofesionální a nepřiměřené.

Předpokládala jsem, že paní doktorka neměla jen svůj den, znervóznil jí neustávající řev a proto se nezachovala příliš profesionálně. Bohužel si po stížnosti po pár dnech za svým chováním stále stála.

Tímto ztratila veškerou naši důvěru a ačkoliv může být výborná lékařka (a mrzí nás, že nemůžeme její služby dál využívat), lidsky nás velmi zklamala. Syn měl ten den 3. narozeniny.

MUDr. Věra Budková

Na vysvětlení k tomuto sdělení uvádím:
Výše uvedeného pacienta jsem přijala do své péče jako další registrující lékař dne 7.5.2014, po několika meilech ze strany rodičů, které mám uloženy v dokumentaci.
Jednalo se o administrativní poplatek za možnost kdykoli využít ke konsultaci meil či sms - včetně víkendů. Rodiče s tím souhlasili a byli předem upozornění.
Dítě jsem poprvé viděla při tříleté prohlídce. Velmi dobře si tuto situaci vybavuji (i sestřička), neboť rodiče i dítě byli úzkostní, nedůvěřiví a pro křik, strach a fyzickou obranu dítě bylo prakticky nevyšetřitelné. Přestože jsme chlapečkovi dali dostatek času k adaptaci, byl v ordinaci nejméně hodinu, nepodařilo se nám s ním navázat jakkoli kontakt. Mou povinností je podat objektivní informaci rodičům a tak jsem citlivě a laskavě, jak je mým zvykem, rodičům vysvětlila, že by bylo vhodné psychologické vyšetření a ev. dle výsledků i psychiatrické vyšetření dítěte a spolupráce celé rodiny pro jeho zdárný vývoj. Je mi velmi líto, že mou dobře míněnou a nutnou radu vůbec nepochopili a po více jak půl roce se vyjadřují zde. Dítě je dosud registrováno v mé ambulantní péči, rodiče nepožádali o převedení dokumentace a tak mám oprávněné obavy z jeho následného vývoje. Skutečně na svém hodnocení a doporučení si trvám.
Nepřipadá vůbec v úvahu, že bych někoho očkovala bez jeho svolení. Rodiče při každém očkování podepisují ve zdravotní dokumentaci to, že souhlasí s očkováním, že jim bylo vysvětleno a že proběhlo v pořádku, neboť povinná očkování vykazuji pojišťovně. Toto se tedy vůbec nezakládá na pravdě. Je mou povinností a tito rodiče byli upozornění na to, že jim řada očkování chybí. Nicméně je toto řešeno vždy individuelně s možností lege artis prodloužení intervalů mezi očkováním, či podpisem o nesouhlasu očkování na příslušný tiskopis. Jsem vázána lékařským slibem a proto tak musím vždy při preventivních vyšetřeních činit.
MUDr. Budková Věra

Ta pani je jednim slovem U Z A S N A ! Chodila jsem k ni sama do 18ti let, chodi k ni i muj mladsi bracha a nedavno, kdyz se nam narodila dcera, vubec me nenapadlo, ze bych s ni chodila k jine doktorce. Bohuzel jsme se prestehovali (cela rodina), ale porad za ni dojizdime, i kdyz je to 30 km daleko pres celou Prahu (a 30 zase zpatky). Kdyz jsme k ni s dcerou jeli poprve, manzel se divil, ze chci dojizdet tak daleko a ze si najdeme nejakeho pediatra pobliz bydliste. Po prvni navsteve jsme jeli domu a muj muz rika: "Uz vim, proc jsi chtela, aby nase mala chodila k ni." Byl nadseny. I kdyz vetsinou i dost dlooouho cekame, stoji nam to za to a mala ji ma moc rada. Pani Budkova je jako vychazejici slunicko – usmevava, mila, pohladi na dusi a rozptyli obavy i „histericke prvomaminky“. Vim, ze mam pro to nase nejcennejsi tu nejlepsi peci. Vzdy je rozhodnuti na nas a kdyz potrebujeme s cimkoliv poradit, poradi nam. Homeopatie pomohla me samotne v zivote uz mockrat a za tyto alternativni „nechemicke“ vyznavace jsem opravdu rada. Hodne kamaradek ma ted mimi a nekdy se nestacim divit, jakou maji zkusenost s pediatry. Vsechny informace a postupy dostanu jak od maminky na papirku primo od zdroje.Slyset od doktora neco jako „prirucku o tomhle si stahnete na internetu“ bych asi nerozdychala. Moc dekujeme za vse. Mame Vas radi. Zajicovi

Moje nejlepší,nejhodnejsi a nejmilejší paní doktorka.Vzdy mi dokazala poradit a pomoci. V 19. Letech se mi bude velmi těžko paní doktorku opouštět. A.Hrubá :)

Také mohu jedině doporučit! K paní doktorce jsme se dostali po negativní zkušenosti s první pediatričkou naší dcery a nemůžeme si ji vynachválit! Její přístup k dětem a jejich rodičům je jedinečný,laskavý, přátelský a neinvazivní. Vždy vyslechne náš názor či stanovisko. Jsme za ni moc rádi. Markéta Hajná s rodinou.