Rehabilitace a fyzioterapie
U Imperiálu 14, vila Orplid přízemí, Karlovy Vary

Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku

Vojtova metodika

Zobrazit ostatní profily fyzioterapeutů v okolí

U Imperiálu 14, vila Orplid přízemí, Karlovy Vary

Rehabilitace a fyzioterapie

• fyzioterapeut

W

K panu Mgr. Kruckému docházíme s našimi oběma dcerami. Starší Zuzanka (nyní již 7 let) prodělala vývojovou vadu, která se projevuje vtáčením DLK, což má za následek špatné držení těla, překlopení pánve a vypouklé bříško. Cvičíme se Zuzi Vojtovu metodu alespoň 1x denně a po pěti měsících jsou výsledky patrny i našima lajckýma očima. Je smutné, že tato vada je např. v mém okolí poměrně častá a většina dětských lékařů na ni rodiče vůbec neupozorní. Pokud se rodiče zajímají sami, tak jsou většinou odkázáni na ortopedii, kde se tento problém pomocí zvedání míčků...nevyřeší.
S mladší dcerou Pavlínkou jsme cvičili velmi intenzivně (4-5 denně) cca 6 měsíců již v miminkovském věku, neboť její motorický vývoj byl velmi opožděný a vykazoval i náznaky DMO. Cvičením se nám ji podařilo rozpohybovat - řekla bych až moc, neboť je pohybově velmi šikovná, rychlá a umí padat. Překlopená pánev s vypouklým bříškem ji ale zůstala, a proto jsme s ní po dlouhé pauze začali znova cvičit alespoň 1 denně jako se Zuzi. Pavlínce jsou 2,5 roku a cvičení je vzhledem k její mrštnosti a temperamentu trochu náročnější, ale zvládat se dá. Časem jsme u ní vypozorovali během cvičení i jisté zklidnění.
Pana magistra si velmi vážíme za jeho profesionální přístup. Používání pomůcek a veškeré cviky řádně vysvětlí a to i grafickými nákresy. Holky si jej velmi oblíbily (abych byla konkrétní, tak Pavlínka až teď, jako miminko to většinou ořvala) a na kontroly jezdí s vlastnoručně vyrobenými dárečky za strejdou Vaškem.

Mgr. Kruckého známe již řadu roků a díky jeho péči se obě naše dcery bez problémů vyrovnaly s genetickou zátěží pohybového aparátu, kterou běžní ortopedi nedokázali řešit. Oceňujeme především to, že se snaží léčit podstatu problému, nikoli jen jeho projevy a díky tomu má jeho terapie dlouhodobý, ne jen přechodný účinek. Každý rodič dítěte s postižením by si zasloužil odbornou a přitom velmi lidskou péči, které se nám právě od Mgr. Kruckého dostalo.

K panu Kruckému jsme začali jezdit s naší dcerou ve 3. měsíci. Po vyšetření panem Kruckým dcera "propadla" v několika testech a my s dcerou začali cvičit podle Vojty. Po 10 měsích byla terapie úspěšně ukončena. Tímto děkujeme panu Kruckému za celý průběh rehabilitace a také za to, že Vojtovu metodu stále posouvá dopředu.

Díky panu Mgr. Kruckému je dnes náš první syn naprosto v pořádku. Těžko se mi hledají slova, kterými bych tomu skvělému člověku poděkovala, za vše, co pro nás udělal a dělá dál pro našeho druhého syna. Za cca 12 let, kdy pana doktora s přestávkami navštěvujeme, nám byl nejen odbornou, ale ve chvílích operací našeho syna, také velkou psychickou oporou. Moc mu děkujeme

K panu Kruckému chodíme s dcerkou něco málo přes rok. Malá má velmi těžké pohybové postižení – spastickou kvadruparézu (postižení všech čtyř končetin). Díky jeho péči se dcery stav výrazně zlepšuje. Za rok intenzivní rehabilitace se nám povedlo rozhýbat ručičku, se kterou dříve nebyla schopna vůbec pohnout. Dnes ji malá nejen zvedne až nad hlavu, ale sama se snaží ji zapojovat při běžných činnostech. Malá dělá velké pokroky i v samostatném pohybu. Je před námi ještě dlouhá cesta, ale jsme moc rádi, že jsme našli někoho, kdo nám pomůže při jejím nelehkém zdolávání. Pan Krucký je odborník na svém místě. Profesionál a zároveň člověk, který se dokáže vcítit a podpořit tam, kde je potřeba.

K Mgr. Kuckému jsme docházeli se synem,kterému ve 3,5 měsících při přítahování do sedu padala hlavička.Měl středně těžké postižení a díky cvičení Vojtovy metody pod vedením Mgr. Kruckého je dnes syn úplně zdravý.Jsme mu moc vděční.

K panu Kruckému jsme začali chodit s naší dcerou, když jí bylo 8 měsíců. Předtím jsme navštěvovali jinou rehab. péči, zde však i přes nejrůznější cvičení její vývoj nepostupoval a tak jsme navštívili pana Mgr. Kruckého. Ten okamžitě po vyšetření diagnostikoval těžkou CKP (centrálně koordinační poruchu) a začali jsme intenzivně cvičit Vojtovu metodu. Zlepšení bylo na první pohled patrné už po 14 dnech. Při každé kontrole bylo cvičení znovu uzpůsobenu aktuálnímu stavu. Naše dcera začala dohánět vývoj a v 15 měsících byla ukončena úspěšná terapie. Dcera je dnes zdravá - naprosto pohybově v pořádku. Víme, že za to vděčíme právě panu Kruckému. Pokud někomu připadá terapie příliš náročná a raději chce slyšet, že je všechno v pořádku a že jeho dítě určitě žádné problémy nemá( to jsme slýchali v předchozí RHB), pak tíhu odpovědnosti za pohyb. vývoj dítěte nese jen rodič sám.

Chodím k Mgr.Kruckému asi už dva roky.Napřed jsem začala cvičit se synem potom i s dcerkou.
Cvičíme Vojtovu metodu,nebylo to jednoduché,ale jsem ráda,že už je syn v pořádku.S jeho
prací jsem spokojená.Je pečlivý a snaží se předejít veškerým problémům co můžou nastat.
Patří k odborníkům kteří se o člověka zajímají a má výsledky vidím podle syna.Ale je také důležitá spolupráce rodičů.Jsem ráda za tuto pomoc.

S panem Mgr. Kruckým jsem se setkala poprvé v roce 2009, kdy u tehdy dvouapůlměsíčního syna diagnostikoval na základě polohových testů těžkou centrální koordinační poruchu. Terapii cvičením dle Vojtovy metody jsme aplikovali poctivě 4x denně a první výsledky se dostavily velmi brzy. Na každé z kontrol se Mgr. Krucký zajímal nejen o aktuální stav a pokroky našeho syna, ale i o nás, rodiče, jak fyzicky i psychicky zvládáme cvičení. Kdykoli nám ochotně a srozumitelně vysvětlil, co nám nebylo jasné, a vždy pro nás měl nějaký tip a slova povzbuzení. Jak terapie postupovala a synův stav se zlepšoval, dokázal předpovědět, co bude syn nově zvládat při příští kontrole. Jeho předpověď se vždy a bezezbytku vyplnila, byť se syn byl naučil tu kterou dovednost třeba jen v předvečer dalšího setkání. Terapie byla ukončena v synových 10 měsících věku, kdy byl shledán zcela zdravým.
K Mgr. Kruckému jsme začali posléze docházet i se starší, v té době čtyřletou, dcerou kvůli vadnému držení těla a valgozitě a rekurvaci kolen. S terapií začaly problémy viditelně ustupovat, což máme potvrzeno i z opakovaných kontrol na ortopedii a podologii.
Po narození nejmladší dcery jsme měli jasno v tom, kde ji pro jistotu necháme vyšetřit. I u ní byla Mgr. Kruckým diagnostikována CKP. Přišli jsme o měsíc dříve než kdysi se synem a rozsah nebyl tak značný jako u něj. Po necelých třech měsících terapie už jen „dolaďujeme“.
Zkušenosti a um Mgr. Kruckého jsem zakusila i „na vlastní záda“ – odblokování žeber a hrudní páteře, které mi přineslo nesmírnou úlevu od bolesti a opětovné zvýšení hybnosti.
Mgr. Kruckého, coby profesionálního, pečlivého, náročného, ale i vlídného a empatického terapeuta z vlastní zkušenosti jednoznačně doporučuji.

K Mgr. Kruckému jsem přišla se svojí holčičkou (tehdy 5 měsíců). Přestože jsem nebyla schopná docházet na časté kontroly kvůli vzdálenému bydlišti, byl ochotný mi pomoci a naučil mně cvičení, díky kterému mám nyní zdravou holčičku. Při každé návštěvě byl Mgr. Krucký velice profesionální, milý a zdvořilý.