U Imperiálu 14, vila Orplid přízemí, Karlovy Vary
Rehabilitace a fyzioterapie

Všeobecná zdravotní pojišťovna

Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku

Vojtova metodika

Zobrazit ostatní profily fyzioterapeutů v okolí

• fyzioterapeut

Vojtova metodika

U Imperiálu 14, vila Orplid přízemí, Karlovy Vary

Rehabilitace a fyzioterapie

Umístění: jiné místo Jiný

K pánovi Kruckemu som sa vybrala z vlastnej iniciativy (pediatricka a ina FT syna zhodnotila ako uplne zdraveho) s 3m synom kvoli diastaze na brisku. Pan Krucky syna vysetril a okrem diastazy nam dal diagnozu koordinacna porucha na lavej strane tela. Cvicili sme podla doporucenia Vojtovu metodu s balonkami. Po cca 2 mesiacoch cvicenia zacal syn velmi intenzivne cvicenie odmietat, krical, plakal, bolo to velmi stresujuce. Tyzden pred poslednou navstevou sme teda s nim uz necvicili. Pan Krucky nas po vypocuti informacie, ze sme sa tyzden neriadili jeho radou, vyradil z pece, pretoze sme nezodpovedni pacienti a s takymi pacientami nechce stracat cas. Urobil este jedno zaverecne vysetrenie, pocas ktoreho by mu syn spadol zo stola, ak by som ho ja nechytila. Predpovedal, ze bude mat vtocenu lavu nozku a spatnu lavu rucku. Syn uz ma rok, chodi a nema vobec ziadne problemy. Z mojho pohladu panovi Kruckemu chyba nadhlad, odstup, vnima telo materialne (prirovnava k autu), ktore nema samoopravne schopnosti. K rodicovi prevlada z jeho strany despekt. K dietatu mala empatia, musi sa cvicit, aj keby dusu malo vypustit pri tom a sice chapem, ze to ma u tazkych postihnuti zmysel ale u lahsich hrozi akurat zbytocne psychicke trauma. Ako jedine pozitivne vnimam cvicenie Vojtovky s balonkami (Vojtova metoda 2. generacie), ale zvolila by som ineho terapeuta, ktoru tuto metodu tiez ovlada. Nedoporučujem.

Umístění: Rehabilitace a fyzioterapie

Nezažila jsem horšího "lékaře" než je pan Krutský, neprofesionální, necitlivý absolutně nedoporučuji k léčbě dětí a už vůbec ne miminek. Pokaždé tam má studenty, a baví s nimi místo rodičů, který by měli být na prvním místě. Bylo nám řečeno, že malá má vážný problém s motorikou a že bude postižená pokud nebudeme cvičit, tohle si nemůže nikdo dovolit natož někdo kdo se vydává za "lékaře". Naštěstí jsme šli i k jiným specialistům, aby nám následně řekli, že je malá úplně zdravá. Takže bych tímto ráda varovala ostatní, aby tam raději vůbec NECHODILI s malými dětmi, jedině na vlastní nebezpečí.

Mgr. Václav Krucký

Dovoluji si reagovat na hodnocení paní Novotné. Dcera paní Novotné byla odeslána dětskou lékařkou pro poruchu psychomotorického vývoje, kterou diagnostikovala již ve 4. měsíci. U velmi malých dětí, které jsou nějak ohrožené ve svém vývoji je nezbytné zahájit rehabilitační léčbu co nejdříve, tedy i dceru paní Novotné jsem do své péče vzal do týdne. Nutno říci, že běžné čekací lhůty na termín rehabilitační péče se pohybují mezi čtyřmi až šesti týdny.

Z vyšetření bylo patrné, že je nezbytné zahájení intenzivní rehabilitační léčby, neboť dítě mělo poruchu řízení svalového napětí, celkovou hypertonii, motorický vývoj byl na novorozenecké úrovni a spontánní i provokovaná motorika v polohových testech vykazovala známky patologie. Léčba byla zahájena a matka souhlasila s dodržováním pravidelného cvičení 4x denně. Následné konzultace probíhali v intervalech cca 1x za 14 dní. Při každé kontrole se postupně zvyšovala intenzita reflexní stimulace za pomoci míčků, podložek a dalších technických pomůcek. Za celou dobu neprojevila paní Novotná nejmenší výhrady vůči terapeutickému postupu, ani vůči přítomnosti studentů. Celkem matka s dítětem absolvovali osm terapeutických sezení při kterých bylo patrné, že vývoj dítěte nepostupuje tak jak by měl, zvláště při dostatečném cvičení. Opakovaně jsem paní Novotné vysvětloval, že je zcela nezbytné, aby domácí cvičení bylo prováděno skutečně 4x denně, a opakovaně se mi dostávalo výmluv, že to není schopná stihnout, má jiných starostí a další práce. Při osmé návštěvě kdy dceři bylo téměř děvět měsíců a vývoj nebyl v žádném případě uspokojivý, dle poznámek dekursu: „Dítě se otáčí na břicho, zpět jen přes jednu stranu, v poloze na břiše bez nákroku, neplazí se, matka nerespektuje doporučení provádět cvičení na boku, celkový počet opakování domácího cvičení nedostatečný.“ , jsem paní Novotnou požádal, aby se na příští návštěvu dostavil i otec dítěte. Pokládal jsem za nezbytné, aby i on věděl, že v případě dalšího nedodržování předepsané domácí rehabilitace nebude možné, abych nadále nesl odpovědnost za vývoj jejich dcery, a tedy si budou muset najít jiného terapeuta. Za několik dní mi volal otec dítěte s tím, že domluvený termím ruší a z mé péče odchází.

Pokládám za velmi podivné, že po dobu šesti měsíců paní Novotná neprojevila nejmenší známky nespokojenosti a nyní ve svém hodnocení píše o neprofesionalitě a necitlivosti. Bude tedy nezbytné, aby jasně sdělila kdy a jak jsem přistupoval k léčbě neprofesionálně a absolutně necitlivě ? Ano, má ordinace je akreditovaným školícím pracoviště pro výuku studentů fyzioterapie 3.LF UK, a také pro postgraduální výuku studentů pro Vojtovu metodiku 2. generace, viz: http://rehabilitace.org tedy s tímto faktem jsou vždy pacienti a rodiče dětských pacientů srozumněni a pokud by jim přítomnost studentů nevyhovovala, tak mají jistě možnost zvolit si pracoviště jině. Nepamatuji se, že by ze strany paní Novotné byla projevena nějaká výhrada, a to při žádné z osmi návštěv. Co se týče závažnosti problému psychomotorického vývoje, tak tento byl diagnostikován dětským lékařem a byl shledán natolik závažným, že byla doporučena intenzivní rehabilitace. V žádném případě se nevydávám za „lékaře“ jak se snaží paní Novotná sugerovat. Na všech označeních mé ordinace mám titul Mgr. a každý pacient tak ví, že provádím fyzioterapii. Takovéto tvrzení je zcela nactiutrhující. Varování, aby rodiče nechodili se svými dětmi, jen na vlastní riziko, lze pokládat za závažné poškozování dobré jméno. Lze se jen dohadovat co paní Novotnou vedlo k takovémuto nactiurhačnému vyjádření. Mgr. Václav Krucký.

K panu magistru Kruckému jsme byli se synem (tehdy 3 měsíce) posláni dětskou lékařkou kvůli „prohýbání v zádech“ (při pokusech přitáhnout ho z lehu na zádech do sedu se prohnul do luku, přičemž hlava zůstala ležet a pánev šla naopak do vzduchu). Mgr. Krucký provedl sérii polohových testů, dle tabulky na zdi seznal, že dítě trpí těžkou centrální koordinační poruchou, při jejímž neléčení mu hrozí pohybové obtíže a při totálním zanedbání i DMO, a naordinoval cvičení 4x denně podle prof. Vojty. Cvik nebyl časově zase tak náročný, šlo o 2x 2 minuty na každou stranu, ovšem miminko se muselo navléct do prubanu, záda se vystlala balonky, pod prsa se nainstalovaly další balonky a po druhé návštěvě přibyly ještě další dva balonky – větší – ty se vsunuly přímo do pleny (nemusím asi popisovat, jak po cvičení často vypadaly). Dítě se na gumové podložce položilo na kraj stolu a na zmíněné 2x 2 minuty se v podstatě znehybnilo, přičemž mu byly stlačovány ony reflexní body. Tříměsíční dítě ještě takto lze udržet, ačkoliv, není-li správně naloženo, není to v jednom člověku žádná legrace (podle stránek V. Kruckého je dětský pláč důsledkem špatné komunikace).
Jelikož jsme ani my, ani rodiče zdravotníci na synovi tak fatální příznaky nerozeznávali, rozhodli jsme se kontaktovat ještě další odborníky. Jiný fyzioterapeut ani neurolog diagnózu Mgr. Kruckého nepotvrdil, ba co víc, oba ji vyvrátili. Syn se brzy přestal prohýbat v zádech, začal se normálně otáčet, přitahovat do sedu a jeho vývoj je dle neurologa a i v laickém porovnání s ostatními dětmi zcela přiměřený.
Na místě je otázka, proč pan magistr takovým způsobem na první konzultaci vystraší rodiče tolika dětí (nejsme jistě ani první, ani poslední); nabízí se i domněnka, že si – bez servítku řečeno – vytváří pacienty, které pak dlouhodobě léčí a zázračně uzdravuje. Za sebe tedy doporučuji navštívit více odborných pracovišť a nebát se vzepřít autoritě, kterou se Mgr. Krucký zdá z hlediska svého vzdělání a zkušeností být.

Bohužel nemohu rozhodně napsat kladné hodnocení. Po návštěvě neurologa nám bylo doporučeno, abychom s našimi syny(dvojčata- narodili se ve 37.týdnu) navštívili fyzioterapeuta, dostali jsme kontakt na Mgr. Kruckého. Od první návštěvy nám pan Krucký tvrdil, že oběma synům hrozí minimálně lehká forma DMO. Museli jsme cvičit vojtovu metodu 5X denně cca 20 min. s každým, takže jsme museli děti budit na cvičení( v té době jim ještě nebylo 5 měsíců), kočárek jsme mohli prodat, natož aby jim zbyl čas si jenom hrát. Po dvou měsících cvíčení se dle Mgr. Kruckého stav obou výrazně zhoršil, samozřejmě jsme měli strach a tak jsme navštívili neurologa a další fyzioterapeuty, kteří nám jeho tvrzení naprosto vyvrátili. Po této zkušenosti jsme změnili fyzioterapeuta a problém kvůli kterému jsme cvičili vojtovu metodu dva měsíce 5X denně pod dohledem pana Kruckého,byl po 2 týdnech odstraněn( cvičili jsme max. 3X denně) Dnes je synům 17 měsíců a oba jsou naprosto v pořádku. Pan Mgr. Krucký je asi odborník, ale co se týče miminek, tak bych mu rozhodně slepě nedůvěřoval.

• fyzioterapeut