Rehabilitace a fyzioterapie
U Imperiálu 14, vila Orplid přízemí, Karlovy Vary

Přijímám: dospělí, děti jakéhokoliv věku

Vojtova metodika

Zobrazit ostatní profily fyzioterapeutů v okolí

U Imperiálu 14, vila Orplid přízemí, Karlovy Vary

Rehabilitace a fyzioterapie

• fyzioterapeut

Pana magistra a jeho kolegy nedoporučuji!

Pan magistr Krucký je celkem sympatický. Udělalo na mně dojem, že novorozence vzal do péče hned za 3 dny po zavolání a rovnou poslal brožuru k nastudování.
Vyšetření OK, člověk musí koupit několik pomůcek – disk, míčky, protiskluzovou podložku a prubany. Jenže při každé další návštěvě opět musí dokupovat další a další věci.
Měli jsme celkem 3 termíny a ani jednou neplatil termín přesně, vždy se pár dní předem někdo ozval a změnil buď den, nebo čas.

Poslední kapka pro mě byla, když jsem z praxe Mgr. Kruckého chtěla lékařskou zprávu pro pediatra – nejprve veliká neochota a nakonec vydal zprávu, kde bylo 3x okopírováno to samé (zápis z 1. vyšetření) včetně překlepů, jen s jiným datem. To se neshodovalo s realitou – jelikož syn mezitím vykazoval změny hybnosti nejen podle mně, ale i podle pediatra.

Pečlivě si zjistěte co nejvíc o metodě VM2G než se k panu magistrovi objednáte.

Umístění: Rehabilitace a fyzioterapie Jiný

Chtěli bychom touto cestou poděkovat panu magistrovi za vše, co pro naší rodinu udělal. Ať už to byla péče o vnuka před mnoha lety, jemuž dal šanci na normální život, o naše nedonošené vnučky dvojčata, které po absolvování cvičení zdárně dohnaly svůj hendikep, či za dceru, která měla velké bolesti v oblasti pánevní a pan magistr jako jediný dokázal diagnostikovat a odstranit problém. Také za mě, hlavu rodiny a odstranění bolesti zad a v neposlední řadě za manželku, která měla ochrnutí lícního nervu a znetvořenou tvář, což se cvičením velice rychle znormalizovalo. Nyní je v péči tohoto výborného odborníka naše vnučka po nešťastné zlomenině a její stav se mílovými kroky lepší. Panu Mgr. Kruckému velice důvěřujeme a děkujeme mu ještě jednou, za jeho lidský a všímavý přístup, za jeho odborné znalosti a péči, kterou nám věnuje.

Umístění: Rehabilitace a fyzioterapie Jiný

K panu Kruckému jsem se dostala kvůli nutnosti rehabilitovat motoricky zaostávajícího syna (v 9 měsících na úrovni novorozence, později seze zdravotních důvodů přestal hýbat úplně), následně jsme rehabilitovali nohy do x u staršího syna. Když jsem se začala v noci budit kvůli bolestem nohou od páteře, volba padla právě na něj. Po 2.těhotenství jsem měla zhroucene klenby, hypermobilni kolena, špatně postavenou kyčel. V průběhu dvou let se to postupně srovnalo. Největší přínos cvičení však pociťuji teď v průběhu třetího těhotenství. Při každé návštěvě si trpělivě vyslechne mé obtíže a cvičení nastaví tak, aby mi ulevil. Od 6.mes. mě trápí silné křížové bolesti, které perfektně vykompenzoval. Později se vlivem rozvolnovani vazů přidaly nesnesitelné bolesti kyčlí a třísel, které znemožňovaly chůzi. I to vykompenzoval. Teď, 3 týdny před porodem, se cítím perfektně, nic mě nebolí. Mohu bezbolestně chodit a starat se o starší děti. A to vše díky 4 minutam cvičení denně. Jediné co mě hodně mrzí, že na gynekologii tvrdí, že se se zmiňovanými problémy nedá nic dělat. Úleva, kterou mi pan magistr prostřednictvím cvičení poskytuje, je nepopsatelná. Je jeden z mála fyzioterapeutů, který do péče příjmá i těhotné

Umístění: Rehabilitace a fyzioterapie vojtova metodika

K panu Mgr. Kruckému jsem se dostala na doporučení učitelek ze školky mé dcery, kde si učitelky všimly, že má dcera (nyní 6 let) má strach ze zvýšených ploch, lezení, skákání, chození ze schodů a řekly mi, že chodily s dětmi na VM2G k panu Kruckému se svými dětmi a že jen díky němu mají jejich děti plnou motoriku. S Marcelkou mojí dcerkou jsem od mala chodila po ortopediích, rehabilitacích a všude se ptala, proč moje dcerka neleze, neplazí se, proč má vbočené kotníky, tudíž ani pevná zdravotní obuv nožky neudržela a ona měla i puchýře na vnitřních kotníkách, všude mi bylo odpovězeno, že se to cca v 5-ti letech srovná, ať to neřeším. Na rehabilitaci nám řekli, že nemá svaly. Bohužel dcerka rostla a postavení kotníků se zhoršovalo, nohy se zkřivily do X, záda se zakulatila, začala mít propadlý hrudník a běhala stylem, že zakopávala o špičky. Pan Krucký se nás tehdy ujal, Marcelce bylo 5 let a začali jsme s cvičením, nejdříve 3x denně a nyní cvičíme 2x denně. Po ročním intenzivním cvičení má Marcelka evidentně srovnaná záda, nohy se srovnaly a nyní nám už chybí kousek, aby se jí srovnaly vbočené nožky dovnitř při chůzi. A to vše je vidět pouhým okem, dokonce začala mít svalovou hmotu a už se nebojí běhat, skákat na trampolíně... a má radost z pohybu. Já děkuji panu doktorovi za úžasnou péči, trpělivost, neb cvičení je sice na pár minut denně, ale člověk se opravdu musí hodně obrnět, motivovat a držet disciplínu, aby byl schopen to dotáhnout do zdárného konce...bojuji s tím dnes a denně, dokonce jsem to i obrečela, neb jsem cvičení absolvovala i s mým nyní 2-letým synem a v současné době cvičím i se sebou a musím sama za sebe říci, že tato metoda je úžasná a děkuji panu Kruckému zato, že vůbec je a pomáhá lidem, neb jeho přístup k dětem i dospělým je naprosto úžasný a pomáhá mi každou návštěvu poprat se s tím a bojovat dál a vydržet. Výsledky jsou již patrné i u mě po 2,5 měsíčním cvičení, přestala mě bolet záda a pevně věřím, že jednou budu moci zpátky sportovat, že dáme do kupy má kolena, která mi již v nemocnici odepsaly a bylo mi řečeno, že už ani náhradní kloub nepřichází v úvahu.....

K pánovi Kruckemu som sa vybrala z vlastnej iniciativy (pediatricka a ina FT syna zhodnotila ako uplne zdraveho) s 3m synom kvoli diastaze na brisku. Pan Krucky syna vysetril a okrem diastazy nam dal diagnozu koordinacna porucha na lavej strane tela. Cvicili sme podla doporucenia Vojtovu metodu s balonkami. Po cca 2 mesiacoch cvicenia zacal syn velmi intenzivne cvicenie odmietat, krical, plakal, bolo to velmi stresujuce. Tyzden pred poslednou navstevou sme teda s nim uz necvicili. Pan Krucky nas po vypocuti informacie, ze sme sa tyzden neriadili jeho radou, vyradil z pece, pretoze sme nezodpovedni pacienti a s takymi pacientami nechce stracat cas. Urobil este jedno zaverecne vysetrenie, pocas ktoreho by mu syn spadol zo stola, ak by som ho ja nechytila. Predpovedal, ze bude mat vtocenu lavu nozku a spatnu lavu rucku. Syn uz ma rok, chodi a nema vobec ziadne problemy. Z mojho pohladu panovi Kruckemu chyba nadhlad, odstup, vnima telo materialne (prirovnava k autu), ktore nema samoopravne schopnosti. K rodicovi prevlada z jeho strany despekt. K dietatu mala empatia, musi sa cvicit, aj keby dusu malo vypustit pri tom a sice chapem, ze to ma u tazkych postihnuti zmysel ale u lahsich hrozi akurat zbytocne psychicke trauma. Ako jedine pozitivne vnimam cvicenie Vojtovky s balonkami (Vojtova metoda 2. generacie), ale zvolila by som ineho terapeuta, ktoru tuto metodu tiez ovlada. Nedoporučujem.

Umístění: Rehabilitace a fyzioterapie

Nezažila jsem horšího "lékaře" než je pan Krutský, neprofesionální, necitlivý absolutně nedoporučuji k léčbě dětí a už vůbec ne miminek. Pokaždé tam má studenty, a baví s nimi místo rodičů, který by měli být na prvním místě. Bylo nám řečeno, že malá má vážný problém s motorikou a že bude postižená pokud nebudeme cvičit, tohle si nemůže nikdo dovolit natož někdo kdo se vydává za "lékaře". Naštěstí jsme šli i k jiným specialistům, aby nám následně řekli, že je malá úplně zdravá. Takže bych tímto ráda varovala ostatní, aby tam raději vůbec NECHODILI s malými dětmi, jedině na vlastní nebezpečí.

Mgr. Václav Krucký

Dovoluji si reagovat na hodnocení paní Novotné. Dcera paní Novotné byla odeslána dětskou lékařkou pro poruchu psychomotorického vývoje, kterou diagnostikovala již ve 4. měsíci. U velmi malých dětí, které jsou nějak ohrožené ve svém vývoji je nezbytné zahájit rehabilitační léčbu co nejdříve, tedy i dceru paní Novotné jsem do své péče vzal do týdne. Nutno říci, že běžné čekací lhůty na termín rehabilitační péče se pohybují mezi čtyřmi až šesti týdny.

Z vyšetření bylo patrné, že je nezbytné zahájení intenzivní rehabilitační léčby, neboť dítě mělo poruchu řízení svalového napětí, celkovou hypertonii, motorický vývoj byl na novorozenecké úrovni a spontánní i provokovaná motorika v polohových testech vykazovala známky patologie. Léčba byla zahájena a matka souhlasila s dodržováním pravidelného cvičení 4x denně. Následné konzultace probíhali v intervalech cca 1x za 14 dní. Při každé kontrole se postupně zvyšovala intenzita reflexní stimulace za pomoci míčků, podložek a dalších technických pomůcek. Za celou dobu neprojevila paní Novotná nejmenší výhrady vůči terapeutickému postupu, ani vůči přítomnosti studentů. Celkem matka s dítětem absolvovali osm terapeutických sezení při kterých bylo patrné, že vývoj dítěte nepostupuje tak jak by měl, zvláště při dostatečném cvičení. Opakovaně jsem paní Novotné vysvětloval, že je zcela nezbytné, aby domácí cvičení bylo prováděno skutečně 4x denně, a opakovaně se mi dostávalo výmluv, že to není schopná stihnout, má jiných starostí a další práce. Při osmé návštěvě kdy dceři bylo téměř děvět měsíců a vývoj nebyl v žádném případě uspokojivý, dle poznámek dekursu: „Dítě se otáčí na břicho, zpět jen přes jednu stranu, v poloze na břiše bez nákroku, neplazí se, matka nerespektuje doporučení provádět cvičení na boku, celkový počet opakování domácího cvičení nedostatečný.“ , jsem paní Novotnou požádal, aby se na příští návštěvu dostavil i otec dítěte. Pokládal jsem za nezbytné, aby i on věděl, že v případě dalšího nedodržování předepsané domácí rehabilitace nebude možné, abych nadále nesl odpovědnost za vývoj jejich dcery, a tedy si budou muset najít jiného terapeuta. Za několik dní mi volal otec dítěte s tím, že domluvený termím ruší a z mé péče odchází.

Pokládám za velmi podivné, že po dobu šesti měsíců paní Novotná neprojevila nejmenší známky nespokojenosti a nyní ve svém hodnocení píše o neprofesionalitě a necitlivosti. Bude tedy nezbytné, aby jasně sdělila kdy a jak jsem přistupoval k léčbě neprofesionálně a absolutně necitlivě ? Ano, má ordinace je akreditovaným školícím pracoviště pro výuku studentů fyzioterapie 3.LF UK, a také pro postgraduální výuku studentů pro Vojtovu metodiku 2. generace, viz: http://rehabilitace.org tedy s tímto faktem jsou vždy pacienti a rodiče dětských pacientů srozumněni a pokud by jim přítomnost studentů nevyhovovala, tak mají jistě možnost zvolit si pracoviště jině. Nepamatuji se, že by ze strany paní Novotné byla projevena nějaká výhrada, a to při žádné z osmi návštěv. Co se týče závažnosti problému psychomotorického vývoje, tak tento byl diagnostikován dětským lékařem a byl shledán natolik závažným, že byla doporučena intenzivní rehabilitace. V žádném případě se nevydávám za „lékaře“ jak se snaží paní Novotná sugerovat. Na všech označeních mé ordinace mám titul Mgr. a každý pacient tak ví, že provádím fyzioterapii. Takovéto tvrzení je zcela nactiutrhující. Varování, aby rodiče nechodili se svými dětmi, jen na vlastní riziko, lze pokládat za závažné poškozování dobré jméno. Lze se jen dohadovat co paní Novotnou vedlo k takovémuto nactiurhačnému vyjádření. Mgr. Václav Krucký.

Pan Krucký je jistě odborníkem ve svém oboru, bohužel mám ale pocit, že je spíše jednostranně zaměřený a to na děti a Vojtovu metodu. Tu vůbec nezpochybňuji, naopak vím o jejích výhodách. Nicméně jako dospělému pacientovi s akutními bolestmi se mi velké pomoci nedostalo. Možná by mi pravidelné cvičení Vojtovi metody pomohlo (kdyby ji se mnou měl kdo cvičit), ale věřím, že moderní fyzioterapie má jistě co nabídnout i pro ty, kteří musí cvičit sami.

S panem doktorem jsem velmi spokojená měla jsem problémy s ramenem a chtěly mě poslat na operaci,protože už si nevěděly rady...pak jsem se dostala k Mgr. Kruckému a ten mi hodně pomohl vojtovou metodou.Hraju závodně volejbal na poměrně vysoké úrovni a potřebovala jsem vyléčit co nejrychlejš.Díky intenzivní rehabilitaci jsem dosáhla 100% za třičtvrtě roku jsem s ním velice spokojená.

Není to jednoduché, ale funguje to!
S Mgr. Kruckým jsem se seznámil na jeho odborné přednášce pro hokejové trenéry, kde představil svůj pohled na fungování lidského těla. Jeho metoda i filosofie mě naprosto nadchly, a proto jsem se k němu po poradě s manželkou vypravil i s oběma našimi syny (9 a 11 let). Oba měli nějakou viditelnou vadu. Vašek měl výraznou kyfózu i lordózu, Tomáš také, plus jednostranně propadlý hrudník, což ve spojení s jeho držením těla a hlavně „rachitickou“ postavou vypadalo dosti strašidelně.

V té době jsme měli za sebou návštěvu několika ortopedů, včetně specializovaného pracoviště ve Fakultní nemocnici v Plzni. Všude jsme dostali v podstatě stejnou odpověď: „To je běžné a nedá se s tím nic dělat.“ Vaškovi řekli, že má kratší nohu (když se postavil, měl jednu nohu pokrčenou) a že se to vyřeší silnou vložkou do boty. S Tomášovým viditelně propadlým hrudníkem prý nelze dělat vůbec nic, ale prý to nevadí, protože to nemá žádný vliv na funkčnost plic. My jsme s takovou „diagnózou“ samozřejmě spokojení nebyli, a tak se naše beznaděj setkáním s Václavem Kruckým změnila ve velkou naději.

Velice se mi od začátku líbilo, jak s námi Václav Krucký celou dobu mluví, jak trpělivě vysvětluje, co a proč děláme, kam to vede a čeho chceme společně dosáhnout. Líbí se mi, jak metodu neustále studuje a ve spojení s různými odborníky stále vylepšuje. Otevřeně nás upozornil také na skutečnost, že čím starší děti, tím déle náprava jednotlivých vad trvá. Věděli jsme tedy do čeho jdeme, a hlavně jsme věřili, že to klukům pomůže. Jaká to změna v přístupu a komunikaci ve srovnání s dosavadními doktory… Navíc hned při prvním vyšetření zjistil, že Vašek nemá kratší nohu, ale skoliózu…

Cvičili jsme denně s každým asi 15-20 minut a cca po roce jsme šli na preventivní prohlídku ke své dětské lékařce. Ta i přesto, že má několik stovek dětí, okamžitě zaregistrovala změnu. Když se synci objevili ve dveřích, vykulila oči a řekla: „ No kluci, co se to s vámi stalo? Vy jste úplně jiní!“ Nevěřícně kroutila hlavou a doslova zálibně si oba naše hošíky prohlížela ze všech stran….Umíte si představit, jak jsme se cítili, když nám naše pečlivá paní doktorka řekla právě tohle, aniž by tušila, že s klukama cvičíme právě u Mgr. Kruckého….

Kluci se postupně „narovnávali“. Změny sice probíhaly pomalu, cvičení nás postupem času přestalo bavit, ale vidina cíle a průběžné zlepšování nás hnaly stále vpřed. Kluky jsme také postupem doby museli stále důmyslněji motivovat, dělat nejrůznější ústupky, ale pořád jsme cvičení provozovali celkem pravidelně. No a když začali konečně růst, změny se projevily takřka přes noc. Jsou z nich teď doslova ztepilí junáci, Vašek takřka bezchybný a Tomášovi se krásně srovnala záda, křídlaté lopatky a dokonce se začíná zvedat i ta jeho propadlá polovina hrudního koše.

Vašek se v 16ti letech po cca ročním odmítání postavil na zadní a po pěti letech cvičit odmítnul. Po dohodě s p. Kruckým jsme tedy zůstali jen s Tomášem, který stále ještě cvičí celkem bez odporu. Začal jsem kvůli chronickým bolestem zad cvičit i já, a tak na vlastní kůži poznávám, jaké to je. Musím uznat, že to, kam až kluci za těch 5 let soustavného cvičení došli, je úctyhodné. Opravdu se těším na chvíli, kdy nám pan Krucký řekne: „Tak hotovo, už cvičit nemusíte“. A protože tato metoda funguje tak, že se jedná o nevratné změny, což znamená, že napravené tělo, respektive jeho software, se už nepokazí a zůstane vyladěné, budeme mít do smrti pokoj…☺

Závěrem bych chtěl říct, že v rámci našeho zdravotnictví je absolutně výjimečná nejenom tato prokazatelně fungující metoda, ale také přístup a jednání Mgr. Kruckého. Zcela se ztotožňuji s názorem pacientky Šárky, která říká, že cvičení nevěnuje více času, než jakákoli žena, která chce vypadat dobře. A protože i kluci chtějí vypadat dobře, není ani pro ně toto cvičení nijak dramatický omezovač. Není to zadarmo, není to rozhodně jednoduché, ale rozhodně to za to stojí!

Zdeněk Kubálek

Magistr Krucký je mistrem svého oboru. Po pádu do jámy se mi zablokoval SI kloub a užila jsem si 4 roky bolestí a běhání "od čerta k ďáblu", než jsem narazila na Mgr. Kruckého. Ten okamžitě problém diagnostikoval, napravil a navrhl účinné cvičení, které odstranilo deformace vzniklé dlouhodobým zanedbáním předchozími "odborníky". (Navštívila jsem několik lékařů - ortopeda, neurologa, prim. rehab. odd,v nemocnici i prim. v lázních, i několik rehabilitačních pracovníků, absolvovala časově náročné rehabilitace i procedury v lázních - vše bez efektu.
Druhá zkušenost - pod jeho vedením jsme absolvovali zhruba roční cvičení kojence s počátečním dysharmonickým vývojem a nyní, v roce a půl, má syn perfektní motoriku, výslovnost, "neplete" se mu jazyk.