Nám.Dr.Horákové 8, Karlovy Vary
Soukromá gynekologická ordinace

Všeobecná zdravotní pojišťovna + 1 Více

Umístění: Soukromá gynekologická ordinace Pacientka

Nedoporucuji..zanedbana pece.5 let jsem k nemu chodila s tim ze nemohu otehotnet..nikdy zadne reseni..vzdy jen sucha odpoved ,pockame a uvidime.Nakonec zjistene myomi.Je mi 34 let a jsem bezdetna pan doktor mi oznamil ze se stim neda nic delat naprosto bez citu a neprijemny jako bych ja za to mohla.V Plzni na Lochotine se nestacil pan doktor divit kdyz jsem mu popisovala zkusenosti s p.Martykanem.Samozrejme myomi mi v Plzni odstrani a detatko budu moci mit.Jinak sestricka naprosto fantasticka to musim uznat..

W

Pan doktor je sice mladý fešný,ale to vůbec nesouvisí s tím že absolutně neporadil s antikoncepcí.(tu co beru tak at beru)S jinými obtížemi jednoduše za to může asi páteř.Nemám ráda když vám sestra připraví dokumentaci a vy jdete k lékaři a on vůbec neví jaký problém jste řešili minule a přislíbí at zajdete že to proberete příště.Příště se už nekoná a tím že má narváno tak šup šup vás rychle vyšetří a pospíchá vám říct naschle.S mým problémem mi nepomohl na vše co jsem se ptala tak hmmm no může být..toť vše , lékaře jsem vyměnila neměl přehled.Ted mám lékaře který o mě ví a když si něco sjednám na příští návštěvu tak si to poznamená a pak ví a otázky mi zodpoví.Né vždy by měl člověk dát na to že je jen vyhlášen mezi ženami že je dobrý jen pro to že dobře vypadá radši at vypadá jak chce ale at je t pro mě alespoň po dobu vyšetření a né že ho nezajímám jen peníze od pojištovny a můj zdr.stav mu je fuk

MUDr. Tomáš Martykán

Nejprve jsem nechtěl reagovat na příspěvky od anonymních pacientek, kde nemůžu dohledat konkrétní dokumentaci, abych se mohl k názorům a event. výtkám fundovaně vyjádřit.
Ale nakonec mně to nedalo ... pokusím se reagovat postupně na jednotlivé body stížnosti.

- "absolutně neporadil s antikoncepcí.(tu co beru tak at beru)"

Pokud pac. přijde a sdělí mi jakýkoliv problém se stávající antikoncepcí, vždy jí vysvětlím možnosti různého dávkování i event. jiných forem užívání, včetně kladů i záporů konkrétní antikoncepce. Pokud ovšem stávající antikoncepce pacientce vyhovuje (a nejsou žádná medicínská rizika dalšího užívání !), nemá smysl něco měnit, protože bych mohl způsobit spíše problémy s reakcí organismu na jinou formu nebo dávku hormonů. A to si myslím byl i tento případ.

- "S jinými obtížemi jednoduše za to může asi páteř"

Mým hlavním úkolem je vyloučit gynekologickou příčinu potíží, což jsem bezpochyby učinil ! A pokud jsem (nad rámec svých odborných povinností) na základě příznaků a objektivního vyšetření vyjádřil podezření, že pravděpodobná příčina je neurologická (tedy "od páteře"), tak jsem tím chtěl pomoci naznačit Vám směr dalších vyšetření k co nejrychlejšímu stanovení diagnozy a následné ev. léčbě.

- " Nemám ráda když vám sestra připraví dokumentaci a vy jdete k lékaři a on
vůbec neví jaký problém jste řešili minule a přislíbí at zajdete že to proberete příště.Příště se už nekoná a tím že má narváno tak šup šup vás rychle vyšetří a pospíchá vám říct naschle "

Tomuto souvětí (možná i díky chybějící interpunkci) vůbec nerozumím ...
Do dokumentace si vždy zaznamenám jakoukoliv abnormalitu spojenou s gynekologickými orgány, takže abych po shlédnutí předchozích vyšetření v kartě "vůbec nevěděl jaký problém jsme řešili minule", považuji za nemožné !
Jestli mě chcete pranýřovat za to, že si s odstupem času několika týdnů či měsíců, okamžitě z hlavy nevybavím Vaše problémy, pak musím kapitulovat a přiznat, že z paměti "nevím, jaký problém jsme řešili minule" (jen pro informaci doplním, že měsíčně mě navštíví cca 350 pacientek)

- "přislíbí at zajdete že to proberete příště.Příště se už nekoná a tím že má narváno tak šup šup vás rychle vyšetří a pospíchá vám říct naschle"

Z logiky nechápu, proč bych sliboval, abyste přišla jindy a probrali to příště, když Vás mohu vyšetřit právě v tu chvíli...? Což jsem pravděpodobně i udělal. Tvrdíte, že "příště se již nekoná"... všechny mé pacientky mají vždy možnost se objednat na další kontrolu, nebo přijít s akutním problémem, kdykoliv jsem přítomen v ordinaci, takže "příště se již nekoná" jistě nebylo z mé viny !

nedoporucuji

MUDr. Tomáš Martykán

Anonym....? bez vysvětlení proč ? MÁ SMYSL REAGOVAT ??

Nemohu příliš posoudit jeho kvalitu co se týče odbornosti. Ale jinak mé hodnocení není zrovna přívětivé. Na UTZ v těhotenství v nemocnici nejprve asi 5 minut telefonoval, pak se ani neomluvil. Když už nic jiného, tak v té místnosti je pořádná zima a mamince do půl těla dost velká! Komentář k UTZ téměř žádný a na dotaz reagoval podrážděně.
Při jiné příležitosti, kdy jsem potratila miminko v 8.tt a on to zjistil (což jsem tušila kvůli krvácení) mi jen suše řekl, že už tam nic není a že se udělá revize. Nic lidského či milého.
Obecně tedy panu doktorovi velmi chybí lidský přístup, trocha pochopení a vztahu k profesi - vždyť pracuje s natěšenými nastávajícími maminkami popř. s nesmírně smutnými maminkami - obojí si zaslouží trochu lidskosti.
Takže při porodech a kontrolách jsem jen doufala, že na něj nenarazím - a štěstí se na mě usmálo :-)

MUDr. Tomáš Martykán

Moje reakce je opožděná, protože teprve před pár dny mě kontaktoval provozovatel portálu "známýlékař.cz", čímž jsem se dozvěděl o existenci těchto web. stránek ... Mohl bych argumentovat, že Vaše subjektivní pocity jsou vytržené z kontextu okolností, které v tu chvíli ovlivňovaly situaci - např. nutnost řešení i několika souběžných akutních případů, kdy minuty rozhodují o životě či smrti, možná i moje psychická a fyzická únava po např. 48 hodinovém nepřetržitém pracovním vytížení, včetně operací, porodů....atd., atd. Ale nebudu se vymlouvat ! Budu se omlouvat ! Pokud se to tak stalo (a já Vám věřím), tak přijměte prosím mojí velkou OMLUVU !

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobry den pane doktore.
    Muj probelm zpociva v tom,ze trpim na opakovane zavety.
    Muj doktor říká,ze uz to mam chronického typu a prubeh leceni,tak resi antibiotikami jmenem entizol.
    Vraci se mi to snad kazne 3mesice kdy je musí nasadit lecba,ale jinak me problemi pretrvavaji porad.
    I když prasky doberu,par dni klid a problém nastane znovu,do te doby nez se nasadi znova.
    Tak to uz trva několik let.
    Jsem uz bezradna a hlavne k tomu patri i bolosti,ktere se stupnuji.
    Proto se ptam,je to normalni,nebo je léčba,ci příčina uplne v necem jinem.
    Dekuji moc za odpověď

Tento dotaz se asi nejakou chybou zduplikoval, jiz jsem odeslal odpoved

MUDr. Tomáš Martykán

• dobry den chtela jsem se vas zeptat 8.9 jsem mela naposled menstruaci a do ted jsem to nedostala nejdrive jsem mela pred par dny takovy hnedy svetly vytok 1den a nic a zas nic teho test mi ukazal negativne ale mam takovy pichani v podbrisku a docela se mi meni nalady tak nevim cim to je nevim ani jak se pocita kolikateho to mam dostat ale podle na netu kalkulacky jsem to mela dostat dekuji jarka

Nejlepsi bude,kdyz se za mnou zastavite v ordinaci, vysetrim Vas a vse Vam vysvetlim