Tomáš Koryčánek, pediatr Prostějov

MUDr. Tomáš Koryčánek

Pediatr

Na Vyhlídce 19/171, Prostějov
Dětské a dorostové lékařství, s.r.o.

Zobrazit ostatní profily pediatrů v okolí

S panem doktorem jsem také velice spokojena.

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,pane doktore. Mám téměř 6titýdenního syna. Již téměř 2 týdny mi brečí po každém kojení. Začne pít, pak se začne kroutit a vztekat, odtahovat se a zacne hledat prso, totéž se děje na druhém prsu. Poté strašně brečí a nejde ho utišit. Jedna paní doktorka mi řekla, že mám dávat příkrm, že brečí, protože má málo mléka a že se odtahuje, protože nic neteče. Další mi řekla, že je překrmený, že ho bolí bříško. Dalším názorem byl reflux. Do toho mi vždy blinká, dnes celý den plakal a blinkal i 2 hodiny po jídle. Nevím si již rady, připadá mi, že ho něco bolí a trápí po každém jídle, vypadá jako by chtěl neco vyvrhnout, vyplazuje jazýček a dělá se mu moc bublin u pusinky. Nemohu pořád přijít na to, proč ten neutišitelný pláč, každé kojení je hororem, co zase přijde.Moc Vás prosím o radu. Moc děkuji, s pozdravem Vendula

Neklid po jídle může způsobit nedostatečné odbrknutí (ulívání mléka chvíli po kojení, kdy vzduch vytlačuje mléko, vždy dítě zvednout a nechat odbrknout). Dále ihned po jídle dochází k gastrokolickému reflexu - přesouvání potravy v trávicím traktu, některé děti toto vnímají bolestivě. Další možností je velký proud mléka - bolestivé polykání, řešit kojením v poloze vleže. Jestli má dítě dost jídla se pozná do 6 t věku podle počtu stolic, počuraných plenek a váhového přírůstku. Jsou ještě možné další možnosti, nebo jejich kombinace, pokud by to nebylo dobré, tak lze dítě vyšetřit na dětském odd. je ve FN Ol.

MUDr. Tomáš Koryčánek