Ambulance klinické psychologie
Jiráskovo náměstí 159/10, Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR + 2 Více

Přijímám: dospělí

Zobrazit ostatní profily psychologů v okolí

• klinická psychologie
  • psychoterapie

K panu magistrovi jsem na sezení chodila dva roky každý týden a chodila bych i nadále, kdyby nezměnil své působiště. Je to člověk empatický, upřímný a zkrátka na svém místě. Mám zkušenosti se spoustou různých terapeutů, ale až díky němu se mi povedlo objevit problém, který jsem opravdu potřebovala řešit. Během terapie se to začalo částečně i dařit a na úplném zlepšení pracuji s jeho nástupkyní. Jsem mu velmi vděčná za to, co pro mě udělal. Díky terapii jsem pochopila, kde dělám chyby, jak je lze napravit a jak pracovat na vztazích, které mám s rodinou a lidmi kolem sebe. Věřím, že díky p. Bolkovi a práci, kterou jsme společně odvedli, mám někdy v budoucnu šanci na plnohodnotný vztah a kvalitní život. Ještě jednou děkuji. A vřele mohu doporučit.

Po trapných zkušenostech s psychology různé úrovně konečně někdo laskavý, empatický, schopný naslouchat a vytvořit atmosféru, ve které se postupně můžete dostat k temným stránkám a zážitkům, znovu je v bezpečném vztahu a prostředí prožít a zbavit se tak nelehkých břemen, která sebou od dětství táhnete. Pokud máte možnost zvolit jej jako terapeuta, jste na dobré cestě změnit své prožívání k lepšímu.

Barbora D.
Pan doktor je velmi empatický. Ochotný pomoct za každé situace, poradí, pomůže a dokáže se velmi dobře vcítit.
Za dobu terapie mi opravdu hodně pomohl, Pomohl mi zvládnout těžké situace a vyrovnat se sama se sebou.
Atmosféra na terapii je více méně přátelská, převažuje pocit bezpečí a klidu.
Pana doktora můžu jenom doporučit!!
Je mi moc líto, že odjíždí je to skvělý doktor a bude mi chybět ale zároveň bych si hrozně přála, aby pomohl ostatním pacientům tolik co mě!
Pokud hledáte dobrého doktora tak se pan magistr horkým kandidátem!!

Pan Bolek je sympatický, upřímný a velmi empatický terapeut. Na sezeních převažuje atmosféra bezpečí, respektu a přijetí. Zároveň je otevřený dialogu a případným výhradám. Není problém s domluvou. Co se týče mého psychického problému, za dobu terapie registruji nezanedbatelné zlepšení a významný obrat v životním postoji. Tudíž nemám žádné vážné výhrady a vřele doporučuji:)

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

moje dcera má pět let, tři roky navštěvuje mateřskou školku, z toho poslední dva roky denodenně poslouchám stížnosti učitelek, že dcera je nejhorší dítě, jaké kdy ve školce měli. Vzteká se, vzdoruje, jeden den jí, druhý den zase nemá chuť, strká nebo snad dokonce bije děti, nechce se obléknout svetr, když jdou ven a mnoho dalšího. Děti prý bolí hlava z jejího vztekání, mají obavu jít s ní na vycházku, aby učitelkám neudělala ostudu. Dceru prý špatně vychováváme, jinak by taková nebyla. Doma s ní problémy nemáme, má staršího sourozence, chutná jí až moc. Jediný problém, který máme je, že ráno, jak máme jít do školky, nechce se oblékat a k vůli tomu se pak vztekne, ale pak ji to přejde. Před dvěma roky měla záchvaty vzteku např. při nákupu nebo proto, že jsme ji nerozuměli, protože ještě moc nemluvila, ale to pak přešlo. Po prázdninách v září se zdálo, že je všechno v pořádku, ale za dva měsíce se u ní ve školce znovu projevil vztek, vzdor. Je to normální, že v pěti letech se takto chová a dá se stím něco dělat?
Děkuji za odpověď.

děkuji za Vaši důvěru a dotaz. Bohužel takto na dálku je obtížné hodnotit, zda je chování dcerky v normě nebo už za ní - pokud je však Vámi uváděný popis učitelek MŠ přiléhavý, je to v tomto věku nápadné a zasloužilo by to odborné vyšetření dětským klinickým psychologem, aby posoudil, zda je vývoj dcerky nějak neobvyklý. Já se bohužel takto malým dětem nevěnuji, ani mé kolegyně na ambulanci - zde v regionu Vám mohu doporučit kolegyně Martinu Pastuchovou, Marcelu Kvardovou, Jarmilu Petrovskou, Lenku Krobovou nebo Vendulu Prokopovou. Počítejte s dlouhými čekacími dobami na vyšetření.
Tomáš Bolek

Mgr. Tomáš Bolek

před 5 lety jsem žila v psychickém teroru. Otec pil, bil matku, dělal hodně scény, byl agresivní, psychicky nás týral, občas i chytl tak, aby nás to bolelo. Nyní s ním již skoro čtvrtým rokem nežiji. Navštěvovala jsem ho na víked jednou za dva týdny, postupně jsem to však začala ubírat a nyní jsem se rozhodla, že s ním v kontaktu být nechci. Má to jednoduchý důvod, mám kvůli němu problémy psychického charakteru. Již několik let špatně spím, poslední týden jsem se vůbec nevyspala. Vždy v půl druhé ráno se probudím a většinou tak do páté hodiny ranní jsem vzhůru (vstávám před šestou). Nespavost se střídá s psychickými problémy, pravděpodobně stavy úzkosti. Ty mají různou intenzitu, ale vždy to vyvolá něco, v čem se angažuje otec, byť jen kontext. Vždy se jedná o zrychlený tep, zimu a zároveň horko, pocit prázdnoty a zároveň možné vnitřní exploze, třas, slzy v očích a veliké problémy s dechem, vždy se nemohu pořádně nadechnout a lapám po dechu. Poslední záchvat jsem měla v sobotu, kdy jsem se s tátou potkávala v průběhu celého dne na rodinné oslavě, kde jsem byla nucena být. Byl jak jinak než opily, choval se nevhodně k mé osobě i k ostatním. Křičel na mě, byť stál krok ode mě tak, že to slyšela celá místnost a to jen kvůli kávě. Povykoval na mě během celého večera. Chtěl vysvětlit nedávný telefonát, kdy jsem byla psychicky na dně a řekla, že ho nemohu vídat ani s ním mluvit, protože je ve mně neco ve mně špatně a nemohu mu odpustit to, co udělal. Několikrát jsem se mu to pokoušela dovysvětlit, ale odpověd byla vždy stejná: já jsem nic neudělal. Od neděle právě nespím. Neustále se mi opakuje jeden sen: nalézám otce mrtvého v jeho domě, týden ho nikdo nehledal a já se zhroutím, protože jsem mu jeho činy nestihla odpustit.
Co mám dělat (je mi sedmnáct).

Dobrý den, myslím si, že potíže, které popisujete jsou závažné (u záchvatů jde zřejmě o panické ataky) a vyžadují odbornou péči. Doporučil bych Vám tento postup: zajít za pediatrem (můžete hned a řešit akutně spánek), po poradě s ním se zřejmě objednat na psychiatrii a najít si kvalitního a zkušeného psychoterapeuta, který se Vám bude pravidelně a nejspíše dlouhodobě věnovat (u placeného přímo to může jít rychle, u terapeuta na pojišťovnu počítejte s dlouho objednací dobou). Jelikož nevím, odkud jste ani na koho jste se na těchto stránkách obracela, nemůžu Vám doporučit nikoho konkrétního ve Vašem okolí. Radit na dálku, jak máte danou situaci řešit si netroufnu, to vyžaduje osobní kontakt. Držím palce! T. Bolek

Mgr. Tomáš Bolek