Mgr.

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Psychoterapeut přijímá nové pacienty

40 názorů +přidat

Objednat se Přidejte názor 244 návštěv profilu během posledních 30 dní

POZOR ZMĚNA ADRESY!! Od 4.6.2018 poradna na adrese Charvátova 3, Praha 1, zvonek PPC (blízko Národní třídy vedle Škodova paláce). Vítejte na Poradenství – Counseling (www.poradenstvi-counseling.cz)!… Více

Objednat se

Klikněte na vybraný termín a domluvte si návštěvu. Obdržíte potvrzení emailem.

Hodnocení pacientů

• P
    Umístění: Poradenství - CounselingSlužby: psychologické poradenství

Čekal jsem s tímto komentářem asi 4 měsíce poté, co jsme s Terrou ukončili společné návštěvy, abych získal odstup nad celou situací.

K Teře jsem šel s tím, že je něco špatně, jen nevím co. Úzkosti, nízké sebevědomí, nervozita...Její konstruktivní přístup k řešení situace mi pomohl najít sám sebe a zjistit, co mě opravdu dělá spokojeného. Již po první návštěvě mě nabila takovou energií, že jsem si sám řekl, co to sakra žiju za život a jak se rozhoduji. Navedla mě na cestu, jak zvládat stresové situace jednoduchými pomůckami, jak žít, abych byl spokojený a můj život měl smysl. Vřele doporučuji všem, kteří i třeba jen na malou chvilku nad sebou zapochybují, aby si zašli za Terrou popovídat.

Žiju teď naplno, jezdím na divoké vodě a v práci mě to moc baví.

Díky Terro!

Terra Řeháková, M. A.2018-09-03

Petře, mám velkou radost! Díky! :)

• T
    Umístění: Poradenství - CounselingSlužby: Práce s vlastními emocemi

K Teře chodim nekolik mesicu a bez nadsazky rikam, ze mi otevrela oci i srdce, a pomohla mi pochopit vlastni emoce a programy v hlave.
    Dekuji

Terra Řeháková, M. A.2018-06-26

Radko, je mi radostí s vámi pracovat. :)

• A
    Umístění: Poradenství - Counseling

Musím říct, že (asi jako každý) jsem měla z oslovení psychologa strach. Tou dobou jsem měla pocit, že jsem se jen dostala do těžké životní situace a že bych si s takovou věcí měla poradit sama - ostatně jako vždy se vším. Bála jsem se, že při prvním sezení se dozvím něco ve smyslu, že to, co se mi děje je zcela normální a že jen blokuji místo jiným, kteří pomoc potřebuji víc. Nic takového se ale nestalo. Přivítala mě milá, usměvavá Terra a vybídla mě, ať se posadím a naslouchala mým problémům.

Člověk si kolikrát vůbec neuvědomí, že to, co se mu v životě stalo není to, co se děje každému a že v tom žít nemusí. Vřele bych Terru doporučila každému, komu v jeho životě něco nevyhovuje a chce to změnit, jen neví jak. Terra se mi v té těžké chvíli stala spojencem a pomohla mi se prokousat obdobím, kdy to, co si o mně myslí okolí pro mě bylo důležitější než to, jak se cítím já a co si o tom myslím. To byl asi hlavní důvod, se kterým jsem přišla i když jsem to zpočátku neuměla pojmenovat.

Nezapomenu na sezení, kdy mi to došlo: "Vy přesně víte, co chcete, ale plavete v bahně a když se myšlenka toho, co chcete dostane nad to bahno, stáhnete ji zase zpátky." Byla jsem "hodná", raději jsem něco skousla, než abych vyvolala konflikt a to byla chyba. Určitě to zná každý, jak to dopadne, když věci přechází a pak přijde poslední kapka... .

Terra mi pomohla získat sebevědomí, naučila mě vidět v sobě hodnotu a začít myslet především na sebe. Díky tomu jsem začala poslouchat své pocity, spoléhat se na sebe a naslouchat tomu nejdůležitějšímu hlásku - tomu vnitřnímu, který mi říkal co chci a co nechci.

Na terapie jsem docházela přibližně 8 měsíců - nejprve intenzivně 1x týdně a pak se termíny prodlužovaly až jsem si já sama uvědomila, že již jsem se dopracovala tak daleko, že pomoc nepotřebuji. Po celou dobu terapií jsem na sobě pracovala a nebylo to vždy snadné. Teď se mám ráda, znám svoji hodnotu a nepotřebuji, aby mě hodnotilo okolí. Umím se ohodnotit a ocenit sama a vím co chci a snažím se si za tím jít. Když se mi něco nelíbí, snažím se o tom mluvit hned a nedusit to v sobě. Ten pocit svobody, která s tím přišla, je skvělý. Stále mám na čem pracovat, ale už vím jak. Především vím, že už nikdy nechci být svazována tím, co si o mně kdo myslí. Jsem přeci člověk, který nechce nikomu ublížit a tím myslím i sebe sama.
    Terro, děkuji!
    Anet

Terra Řeháková, M. A.2018-06-20

Anetko, děkuji moc za upřímná a silná slova. Je to krásné počtení.
    Jsem na vás hrdá a držím palce!

• M
    Umístění: Poradenství - CounselingSlužby: psychoterapie

Terra je úžasný člověk a také skvělý psycholog. Kdybych věděla, že mi terapie takhle pomůže, udělám to už dávno :) Teď už vím, že opravdu všichni by měli jednou zajít na terapii, kde zjistí a pochopí spoustu věcí, které vám pak usnadní život. Jsem ráda, že moje první zkušenost s psychologem byla takhle pozitivní - také jsem se samozřejmě jako asi většina lidi obávala této návštěvy. Prošla jsem si "intenzivnější terapii" - sezení každý týden během několik týdnu - a musím říct, že mi Terra moc pomohla - celkově v mém životě, zpracovat a přijmout minulost (o které jsem samozřejmě ani nevěděla, jak moc mě ovlivňuje :)) v mých otázkách, nejistotách, atd. Velké DÍKY a samozřejmě všem plně doporučuji.
    Já už vím, kam se mám v budoucnosti obrátit, v případě, kdy si nebudu opět něčím jistá, budu mít jiné starosti, problémy či otázky. Ještě jednou děkuji.

Terra Řeháková, M. A.2018-03-19

Milá Majko, děkuji za vaše vlídná slova. Práce s vámi mě velmi těšila. Ať se vše vydaří tak, jak má. Hodně zdraví a těším se na updates. Obímám.

• K
    Umístění: Poradenství - CounselingSlužby: psychologické poradenství

Když jsem u Terry zaklepala poprvé, neměla jsem vůbec ponětí, jak se poprat s tím, co se ve mě odehrávalo. Za tu dobu, co jsem se s Terrou scházela, jsem pochopila jak moc jsem se nechala ovládat strachem a obavami. Postupně jsem si dovolila, spoustu věcí prožít a nechat je prostě být. Dneska určitě nemám ještě vyhráno a vím, že je to běh na dlouhou trať, nicméně už vím jak lépe se sebou pracovat a to díky Teře :-) Především jsem ocenila přátelský, rovnocený přístup, kdy jsem si někdy připadala, že si povídám s kamarádkou, která ovšem dokáže naslouchat a poradit.Celkově jsem se na terapie vždy těšila, i když jsme se někdy během sezení dostávaly na více hluboká témata. Terru bych doporučila každému, kdo se chce lépe poznat a vydat se na cestu hledání vnitřního klidu :-)

Terra Řeháková, M. A.2018-03-06

Kájo, díky moc. Držím palce na cestách! Myslím na vás a držím palce, ať jde vše, tak jak má :)

• H
    Umístění: Poradenství - CounselingSlužby: psychologické vyšetření

Vyhledat pomoc jsem se rozhodla zhruba po půl roce přesvědčování, že můj problém není psychický. Když už jsem sama sebe přesvědčila, že potřebuji pomoc, padla volba podle recenzí na Terru. První návštěvy jsem probrečela, naštvaná na celý svět, proč zrovna já mám tenhle problém... Pak se karta obrátila. Terra na tom má lví podíl. Je neuvěřitelně empatická, naslouchá, líbí se mi její pozitivní přístup i neformálnost. Nutno dodat, že problém nezmizel jako mávnutím kouzelného proutku. Jsou okamžiky, kdy se mi připomíná intenzivněji a dny, kdy o něm vůbec nevím....Terra není kouzelnice. Pokud však hledáte někoho, kdo vám dá odvahu i pozitivní přístup, nasměruje vás, vyslechne a podpoří, jste na správné adrese. Člověk si musí hlavně uvědomit, že on je ten hlavní bojovník. Já svůj boj vyhraný nemám, ale cítím, že jsem o kus jinde, dál na cestě než tenkrát, když jsem poprvé zaklepala na dveře Terry poradny. A jsem jí za to vážně vděčná!

Terra Řeháková, M. A.2017-12-04

Hanko, děkuji za vaše slova. Byla radost sledovat, jak získáváte ve svém životě víc té zdravé kontroly, ale i jak se učíte některé věci nechat jít. Vaše odvaha a bojovnost přináší zasloužené výsledky. Jsem na vás hrdá!

• L
    Umístění: Poradenství - Counseling

Terru jsem vyhledala poté, co jsem už nevěděla kudy kam a každá maličkost pro mě byla problém. Ze všeho jsem byla vystrašená a nevěděla, jak řešit každodenní situace. Kdybych tušila, jak ráda budu k Teře chodit a jak mi pomůže, udělám to mnohem dřív. Každé sezení pro mě bylo jako balzám na duši a vždy jsem měla pocit, jako by mi vlila novou krev do žil. Úkoly, které mi zadávala sice byly občas obtížné a šly až na dřeň, ale každý z nich mi dával smysl a po jejich splnění ze mě spadl obrovský balvan. Nyní se cítím daleko líp a snažím se na sobě neustále pracovat. Pokud někoho hledáte, neváhejte a zvolte Terru. Myslím, že nešlápnete vedle ;) Terro, ještě jednou Vám moc děkuju, jste skvělá.
    Lucka

Terra Řeháková, M. A.2017-10-02

Lucko, děkuji moc :) přeji mnoho štěstí! Udělala jste veliký pokrok a Vaše odvaha bojovat je to hlavní, co je Vaším hnacím motorem. Jen tak dál :)

• B
    Umístění: Poradenství - Counseling

Pokud váháte ke komu zajít a mezi vašemi nabídkami je i Terra, neváhejte a zvolte Terru. Vystřídala jsem spoustu psychologů, dokonce i psychiatrů a Terra je ze všech nejlepší. Věnuje se vám na sto procent, neokrádá vás o čas, vnímá vás a váš problém se vám pokouší poradit vyřešit. Po naší první schůzce jsem odešla spokojená a plná elánu do života, s pocitem, že chci změnit svůj dosavadní život. Dokonce i moje rodina se mě ještě ten den ptala z čeho jsem tak šťastná, že mě takovou dlouho nezažili. Jsem člověk, co není jen tak spokojený a dokáže se ozvat, ale u Terry nemám nic, co bych vytkla. Ubírá mě správným směrem a to je důležité. Rozhodně nemarním čas a ty peníze za tu péči stojí.
    Děkuji :)

Terra Řeháková, M. A.2017-07-26

Baru, díky moc. Je radost s vámi pracovat :)

• J

Nemůžu hodnotit jinak, než jako Velmi dobrý, do té doby, než jsem se rozhodl jít k psychologovi, tak jsem si myslel, že je to něco "divného". Poznal jsem, že to lze dělat tak, že si člověk nepřipadá divně, protože chodí k cvokaři - u Terry je to prostě v pohodě.
    Pro mě byla Terra spíš něco jako kouč, který mě navedl na tu správnou cestu, sama poznala, jak přistupovat k mým řešením či problémům, už při prvním sezení jsem pochopil, že to nebude snadný, ale že to bude vostrý. Terra nepatří k lidem, kteří by šli někomu na ruku - stálo to za to, dostal jsem spoustu tipů k dalšímu čtení či dalšímu získávání informací.
    Terra se u mě osvědčila jako člověk, který mě navedl na tu správnou cestu a byla pro mě tím správným koučem, který mi dokázal říct, že takhle ne a že tohle je prostě špatně, a to i když jsem si myslel, že jsem plně v právu - je zcela jistě autoritou, která ví jak na člověka - za mě rozhodně doporučuju a beru to tak, že tohle byl dobrý tah.
    Do dalšího života jsem si odnesl spoustu nového, kdy Terrapie u Terry mi pomohla si utřídit myšlenky a navést mě na správnou cestu v oblasti morálky - Terra má obrovskej přehled a ač jsem ji mnohokrát trápil a rozbolela ji ze mě a mého slovíčkaření hlava, tak i přesto se mnou dokázala bojovat a nenachala se uchlácholit tím, co jsem říkal a dokázala vést sezení tak, abysme došli dál.
    Pro mě to byl způsob osobního rozvoje a duševní hygieny, někdo chodí cvičit, někdo chodí za koučem - obojí je to stejné, jen u Terry z toho nebolí celé tělo. :)
    Takže za mě super, rozhodně doporučuju dál - nejen pro akutní problémy, ale i pro další vedení a lepší přehled o vašem životě. Díky, bylo to fajn a věřím, že i já jsem vás něčím obohatil. :)

Terra Řeháková, M. A.2017-03-06

Díky, Jiří, za vaši referenci. :) Sezení byla zajímavá i pro mne, jak říkáte. Přeji vám mnoho úspěchu a momentů, kdy klid vyhraje nad reakcí ;) btw Terrapie (I see what you did there!) :)

• G
    Návštěva z ZnamyLekar.cz

Nemohla jsem vybrat lip. Je to vzdelany a flexibilni clovek, ktery uprednostnuje potreby klienta pred tabulkami a naucenymi postupy. Je prima, otevrena, empaticka a mila, ale taky ma "koule" - dokaze byt dost durazna ve chvili, kdy to zrovna potrebujete. Jedna z mych nejlepsich zivotnich investic :)

Terra Řeháková, M. A.2017-03-06

Ach, Gabi! Úplně se červenám ;) díky moc! Však zásluhy jsou především vaše!

Zkušenosti a dovednosti

• POZOR ZMĚNA ADRESY!! Od 4.6.2018 poradna na adrese Charvátova 3, Praha 1, zvonek PPC (blízko Národní třídy vedle Škodova paláce).

Vítejte na Poradenství – Counseling (www.poradenstvi-counseling.cz)! Counseling je anglický překlad pro poradenství. Jelikož nabízené služby jsou možné v češtině i angličtině, proto tedy tento dvoujazyčný název. Poradenství – Counseling je preventivní péče v oblasti vašeho duševního zdraví, osobnostního rozvoje, duševní hygieny a celkové životní vyrovnanosti.

Jako se lidé starají o svá těla pomocí zdravých jídelních návyků, cvičení a hydratace, měl by se člověk starat i o svou duši a celkovou psychickou pohodu. Jde tedy o individuální poradenství, o sezení, kterého se účastníte pouze vy a poradkyně.

"Jsem moderní psycholožka a pro mě je velmi důležitý terapuetický vztah s klienty. Má role je mentorská (učím klienty novým technikám) a podporující (i když je čas těžký, u mne najde místo plné bezpečí a pochopení). Základem mé terapie je otevřít klientovu mysl novým možnostem a perspektivám skrzeva sebepřijetí, lásku a pochopení vnitřních procesů. " - Terra

Poradna se nachází v 5.patře paláce YMCA v ulici Na Poříčí 12, Praha 1. Zvonek s číslem 24.

Prosím, vyčkejte na potvrzující E-mail od poradkyně ohledně Vámi vybraného času a jeho dostupnosti. NEZAPOMEŇTE KONTROLOVAT SLOŽKU "SPAM" v e-mailech. Bohužel někdy se stane, že do ní idpověď spadne.

Pokud máte zájem o JINÝ TERMÍN, než se nabízí zde v kalendáři, napište, prosím, E-mail na: Rehakova@poradenstvi-counseling.cz

Jedná se o privátní praxi.

Publikace:
    Od února 2015 Terra píše články pro měsíčník Listy Prahy 1 do rubriky "Zdraví". Tuto sekci najdete každý druhý měsíc na straně 2.
    Link na archiv Listů Prahy 1: http://www.listyprahy1.cz/htm/archiv.htm

Praxe:
    Psychiatrické centrum Praha - Terra se stala součástí týmu na oddělení číslo 19 pod vedením MUDr. Kosové. Zde se věnovala individuálním klientům jako jejich patronka, zapisovala sezení, ranní skupiny, životopisné skupiny, vedla relaxační skupinu a vypomáhala svým kolegům ve všech potřebných aktivitách. Do týmu dobře zapadla a rozvinula své dovednosti v oblasti kognitivně behaviorálního přístupu. Terra zde působila po dobu jednoho a půl roku.

Gaudia institut - centrum Gaudia - Stáž za úkolem seznámení se a zdokonalení ve směru systemické terapie. Součástí edukace byly na příklad metody jako účast v reflektujícím týmu, supervize, pasivní účast na konzultaci, samostatná práce s klienty, rozbor po konzultaci, rozbor video záznamu, nebo účast na konziliu.

Psychosomatická klinika - Na psychosomatické klinice se Terra věnovala převážně psychosomatické edukaci. V rámci praxe získala zkušenost s ukázkami různých terapeutických metod jako je rodinná terapie, Gestalt terapie, KBT (kognitivně behaviorální terapie), práce s tělem, PBSP (Pesso Boyden psychomotorická terapie) a dětská psychologie. Všechny terapie probíhaly z pohledu psychosomatiky.

Grafologie I - Základy a principy grafologie. Práce s textem a orientace v důležitých znacích. Postupné určování typů osobností na základě ručně psaných textů.

ACT Made Simple, ACT Bootcamp - Acceptance and Commitment Therapy - Contextual Consulting: čtyřdenní výcvik v Londýně, Anglie; 8 - 11. července 2015. Terra se zde učila principům Mindfulness a ACT.

Konference:
    Syndrom vyhoření jako mezioborový jev
    Výcviková konference HERMÉS SOLUTIONS TRAINING 2014
    ADHD - Národní institut pro dět a rodinu

Psychoterapeutický výcvik:
    - Strategická a systemická kooperační a komunikační psychoterapie a hypnoterapie od Miltona H. Ericksona k systemickým na řešení zaměřeným přístupům (2014 - 2015).
    - Acceptance and Commitment Therapy (ACT) - výcviková konference červenec 2015; intenzivní výcvik květen - srpen 2016
    - Acceptance and Commitment Therapy for Mindfulness and Trauma 2017 - intenzivní výcvik květen - červen 2017
    - Acceptance and Commitment Therapy for Depression and Anxiety 2017 - intenzivní výcvik září - listopad 2017

Hlavní terapie: Mindfulness, ACT (Acceptance and Commitment Therapy), prvky KBT (kognitivně behaviorální terapie)

Co je to ACT:
    Acceptance and Commitment Therapy (zkratka ACT - český překlad "jednej") nemá českého názvu a je v Čechách ojedinělou metodou. ACT je ve světě uznáván a velmi vyhledáván hlavně americkými, britskými a australskými terapeuty právě pro svou účinnost. Poradkyně vás bude učit nejen metody této terapie, ale i porozumění vašeho vnitřího světa a tím se snažit zlepšit vaši situaci a zároveň podpořit vaši soběstačnost.
    Jedná se o terapii, která vyžaduje aktivního přístupu klienta.
    Acceptance = akceptování vlivů, které můžete a nemůžete změnit. Většinou jde o zaměření se do sebe a uvědomění si, co je to, co právě vy dokážete změnit.
    Commitment = je angažovanost. Je to aktivní přístup k tomu, abyste měli lepší a naplňující život. Je to práce s otravnými myšlenkami, které vás občas (někdy I často) bičují kritikou a nespokojeností. Hlavním bodem je ale získání dovednost uvědomělého chování a rozhodování i ve složitých situacích.
    ACT má v sobě velké prvky Mindfulness (všímavost) a KBT (kognitivně-behaviorální terapie). Hlavním cílem je naučit se být aktivní ve svém životě a uvědomit si, že spokojenost je ve vaší moci a nadosah.
    Velkým tématem v ACT je i vztah sám k sobě. Přijmout se a nebát se dál vnitřně růst. Dovolit si vystoupit z černobílého vnímání sebe samotných a světa kolem vás.

Hlavím mottem ACT je "Odejdi. Pokud nemůžeš odejít, změň, co změnít můžeš; přijmi, co změnit nemůžeš, a žíj podle svých hodnot:"

Bližší informace o službách najdete na:
    www.poradenstvi-counseling.cz

Pozn.: Toto není lékařské středisko (např. nemocnice, poliklinika, atd.)

• psychoterapie

Ukončené školy

• La Salle University, 1900 West Olney Avenue, Philadelphia, PA 19141, United States
  • SUNY Empire State College, 2 Union Avenue, Saratoga Springs, NY 12866, United States

Publikace

Znalost jazyků