Psycholog, Terapeut Více

Konzultace online

Nejčastěji hledané služby

Online & telefonické konzultace

"Vše, s čím se nesrovnáme sami v sobě, střetneme jako osud." C. G. Jung

Mé doprovázení je podporou obnovení harmonie ve vnitřním (psych...

Návštěva z ZnamyLekar.cz
Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠI

Slečna Tereza Černohousová mi pomohla začít silněji vnímat mnou opakované vzorce chování a dovést mě k zamyšlení se nad mými představami o realitě. Přestala jsem jednat tak sebedestruktivně a odsuzovat a zpochybňovat pocity. Místo toho pro mne nyní slouží jako potřebné signály hlubšího (emocionálního) zranění, které si žádá pozornosti a vyléčení. Jsem na celoživotní cestě k větší autenticitě a díky Terezčinu vhledu konečně vím, jak se jí více přiblížit. Poskytla mi ujištění, že je změna k pozitivnímu možná, za což (kromě mnoha dalšího) jí jsem neskonale vděčná.

Mgr. Tereza Černohousová

Ester, nebudu zatajovat, že jsem dojatá! Taková silná slova... děkuji za ně. Vděčnost však klidně a směle směřujte především k vlastní duši, takhle "pružná", chytrá a energická mladá žena má před sebou jistě ještě velké věci... jsem jen průvodcem na části vaší cesty a činí mi radost být chvíli jejím svědkem. Sky is the limit! And maybe not??! ;-)

Umístění: jiné místo

Jedná se o mou první dlouhodobější zkušenost s terapeutem a musím říct, že je velice pozitivní. Tereza je milá, empatická a otevřená ke konverzaci na jakékoli téma. Její úžasný a profesionální přístup mne přesvědčil o tom, že k ní budu určitě docházet i v nadále. Terezu mohu vřele doporučit.

Mgr. Tereza Černohousová

Milá Alice, naše setkání jsem si skutečně užívala. Ten vybroušený jazyk! A také vaše ochota nořit se do hloubek a nových perspektiv je prostě báječná. Znát své hodnoty, pochopit jejich hloubku a význam a skutečně je žít jsou tři různé polohy... bylo krásné setkat se se ženou, která se dokáže bez výčitek rozhodnout pro sebe a svoji pohodu a upřednostnit je před pseudohodnotami současné společnosti, aby mohla být šťastná a zářit. Takže buďte kdo jste a vyzařujte, ať mají lidé kolem šanci od vás něco chytit :-)))))) bylo mi ctí.

Návštěva z ZnamyLekar.cz
Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠI psychologická konzultace (cena za 60min)

K návštěvě jsem se rozhodl po rozpadu dlouholetého vztahu. Kdy jsem si uvědomil, že se potřebuji vypovídat někomu, kdo mi dokáže odborně pomoct. Odcházel jsem naprosto spokojen , jelikož jsem si uvědomil co všechno za rozpadem vztahu stálo a ujasnil jsem si své pocity. Vřele doporučuji!

Mgr. Tereza Černohousová

Pavle, děkuji za váš vzkaz! Takto živý, plodný a intenzivní rozhovor nevedu každý den. Díky za vaši spoluúčast ;-) ať se daří!

Umístění: PROXIMITY psychologické poradenství

K paní Tereze jsem přišla když už mi starosti s péčí o nemocnou babičku přerostly přes hlavu. Byla jsem bez energie, málem jsem přišla o přítele a sebe jsem stavěla až na poslední místo. Teď, zhruba po roce jsem se díky Tereze naučila jak si najít čas na sebe, svého přítele a zároveň se i nadále co nejlépe o babičku starat. Jsem konečně spokojená. Dostala jsem od ní spoustu užitečných rad za které jsem ji moc vděčná. Ještě jednou děkuji.

Mgr. Tereza Černohousová

Milá Marcelko, jak lehko se čtou tato slova přestože vím kolik "váhy" za nimi stojí! Obrat, který jste za ten rok a pouhých pár setkání (12? 13?) udělala je skutečně nesmírný... bylo mi ctí být u toho a sledovat jak málo stačí (mám na mysli sezení) ke zcela radikální změně. Klaním se před vaší odvahou a sílou, vím kolik jste do toho vložila. I pro mě byla naše setkání velkou inspirací. Mnoho šťastných dní do vašeho života Marcel!

Umístění: PSYCHOLOG PRO DUŠI

Paní Terezku jsem začala navštěvovat v době, kdy by člověk mohl být v relativním klidu. Dobré pracovní místo a také partnerský vztah. I přes tato pozitiva mě však nadále životem doprovázejí mé strachy, vzpomínky z minulosti, které se neptají a prostě dají o sobě bez varování vědět. Dlouhodobě jsem užívala antidepresiva a chtěla jsem docílit úplného vysazení. Bylo to náročné období, ale díky paní Terezce to bylo mnohem jednodušší. Velice děkuji své kolegyni, že mě pomohla se rozhoupat a paní Terezku navštívit. Paní Terezka je úžasný člověk, milá, sympatická a empatická. Je to člověk na správném místě. Doporučuji ji všemi deseti.

Mgr. Tereza Černohousová

Milá Pali, velmi děkuji za váš komentář a za váš postřeh. Ano právě tak to často je, že teprve až tehdy, kdy jsme v "relativním klidu", máme dobrou vnější stabilitu, se otevře naše kapacita postavit se čelem k bolestem z minulosti... často se pak klienti ptají: "Proč právě teď, když konečně můžu mít klid po tak dlouhé době?" Jediná odpověď zní: "Právě proto... právě proto, že to předtím nebylo možné, protože starostí, bolestí a/nebo dramat bylo příliš mnoho a nebyla volná kapacita..." A pak už jen sebrat sílu a odvahu pro to rozhodnutí a to jste vy dokázala. Jen tak dál!

Umístění: PROXIMITY psychologické poradenství

Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem si přiznala, že na svoje problémy už sama nestačím. Dlouhodobé problémy spojené s úmrtím otce, opakující se problémy s partnerskými vztahy apod. to všechno se tak nějak nakupilo...
Na první návštěvu jsem šla s pocitem totální ztroskotance a bála se, že skončím na antidepresivech.
Měla jsem štěstí, narazila jsem na Terezu Č. Líbilo se mi, že mě do ničeho nenutila, jenom se stala takovým průvodcem a rádcem.
Společně jsme se ponořily až do hlubin mojí duše a šly někdy až na dřeň, ale jinak to prostě nejde.
Svého rozhodnutí rozhodně nelituji a Terezu můžu jen doporučit, je skvělá! :)

Mgr. Tereza Černohousová

Ivet, vím jak dlouho jste sbírala síly! Děkuji za vaši odvahu a bylo mi ctí, že jsem vaším průvodcem mohla být po několik měsíců právě já. Otevřené oči krásným momentům i srdce milým lidem Ivet :-) ať se daří!

Umístění: jiné místo Sháněla jsem radu - telefonicky

Po dlouhém volání a shánění rady a pomoci ve složité situaci jsem narazila na paní Terezu Černohousovou a zahřál mě velice příjemný
a lidský přístup,pochopení a zároveň jsem dostala potřebné rady a
kontakty.Byl to můj odrazový můstek k řešení situace. Moc za to
děkuji. Dana

Paní Dagmar,
děkuji za vaše vyjádření vděku... podat základní informace po telefonu považuji za samozřejmost, byť to byl náš první kontakt. Těší mě, že jsme měly později možnost setkat se i osobně. Přeji dostatek sil a inspirace ve vaší situaci... dveře i telefonní linku máte dojista nadále otevřené!

K návštěvě psychologa mě přiměly velké problémy v komunikaci s partnerem, kdy už jsme nebyli schopni se na čemkoli domluvit. Shodli jsme se s partnerem, že je to pravděpodobně poslední šance, jak vztah zachránit, potřebovali jsme pomoc třetí osoby. Z návštěvy jsem obavy neměla, už v minulosti jsem na paní Černohousovou měla pozitivní reference. Doufala jsem, že z první návštěvy odejdeme nadšení s cílem naši komunikaci zlepšit. Nejenom, že se nám to díky konzultacím u Terezy podařilo, navíc jsem si ještě díky nim dokázala najít odpovědi na některé své životní otázky. Velmi jsem oceňovala profesionální avšak zároveň lidský přístup a také možnost práce v terénu - tedy v případě nutnosti návštěvu Mgr. Černohousové u klientů doma. Díky srozumitelnému vysvětlení podstaty komunikace mezi partnery naše problémy téměř vymizely, pokud problém v komunikaci nastane, už víme, jak jej řešit. Pro návštěvu u této psycholožky bych se kdykoli v případě potíží rozhodla znovu, paní Černohousová je odborník, působila na mě velmi uklidňujícím dojmem, dokonce již po první návštěvě jsem se zbavila stresu, který ve mě náš problém vyvolával.

Milá Radko,
u klientů s takovou otevřeností a zvědavostí jako u vás to jde skoro samo ;-) pokud je člověk ochotný se učit a přijímá odpovědnost za události ve svém životě i za vlastní pocity... pak je cesta ke změně úplně volná. Bylo mi potěšením. Mnoho šťastných dní přeji!

Jsem technicko-obchodní zástupce a mám za sebou i delší manažerskou zkušenost, včetně zahraničních zkušeností. Byl jsem vychován v rodině, kde se víc dbalo na hodnocení výkonu než prožívání duševní a vyjadřování si lásky mezi rodiči. Plusem této výchovy, nicméně bylo, že jsem získal potřebnou ctižádost a cílevědomost a dostal jsem do stavu finančního a materiálního zázemí, nicméně k životní spokojenosti a stěstí to je nedostatečné.
K Tereze jsem přišel v listopadu 2015 v úplném zmatku po rozchodu s partnerkou po 2 letém vztahu (z toho 1,5 společném bydlení) ze strany partnerky, který pro mě velmi mnoho mnohou znamenal. Obviňoval jsem sám sebe, kde jsem udělal chybu a ztrácel jsem životní jistotu v sebe a smysl života.
Nemohl jsem spát, soustředit a návrat k normálu byla moje hlavní objednávka. Tereza mně nastavovala zrcadlo a provedla mně během měsíců do cíle této objednávky, kdy jsem v klidu spal až do budíčku a začal normálně fungovat.
V průběhu terapie jsem, ale začal chápat, že přítelkyně mně rozchodem nezranila, jenom mi otevřela moje dětské zranění a nechtěl jsem si je nést do dalšího vztahu a prožít to znovu.
Postupně mně nenásilně svoji otevřeností dost častou svými vlastními životními zkušenostmi nebo ze svého okolí provedla k poznání jak moc nás duševní zranění z dětství (dávno již úplně zapomenuté) a taky automatické vzorce z výchovy ať již od rodičů nebo z okolí ovlivňují v našich dalších vztazích a na tom jsme postupně začali pracovat a dále pracujeme. Je pro mě důležité žít život s pocitem klidu a na sobě dál pracovat. Vnímám to tak, že když někdo chce mít krásné tělo, zhubnout nebo se v něčem zlepšovat, tak začne chodit do posilovny, více se hýbat. Když chce žít vyrovnanější a láskyplný život a více pochopit sám sebe a svůj střed tak je tady Terezka, která mi s tím moc pomáhá a Terezku vřele doporučuji.
DM, 45 let Praha

Mgr. Tereza Černohousová

Dušane, co k tomu říct! Je to již celá řada měsíců, kdy jsme se začali setkávat (téměř rok!) a já mohu jen se zvědavostí sledovat jak daleko vaše cesta povede! Je obdivuhodné, jak hluboko jste se rozhodl vydat. Možnosti jsou téměř neomezené! Skutečně si můžeme vytvořit život jaký si přejeme... Těším se na další kroky!

Tereza není obyčejná psycholožka. Její rozhled, znalosti, praxe, přístup, intuice, empatie a naladění spirituální je opravdu autentické a silné. Každé sezení mě, věřím, posouvá v životě dopředu a blíže k mé pravé podstatě, k tomu, co je opravdu moje, k mojí duši. Terezu jako průvodce vnitřní krajinou mohu ze srdce doporučit.

Mgr. Tereza Černohousová

Káťo, děkuji za vaše upřímná slova! Spolupracovat s vámi je pro mě čirou potěchou, vaše otevřenost k tomu dívat se dovnitř i do přesahu lidské psyché je báječná. Jak snadno se pak vstupuje do prožitků a do prostoru poznání a pokory k životu :-) krásné dny a poklidné těhotenství přeji!