Tamara Röhrichová

Praha 7 1 adresa

GYO
Dukelských hrdinů 23, Praha 7

Umístění: GYO Jiný

Pani Dr. je naprosto uzasna, mila zdvorila profesne na vysoke urovni, byla jsem u prvniho vysetreni jako doprovod nezletite dcery. Lepsi pece se ji dostat nemohlo.

Umístění: GYO Jiný

K paní doktorce chodím už 17 let. A jsem moc ráda, že ji mám. Kdykoliv potřebuji, vyšetří, vysvětlí, pomůže a vlastní vyšetření je šetrné. Jakmile se jí něco nezdá, vysvětlí a koná. Často i tehdy, kdy já bych potíže přešla, nebo hodila za hlavu.

Umístění: GYO Jiný

Ono jsme si asi každý sám svého štěstí a zdraví strůjcem, ale pokud se o naše zdraví chceme zajímat a pečovat, měl by nám k tomu doktor i trochu pomoci. Minimální informovanost, neempatie až podceňování a ponižování pacienta k tomu se obávám moc nespěje a spíš to staví velkou bariéru mezi pacienty a jejich zájmem, protože se tvoří strach a obavy. Já jsem k paní doktorce chodila dlouhých 13 let a za celou tu dobu mi nevysvětlila o antikoncepci vůbec nic. Do nedávné doby jsem ani nevěděla co to je přirozený ženský cyklus. Měla jsem od ní předepsanou antikoncepci, která mi hluboce nevyhovovala a předepsala mi jinou, kterou jsem užívala po celých dalších 6 let. Dohromady jsem antikoncepci brala téměř 10 let od mého dospívání. Když jsem dospěla k informacím co vůbec přirozený cyklus ženy je, při poslední kontrole jsem paní doktorku informovala o tom, že antikoncepci chci vysadit. Zděšeně se na mne podívala a zeptala se mě, jestli chci založit rodinu, já jsem odpověděla, že nikoli, ale ráda bych se před tím, než tu rodinu budu chtít založit, bezpečně navrátila k mému přirozenému cyklu a poznala ho - případně řešila důsledky dlouhodobé antikoncepce. Začala na mne vyhrkovat, jestli jsem si vědoma, že mohu otěhotnět, jestli jsem na to připravena a mám na to prostředky a jak se asi chci lépe chránit. Nebyla jsem schopna na to reagovat a byla jsem v šoku. Nicméně poté jsem se ptala - jako pacient svého lékaře - na to, co si myslí o menstruačních pomůckách, které se stávají trendy. Krom kalíšku neznala ani jeden další produkt a celé to negativně vyhodnotila. Takže mi došlo, že chodím dost dlouhý čas k někomu, kdo mi nebyl schopen podrobně vysvětlit stav mého dospívání, funkci a nutnou obměnu antikoncepce a její úskalí - roky mi ji předepisoval - a potom, co jsem se sama doinformovala - naprosto neprofesionálně na mé rozhodnutí reagoval. Od té doby jsem v úzkých a mám strach hledat někoho, kdo bude schopen o takových věcech se mnou jako s pacientem mluvit, kdo bude schopen semnou probrat možnosti léčby, menstruační pomůcky a jiné záležitosti. Se spoustou negativních komentářů tu souzním. Například co se týče nasazení antibiotik a neinformování o lactobacilech. Ona je také otázka, kolik toho "spokojené" pacientky s p.doktorkou o ženském cyklu ví a jestli se třeba trochu o přírodnějších a zdravějších formách zajímají. Já nejsem přehnaná bio feministka, ale myslím, že když jako pacient informuji svého lékaře o vysazení antikoncepce, měl by to respektovat a ne ze mne udělat neschopnou ženu, která bez antikoncepce otěhotní. S rázností paní doktorky jsem neměla problém, ale jakmile jsem různé věci ohledně mého zdraví a těla začala řešit, paní doktorka mne v tom neuvěřitelně zklamala. Takže asi záleží na požadavcích každé z nás. Pokud budete slepě dělat to, co vám paní doktorka předepíše, nejlépe bez zbytečných dotazů, tak budete asi spokojené, ale pokud hledáte doktora, u kterého chcete mít profesionální odpověď na otázku, empatii a chcete s ním probírat různé možnosti léčby, tak paní doktorku doporučit nemohu. Co se týče fyzického vyšetření, tam každá máme individuální cítění, takže si myslím, že není na místě paní doktorku hodnotit v tom, jestli je jemná nebo hrubá. Co se týče necitlivosti sestřiček, to mohu jen potvrdit, ale zase. Někomu vadí udání svého gynekologického problému do éteru čekárny, někomu nikoli. Já jsem byla tímto přístupem také zaskočena. Beru to také za jakousi intimní záležitost.

Umístění: GYO

S pani doktorkou jsem byla nadmiru spokojena. Duvodem navstevy byly synechie (slepeni posevniho vchodu) u ctyrlete dcery. Zakrok pani doktorka dceri vysvetlila. Nez jsem dosla ke "koze" bylo po zakroku. Dcera nevydala ani hlasku. Na kontrole za 14 dni vse bez problemu. Dcera se nebala znovu prijit. Sestricka moc prijemna.

Umístění: GYO

Přidávám se ke všem negativním komentářům. Nepříjemné sestry, neosobní přístup paní doktorky, vyšetření celkem bolestivé. Sice jsem s paní doktorkou zvladla jedno tehotenstvi, ale tech navstev v tehotenstvi bylo jen asi 5, pak uz jsem chodila na pravidelne prohlidky k Apolináři. Doted jsem nepochopila, za co jsem musela platit 3000,-, kdyz jsem otehotnela. Pry za ty pravidelne prohlidky, kterych bylo opravdu jen 5. Na pani doktorce je videt, ze penize jsou na prvnim miste. Jeji chladny pristup jen vypovida o tom, ze ji jeji prace ocividne opravdu nebavi, az obtezuje. Nejsem takova, ze bych se bala doktora, ale k ni jit je pro me nocni mura. Po nekolika letech si hledam novou gynekolozku. Nechapu, ze jsem to neudelala uz davno.

Dnes jsem byla poprvé v životě na gynekologii a právě u paní MUDr. Röhrichové. Když jsem se objednávala, nevěděla jsem, ke komu půjdu. Paní doktorka je ale i dětskou lékařkou a má zkušenosti s virginálními pacientkami, tak mě na recepci automaticky zapsali k ní. No, a pak jsem hned hledala informace a našla tuto stránku. Z negativních referencí jsem byla dost rozhozená, ale mamka mě uklidňovala, že na reference na internetu nemám dát. Přesto jsem se dnes dost bála, ale bylo to v naprosté pohodě. Paní doktorka na mě poznala, že se hodně bojím a snažila se můj strach zmírnit a vysvětlila mi, co bude dělat. Vyšetření bylo tedy nepříjemné, ale to asi pro každého, kdo je tam poprvé, ale fakt nebolelo, po vyšetření jsem jen dost dlouhou dobu cítila prst v zadnici a vaginoskop v panenské bláně. Měla jsem hodně veliký strach, ale dopadlo to všechno dobře. Za sebe mohu paní doktorku jen doporučit.

Paní doktorka je profesionál na svém místě - jsem ráda, že ji máme ♡ Díky ní nemám problém chodit na tak citlivá vyšetření, vždycky všechno podrobně vysvětlí, což nedělá každý lékař.

Poprvé mě k paní doktorce vzala máma, když jsem měna zájem moč. měchýře. Působila na mě velmi nepříjemně a vyšetření mě opravdu bolelo. Pokaždé, když jsem tam šla, měla jsem velký strach z té bolesti, co přijde.když jsem šla na patnáctiletou prohlídku, sestra si špatně zapsala, že už jsem měla pohlavní styk (já ho ale NEMĚLA). Paní doktorka mi poté provedla další bolestivé vyšetření. Následně jsem zlistila, že mi protrhla panenskou blánu! Už nikdy tam nevkročím!

K paní doktorce jsem chodila 10 let...a jak zde již bylo několikrát zmiňováno, dokud nebyl žádný problém šlo to...ale poté mi při jedné preventivní prohlídce našla nějaké viditelné změny na čípku o kterých mi pro jistotu při prohlídce ani neřekla..až když jsem volala na výsledky, nepříjemná sestra mi oznámila, že na kontrolu mám přijít po půl roce, jelikož paní dr. něco viděla na mém čípku... když jsem se tázala, proč mi paní doktorka neřekla nic na prohlídce, když to viděla, tak sestra začala být ještě nepříjemnější a řekla, že pokud na tom tak trvám, může mi dát paní dr., aby mi to vysvětlila...tak se stalo, ale moc sem se toho nedozvěděla... Tento přístup mě poměrně dost zklamal a rozhodla jsem se, že nebudu nic podceňovat a změnila jsem doktorku. Myslím, že jsem udělala dobře..

Je mou lékařkou již 9 let, opravdu si neumím představit, že by byla paní doktorka na někoho neurvalá. Moje zkušenost je pouze pozitivní, vše vždy vysvětlí. Po antibiotikách mne na laktobacily upozornila a následně i sestra v recepci.
Jediné co lze vytknout je opravdu otevření dveří do čekárny plné lidí a dotazy sester na problém, citlivějších osob se to může dotýkat.