Stanislav Macháček, revmatolog Praha

MUDr. Stanislav Macháček

Revmatolog, Internista

Jungmannova 16/737, Praha
Revmatologická ambulance

Zobrazit ostatní profily revmatologů v okolí

Soptík potřetí a naposledy: po více než desetileté spolupráci s panem doktorem jsem ji ukončila. Z důvodů viz o pár měsíců dříve. Je to škoda, pan doktor je určitě šikovný a to, co se s ním přihodilo je skoro jistě důsledkem politiky, kterou náš stát uplatňuje ve zdravotnictví. Vztah pacient-lékař ponižuje na prachobyčejný obchod, který to určitě není. Škoda, škoda, škoda, vracím se (díkybohu, že je to možné) do RÚ.

Léčím se u pana doktora již ne cca 10 let, ale dnes je to dávno přes 10 let. Tlaku úředního šimla pan doktor pravděpodobně neodolal: poslední rok je podrážděný, spěchající, nedůtklivý. Dříve nevadilo, že trávíme v jeho čekárně (ač objednáni na čas) hodinu i více svého času, neboť se každému pacientovi svědomitě věnoval. Dnes je to jinak: zdá se, že pan doktor začíná spěchat, zaměňuje nás za housky na krámě. Nabral si více pacientů, než kolika je schopen se svědomitě a lidsky věnovat?? Má problémy v osobní rovině?? V profesionální rovině?? Měl by si však uvědomit, že je pro nás "záchranou", že i jeho jednání se nás, pacientů s bolestmi a problémy, může velmi hluboko dotknout (pozitivně nebo negativně).
Nechci pana doktora hodnotit negativně s ohledem na minulost, ale aktuálně k tomu rozhodně nemám daleko.
Soptík.