Soňa Knéblová, pediatr Praha

MUDr. Soňa Knéblová

Pediatr

Na Dlouhém lánu 11/563, Praha
Praktický lékař pro děti a dorost

Zobrazit ostatní profily pediatrů v okolí

Pani doktorka asi neni spatny odbornik, ale je velmi uzkostni, obzvlast k miminam. Od te doby co se mi narodilo druhe dite na starsi dceru je oskliva, vubec nechapu proc...Antibiotika predepisuje rada, casto zbytecne, potom se divi ze dite ma spatnou immunitu a je casto nemocne. Sestra je prijemna, ale je to bohuzel jedine co je dobreho v te ordinaci. Na navstevy k doktorce se rozhodne netesime....

Paní doktorka i sestra jsou velmi milé a čekárna i ordinace jsou hezké. Tím veškerá pozitiva končí (a je nasnadě, že toto není hlavní při výběru pediatra). Bohužel v našem případě udělala paní doktorka sérii hrubých chyb, které měly málem fatální následky. V době, kdy byly synovi dva měsíce, měl velmi ošklivou vyrážku především na obličeji, toto paní doktorka nejdřív neřešila (údajně novorozenecké akné), až po mém několikátém upozornění, že já sama jsem atopička, nám napsala jakousi míchanou mast, po které syn strašidelně otekl. Stát se to může, nic jsem z toho nevyvozovala a chodila k paní doktorce dál. Za dva týdny poté dostal syn rýmu a kašel, po telefonu nám naordinovala Nasivin a Stoptussin. Synův stav se nadále horšil, přidalo se sípavé dýchání. Do ordinace jsem se musela doslova vnutit - poslechla ho, neudělala test CRP ani žádné jiné vyšetření. Z tohoto poslechu usoudila, že je to zánět průdušek, už spíš náběh na zápal plic. Napsala silná širokospektrální antibiotika (synovi bylo dva a půl měsíce!!!) a poslala nás domů. Zkrátím to, skončili jsme v Motole s už promodrávajícím, dusícím se miminkem. Paní doktorka z pohotovosti ho poslechla a okamžitě poznala, že se nejedná o žádný zánět, ale o astmatický záchvat! To se posléze potvrdilo z testu CRP a kontrolního rentgenu. Antibiotika jsme okamžitě vysadili, bral je úplně zbytečně! Paní doktorka z Motola se celkem podivovala, kdo na toto předepsal takto malému miminku ATB. Na pohotovosti mu dali dvakrát dýchnout z inhalátoru a bylo po problému. V rámci celkového vyšetření se pak přišlo na to, že syn trpí už zmíněným astmatem a dále několika typy alergií, včetně alergie na kravské mléko a především vrozenou poruchu imunity, jeho tělo netvořilo imunoglobulin a potřeboval (a potřebuje) pravidelné imunoglobulinové injekce. Na NIC Z TOHO paní doktorka Knéblová nepřišla, i přes moje četná a konkrétní upozornění.
Celou dobu, od jeho narození, jsem paní doktorku upozorňovala na rodinnou zátež v podobě astmatu, alergií a atopického ekzému, dva a půl měsíce tato moje upozornění ignorovala a na astmatický záchvat synovi předepsala antibiotika (!!!). Pokud hledáte paní doktorku, se kterou s popovídáte a která se s vaším dítětem pomazlí, jste u ní správně.Jestliže ovšem radši lékaře, který se o vaše dítě postará a je profesionál, tak od ní rychle pryč. Bohužel.

U

Paní doktorka nám byla zpočátku velmi sympatická a zdála se milá. Ale bohužel později se projevily některé neznalosti z oboru a to zejména při očkování Hexavakcínou (nebyl to jediný problém), kdy po prvním vpichu do stehýnka, měl náš syn bouli, zatvrdlinku. Následně se projevila po naší velké starosti a obavách při druhém očkování z její strany neochota i odměřenost a nechápavost, kdy jsme jí prosili po přečtení odborných článků k tomutu problému, aby vakcínu řádně protřepala a injekce byla aplikována hluboko do svalu. Výsledek byl stejný a ještě po roce má náš chlapeček malé zatvrdlinky v obou nožičkách. Jediným řešením byla změna lékaře, který tomuto problému a našim obavám rozumí a očkování aplikoval do zadečku bez jakýkoliv problémů. Tak jsem si na paní doktorku vzpomněla po přečtení článku, kde tak striktně odmítá očkování proti prasečí chřipce, jak je vidět, tak se o sebe bojí a naše starosti v souvislosti s očkováním našeho miminka se jí zdály banální, zvláštní???

Při akutní kontrole kojence, který odmítal přijímat potravu, mě zkusila vypakovat z ordinace s tím, že neumím kojit, aniž by si dítě nechala svléknout a ukázat, natož aby ho celkově vyšetřila. Jako lékařka k zástupům naší pediatričky bezdůvodně nechodím, ale tuto paní doktorku jsem musela poučovat o tom, co má udělat. Jen díky tomu, že jsem se nenechala z ordinace tak rychle vyhodit, nedošlo k zanedbání závažného stavu. Velmi špatná lékařka.