Bezručova 93, Bohumín

Zobrazit ostatní profily veterinářů v okolí

Umístění: Ordinace Kulhání psa

Dobrý den, navštívila jsem paní doktorku Přibylovou se svou fenkou, která začala hodně kulhat na přední nohu. Paní doktorka psa prohmatala a usoudila, že bez rentgenu páteře nám nemůže pomoci, proto jsem s rentgenem bohužel souhlasila. Fenka po sedaci měla být do dvou hodin v pořádku, nicméně upadla do hlubokého spánku, na který jsme nebyli upozorněni. O půl druhé v noci se fenka probudila a řvala bolestí. Jelikož paní doktorka nepoznala, že se jedná o problém, na který vybavení její ordinace nestačí, provedla rentgen, který se v tomto případě vůbec nedoporučuje, neboť se bolesti mohou ještě zvětšit kvůli ochablého svalstva po sedaci. Volala jsem proto na všechny možné pohotovosti v okolí včetně paní doktorky, která však pohotovost nedrží. Dovolala jsem se na pohotovost k paní doktorce z Dolní Lutyně, která byla neskutečně vlídná a snažila se mě uklidnit. Hned ráno jsme se s fenkou vydali za touto paní doktorkou. V ordinaci chtěli vidět rentgenové snímky, které paní doktorka Přibylová pořídila. Vydali jsme se proto za ní, aby nám je vydala nebo alespoň nechala nafotit. Paní doktorka Přibylová nebyla ochotna nám snímky vydat, neboť ji to zákon přímo nenařizuje. Vyjádřila se k tomu tak, ať si uděláme snímky nové nebo ať ji nový veterinář zavolá a ona s ním výsledky probere. Paní doktorce na zvířeti zřejmě vůbec nezáleží, klidně můžeme všichni tento horor prožívat znovu, kvůli snímkům, které již existují. Nicméně nová paní doktorka i bez rentgenů hned poznala, že na tento případ jsou krátcí a hned nám doporučila specialistu v Ostravě, kterého hned kontaktovala a domluvila nám ještě v ten den schůzku, neboť fenka měla velké bolesti. Pan doktor, ke kterému jsme byli objednaní, poznal z pohybu fenku, že se jedná o vyhřezlý nebo zlomený obratel na krku, nikoliv o výrůstek, jak nám tvrdila paní doktorka. Její chování ohledně neposkytnutí snímků bylo všemi zúčastněnými doktory odsouzeno. V těchto případech se musí jednat rychle, aby byl problém ještě vůbec operovatelný. Odebrala se krev na rozbor kvůli anestezii, další den byly výsledky krve a další den byla v plánu operace. Na operaci ale nedošlo, neboť se fenka za dva dny výrazně zlepšila, a proto nám byl doporučen minimálně měsíční přísný klidový režim, jelikož je tady možnost, že se obratel může vrátit sám na místo. Za dva dny jsem se "díky" této události setkala s pěti veterináři na dvou různých klinikách a s paní Přibylovou a jejím laxním přístupem se nikdo nedal vůbec srovnat. Ještě mne paní Přibylová překvapila, že ani neslyšela o Dornové metodě, která jak lidem, tak zvířatům velmi pomáhá při pohybových problémech. Doufám, že tento příspěvek bude pro někoho užitečný, tak jako by byl pro mne, kdybych si jej před touto zkušeností přečetla.