Křehlíkova 94, Brno-Slatina, Brno
Veterinární ordinace ROCOVET (mapa)

Kastrace

Interní vyšetření zvířat

Vyšetření moči u zvířat + 6 Více

Porodnictví u zvířat

Čipování zvířat

Měkká chirurgie zvířat

Jmenuji se Sandra Coufalová a působím jako veterinární lékařka v Brně. Už od školky jsem věděla, že chci léčit a pomáhat zvířátkům a za tímto cílem j...

Zatím nebyly přidány žádné názory. Buďte první.

Přidejte vlastní názor

Odčervení zvířat

Očkování zvířat

Vyšetření moči

Cena není uvedená

Na profilu tohoto specialisty nejsou žádné názory

Zatím nebyly přidány žádné názory. Buďte první.

Přidejte vlastní názor

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,chtěla bych se zeptat mám morčátko,které už další dobu pšíka má něco hnědého v očičku a předtím mělo v nose také něco hnědého,jinak morčátko normálně baští a vykonává svojí potřebu???? Chtěla bych se zeptat co to může být?Popřípadě je nutná návštěva zvěrolékaře?
    Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud mělo morče něco hnědého v nose a v oku, byla by nejvhodnější návštěva veterinárního lékaře, aby morče vyšetřil. Může to být zánět dýchacích cest, skryté zranění atd. Hezký den. MVDr. Sandra Coufalová DoTh.

MVDr. Sandra Coufalová

• Dobrý den, mám sedmiměsíční fenku křížence pudla a knírače. Do budoucna uvažuji o kastraci, ale názory na to, kdy by se měla provádět se liší. Je dostatečné podle Vašeho názoru nechat proběhnout pouze jedno hárání a hned vykastrovat? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano, myslím si, že je nejvhodnější kastrovat feny po prvním hárání. Fenka pohlavně dospěje a kastrace po prvním hárání má určitý vliv na snížení rizika nádorů mléčné žlázy. Podle mé zkušenosti nechte fenku odhárat a za 2-3 měsíce po hárání je nejvhodnější doba k zákroku. Pohlavní orgány jsou tou dobou klidné, nejsou tolik prokrvené a zákrok se dobře provádí. Hezký den. MVDr. Sandra Coufalová DoTh.

MVDr. Sandra Coufalová