Horni 54, Ostrava Hrabuvka, Ostrava
Hotelovy dum Hlubina

F

Všichni víme a pociťujeme, jak propastný rozdíl je mezi chováním a tedy i oblíbeností lékařů. Sama jsem se o tom přesvědčila právě nedávno. Mé blízké známé, 83let staré paní, byla diagnostikována zhoubná nemoc. Od své obvodní lékařky se to však dověděla až s tříletým zpožděním.Pro svůj vysoký věk už asi touto lékařkou nebyla brána vážně. Ve svém věku už sice má známá nechtěla podstupovat ozařování a operace, nicméně měla zájem o další pomoc a péči, co se týká mírnění bolesti, zkrátka, dočkat se důstojného konce. Zoufale jsme tedy potřebovali rychle najít hodného, ochotného doktora. Při svém hledání jsem zažila i situaci, kdy za dveřmi z ordinace slyšíte hlasy i vyzvánění vašeho telefonu, nikdo vám ale neotevře, ani telefon nezvedne.
Pomoc nám poskytla přes svou pracovní i mimopracovní vytíženost až paní Mudr.Šarišská. Původní obvodní lékařka dělala problémy i s předáním zdravotní dokumentace ("vždyť se přece jedná o onkologickou pacientku, která umírá už několik let, tak nač ten spěch?")
Paní doktorka Šarišská má krásně zařízenou čekárnu s televizí, kde to dýchá pohodou a pacienti se zde cítí jako u sebe doma v obýváku. Dveře mezi čekárnou a ordinací zůstávají otevřeny, okamžitě se vás proto mohou ujmout milé sestry a přicházející pacient přijímá signál "tady jsi vítán". Není tedy divu, že paní doktorka již má v péči registrováno přes 4000 pacientů, zatímco jiní obvodní lékaři jen asi slabou polovinu. Jelikož přes veškerou vytíženost má paní doktorka i široké srdce, lásku ke svému povolání-poslání a hlubokou lidskost, podařilo se mi ji uprosit, aby ještě " jednoho pacienta vzala".
Hned další den odpoledne po svých ordinačních hodinách zašla paní doktorka Šarišská svou novou pacientku navštívit, vyslechla její stesky, předepsala recept na potřebné léky a masti a zdravotní pomůcky, potěšila a povzbudila milých slovem..
Jak moc taková návštěva soucitného chápajícího lékaře, ochotného pomoci, pro trpící pacientku i její příbuzné znamená, snad není třeba popisovat.. Vždyť pacientka sama jako bývalá zdravotnice ve svém profesním životě dříve obětavě pomáhala jiným!
V dalších dnech přicházely sestřičky píchat injekce a infůze a paní doktorka se telefonicky zajímala, jak se pacientce daří. Když se dověděla, že péči už takřka nezvládáme, doporučila Hospic sv.Lukáše, což jsme s povděkem přijali.
I s péčí a přístupem personálu tohoto Hospice jsme byli velmi spokojeni, a naše milá tam v pokoji a míru v hezkém prostředí po několika dnech skonala..
Smutek a bolest provázející konce stáří se musí vytrpět, nedají se přeskočit ani obejít (a už vůbec by je nikdo neměl bagatelizovat!). Když ale máte ku pomoci doktora s "5 pé", který je člověkem na svém místě, jako paní Mudr.Šarišská, vše se snáší líp. Umírajícím se o něco lehčeji umírá a příbuzným a blízkým pozůstalým nakonec, přes veškerou prožitou hrůzu, zbude smířlivý pocit, že se pro jejich blízkého udělalo vše, co se udělat dalo. Mockrát Vám tedy za všechno děkujeme, paní doktorko Šarišská!

Paní "obyvatelko", když již tady někoho hodnotíte, měla by jste se podepsat plným jménem. Vaše hodnocení paní doktorky není pravdivé, opak je pravdou .Mudr. Šarišská je skvělá včetně jejích zdravotních sestřiček. Jen více takových lékařů.

Perfektní odborník, vztřícná. Měl jsem veliké zdravotní problémy. Přestal jsem chodit a nikdo nevěděl co s tím. Ona jediná poznala příčinu a díky tomu jsem se vrátil do alespoň trochu normálního života. Z vozíku přes berle zase na vlastní nohy. Svou autoritou mi pomohla i u jiných odborníků. Prostě - jako lékař z pohádky. Moc ji děkuji. Díky ní jsem sice s omezením, ale soběstačný... Hledáte-li doktora odborníka s lidským přístupem a velikou praxí, mohu ji jen doporučit.

Jsem s paní doktorkou velmi spokojena

Ochotná, vstřícná, odborně na vysoké úrovni

S paní Šarišskou jsem velice spokojen. Je svým způsobem svá, ale kdo z nás není. Je upřímná, ochotná, zkušená. V některých věcech možná svérázná. Nikdy jsem u ní neměl s ničím problém, setřičky jsou také velice ochotné a milé. Možná bych uvítal ordinaci v jiných prostorách než na hotelovém domě, ale jinak spokojenost.

Vynikající paní doktorka, úžasně diagnostikuje, léčí a pomáhá. Taktéž má vynikající sestřičky, velice vstřícné a šikovné. Paní doktorka je nejlepší lékařka, kterou znám. Mohu jen doporučit.
Sylva Kučerová

Pečlivá lékařka s osobním přístupem k pacientovi. Dohnalovi.

Dobrý den všem. Na této stránce jsem poprvé a opravdu žasnu. Myslím si, že politika tady opravdu nepatří. Nikdy jsem nezažila, že by paní MUDr.Šarišská o této problematice se mnou hovořila nebo s kýmkoliv známým. MUDr.Šarišská je podle mého názoru kvalitní lékařka. Větší zdravotní problém jsem neměla, ale chodí mi poštou každý rok dopis zda nemám zájem o preventivní prohlídku, což jsem opravdu u jiných lékařů nezažila. Vždy mi paní doktorka dobře poradila i ohledně hloupé kopřivky ze slunce s kterou měli jiní lékaři i kožní velký problém (bylo mi u nich doporučeno nechodit vůbec na slunce) a to je pouze jeden z příkladů. Myslím si, že kdo má větší zdravotní problémy by měl navštívit i jiného lékaře, aby si byl diagnózou jist a ne svádět vinu pouze na lékaře. Dále bych chtěla podotknout, že studuji doktorské studium a všechny potvrzení o zdravotní způsobilosti během studia mi vždy byly vystavovány bezplatně, což taky není běžné (běžně lékaři požadují 300 kč). Všem nespokojeným bych doporučila zajít si k sestře pro kartu a odkráčet jinam. Všem ostatním krásný den :)

Velká odbornice, umí určit diagnózu, je velice příjemná k lidem.