Hotelovy dum Hlubina
Horni 54, Ostrava Hrabuvka, Ostrava

Všichni víme a pociťujeme, jak propastný rozdíl je mezi chováním a tedy i oblíbeností lékařů. Sama jsem se o tom přesvědčila právě nedávno. Mé blízké známé, 83let staré paní, byla diagnostikována zhoubná nemoc. Od své obvodní lékařky se to však dověděla až s tříletým zpožděním.Pro svůj vysoký věk už asi touto lékařkou nebyla brána vážně. Ve svém věku už sice má známá nechtěla podstupovat ozařování a operace, nicméně měla zájem o další pomoc a péči, co se týká mírnění bolesti, zkrátka, dočkat se důstojného konce. Zoufale jsme tedy potřebovali rychle najít hodného, ochotného doktora. Při svém hledání jsem zažila i situaci, kdy za dveřmi z ordinace slyšíte hlasy i vyzvánění vašeho telefonu, nikdo vám ale neotevře, ani telefon nezvedne.
Pomoc nám poskytla přes svou pracovní i mimopracovní vytíženost až paní Mudr.Šarišská. Původní obvodní lékařka dělala problémy i s předáním zdravotní dokumentace ("vždyť se přece jedná o onkologickou pacientku, která umírá už několik let, tak nač ten spěch?")
Paní doktorka Šarišská má krásně zařízenou čekárnu s televizí, kde to dýchá pohodou a pacienti se zde cítí jako u sebe doma v obýváku. Dveře mezi čekárnou a ordinací zůstávají otevřeny, okamžitě se vás proto mohou ujmout milé sestry a přicházející pacient přijímá signál "tady jsi vítán". Není tedy divu, že paní doktorka již má v péči registrováno přes 4000 pacientů, zatímco jiní obvodní lékaři jen asi slabou polovinu. Jelikož přes veškerou vytíženost má paní doktorka i široké srdce, lásku ke svému povolání-poslání a hlubokou lidskost, podařilo se mi ji uprosit, aby ještě " jednoho pacienta vzala".
Hned další den odpoledne po svých ordinačních hodinách zašla paní doktorka Šarišská svou novou pacientku navštívit, vyslechla její stesky, předepsala recept na potřebné léky a masti a zdravotní pomůcky, potěšila a povzbudila milých slovem..
Jak moc taková návštěva soucitného chápajícího lékaře, ochotného pomoci, pro trpící pacientku i její příbuzné znamená, snad není třeba popisovat.. Vždyť pacientka sama jako bývalá zdravotnice ve svém profesním životě dříve obětavě pomáhala jiným!
V dalších dnech přicházely sestřičky píchat injekce a infůze a paní doktorka se telefonicky zajímala, jak se pacientce daří. Když se dověděla, že péči už takřka nezvládáme, doporučila Hospic sv.Lukáše, což jsme s povděkem přijali.
I s péčí a přístupem personálu tohoto Hospice jsme byli velmi spokojeni, a naše milá tam v pokoji a míru v hezkém prostředí po několika dnech skonala..
Smutek a bolest provázející konce stáří se musí vytrpět, nedají se přeskočit ani obejít (a už vůbec by je nikdo neměl bagatelizovat!). Když ale máte ku pomoci doktora s "5 pé", který je člověkem na svém místě, jako paní Mudr.Šarišská, vše se snáší líp. Umírajícím se o něco lehčeji umírá a příbuzným a blízkým pozůstalým nakonec, přes veškerou prožitou hrůzu, zbude smířlivý pocit, že se pro jejich blízkého udělalo vše, co se udělat dalo. Mockrát Vám tedy za všechno děkujeme, paní doktorko Šarišská!

Pane Kučo, na svůj názor mám právo stejně jako Vy ho máte na ten svůj. Nevím, jestli jste se obtěžoval projít si všechna hodnocení této lékařky, ale pokud ano, určitě jste si všiml, že nejsem jediná, která byla s péčí paní doktorky nespokojená. A víte co? je to moje zdraví, rozhoduju si o něm sama a odejít od ní byl nejlepší krok pro své zdraví, co jsem mohla udělat. Já taky nekritizuju Váš pozitivní názor, protože je to Váš názor, vy mi laskavě neberte ten můj. Na svém názoru ohledně paní doktorky si trvám, jsem ráda, že jsem pryč.

Paní "obyvatelko", když již tady někoho hodnotíte, měla by jste se podepsat plným jménem. Vaše hodnocení paní doktorky není pravdivé, opak je pravdou .Mudr. Šarišská je skvělá včetně jejích zdravotních sestřiček. Jen více takových lékařů.

K paní doktorce jsem přešla od své dětské lékařky. Bohužel s ní nemám dobré zkušenosti. Je pravda, že kdykoliv jsem potřebovala vystavit nějaké potvrzení např. na řidičský průkaz, jako student jsem ho dostala zdarma. S jakýmkoliv zdravotním problémem jsem za ní přišla, řekla mi, že je to jenom v mojí hlavě, že mám hodně stresu a mám být v klidu. Nepředepsala mi žádné prášky, i když jsem měla bolesti, řekla mi, že jsem si je vsugerovala a až se uklidním, tak ty bolesti odejdou. Později už jsem se k ní bála chodit, aby mi zase nenaznačila, že jsem simulant. Až poté, co jsem změnila praktickou lékařku a přešla jsem do Opavy, jsem konečně spokojená, protože moje zdravotní problémy nikdo nebere na lehkou váhu tak jako paní doktorka Šarišská.
Další z negativních věcí, která se mi nelíbila, je špatný způsob odbavování pacientů. Aby jste nemuseli čekat na vyšetření 3 hodiny (což se stávalo celkem často), museli jste přijít nejlépe už o půl 7 a pak jste čekali "jen" hodinu a půl. Nyní se objednávám na konkrétní hodinu a bez čekání.

Perfektní odborník, vztřícná. Měl jsem veliké zdravotní problémy. Přestal jsem chodit a nikdo nevěděl co s tím. Ona jediná poznala příčinu a díky tomu jsem se vrátil do alespoň trochu normálního života. Z vozíku přes berle zase na vlastní nohy. Svou autoritou mi pomohla i u jiných odborníků. Prostě - jako lékař z pohádky. Moc ji děkuji. Díky ní jsem sice s omezením, ale soběstačný... Hledáte-li doktora odborníka s lidským přístupem a velikou praxí, mohu ji jen doporučit.

Jsem s paní doktorkou velmi spokojena

Ochotná, vstřícná, odborně na vysoké úrovni

S paní Šarišskou jsem velice spokojen. Je svým způsobem svá, ale kdo z nás není. Je upřímná, ochotná, zkušená. V některých věcech možná svérázná. Nikdy jsem u ní neměl s ničím problém, setřičky jsou také velice ochotné a milé. Možná bych uvítal ordinaci v jiných prostorách než na hotelovém domě, ale jinak spokojenost.

Vynikající paní doktorka, úžasně diagnostikuje, léčí a pomáhá. Taktéž má vynikající sestřičky, velice vstřícné a šikovné. Paní doktorka je nejlepší lékařka, kterou znám. Mohu jen doporučit.
Sylva Kučerová

Pečlivá lékařka s osobním přístupem k pacientovi. Dohnalovi.