U Vojenské nemocnice 1200, Praha
Oční oddělení

Zobrazit ostatní profily očních lékařů v okolí

Musím reagovat na tyto stížnosti.Jsem pacientka pana doktora,který mě zachránil zrak.Myslím,kdybych chodila do nemocnice,do které patřím obvodem,tak již nevidím.Pan doktor Svoboda je opravdu odborník a je to jeho poslání co dělá,dobře a zodpovědně.Když mě to při zákroku bolí,počká a pohovoří se mnou tak,že jsem připravena na další zákrok. To,že někdy má špatnou náladu,to snad máme každý i prezident,je jen člověk jak se říká.Chodí k němu nejvíce pacientů a on to zvládá i když je opravdu hodně vyčerpaný.Kdo si stěžuje tak ať k němu nechodí a bude potom litovat.Je to špičkový lékař a málokdo dá na něj špatný komentář.

O

Myslím, že negativní hodnocení níže jsou neobjektivní. Dr. Svoboda má dlouhé čekací doby, protože je to nejschopnější lékař na oddělení a padají k němu nejobtížnější případy. Také jsem byl jedním z těchto obtížných případů, několikrát jsem čekal i 7 hodin nebo více a několikrát jsem byl vyšetřen až pozdě večer, protože dr. Svoboda přišíval někomu vyražené oko. Chodil jsem k němu bezmála rok. Můj případ, i když šlo o vzácné a obtížně rozpoznatelné onemocnění, diagnostikoval správně na první pohled, zatímco jiní lékaři, u nichž jsem byl předtím i potom, s tím měli problémy. Později jsem měl možnost ověřit (např. díky webovým stránkám amerického ministerstva zdravotnictví) léčbu, kterou stanovil, a postup vyšetření, a bylo to naprosto správně. Navíc, navzdory svému naprosto šílenému vytížení (mj. opravuje i diagnostické přístroje...) dokázal se mnou komunikovat tak, že mi moji diagnózu (která může být i smrtelná) podal postupně a tak, že jsem se z toho psychicky nesložil. A ještě jedno navíc, některá oční vyšetření bývají bolestivá a nepříjemná, pokud je dělá lékař s poněkud necitlivýma rukama, i v tomhle ohledu je dr. Svoboda dosti výjimečný lékař.
Chápu, že někomu může připadat, že se občas chová nevrle a netrpělivě, ale při jeho pracovním vytížení se není čemu divit.

Pečlivý, odborně zdatný, komunikativní