Oční oddělení
U Vojenské nemocnice 1200, Praha

Zobrazit ostatní profily očních lékařů v okolí

Umístění: Oční oddělení Jiný

Dobrý den, za mě vstřícný, ochotný, ohleduplný. Vždy pomohl mě a mé mamce, které zachránil obě oči. Věnuje se vyšetření důkladně a poctivě. Léčku vysvětlí i laikovi .Odborník na svém místě.

Dobrý den. Musím potvrdit všechny předešlé negativní příspěvky. Jeho (ne)chování velmi dobře poznávám, přesně to pana Romana Svobodu - rádoby odborníka lékaře vystihuje. Bohužel jsme měli možnost vyzkoušet na vlastní kůži, kdy léčil mého otce. Jeho naprosto nepřípustným chováním se mu podařilo otce jen psychicky zlomit. Zvažovala jsem stížnost, kterou jsem nakonec nepodala. Život ho jistě potrestá sám. Jestli je až takový odborník, mohu těžko posoudit. Pokud ale ano, tak co vím zcela jistě, je to, že by se rozhodně neměl setkávat s pacienty. Navrhuji : pacienta již v narkoze odoperovat a pak se rychle zavřít do pracovny, kde může vyplňovat potřebná lejstra a v neposlední řadě znovu důkladně prostudovat Hippokratovu přísahu. Toto je psáno jako zkušenost, kterou předávám dál. S pozdravem L.A.

Dobrý den, dnes jsem s maminkou navštívila nemocnice, ve které "PAN DOKTOR" ordinuje - Vojenská. Mamka tam jela už podruhé a stěžovala si na jednání pana doktora. Tak jsem neváhala a šla na ošetření s ní. Možná je to odborník, ale chování nemá. Každý máme svoje dny, možná kdyby nám tak nelíčil, jak toho má hodně, jak ho ostatní otravují o radu atd, atd... Byl by hotov za 10 minut a ne za 25. To že budeme čekat celé dopoledne, jsme věděli a byli na to připravené. Nejdříve se rozčílil, co jako chceme?? Že nepatříme do jeho spádové oblasti atd.... a jaké vyšetření má udělat? Musím podotknout, že jinou možnost, než Střešovická nemocnice nám nebyla navržená. Ošetřující lékařka mamku poslala automaticky. NAKONEC: STRAŠNÉ, STRAŠNÉ , STRAŠNÉ. V dnešní době, nechápu...... Ať je to odborník, nebo ne, hezké a příjemné slovo je k nezaplacení... Děkujeme pane doktore, ale nás už u vás neuvidíme a budeme šířit dál....

Dobrý den, s předchozím negativním příspěvkem souhlasím, pan doktor mě dvakrát ošetřoval a opravdu nemá vstřícné jednání s pacientem!! Mám akutní oční potíže, tudíž většinou přicházím brzy ráno bez objednání, plísnil mě za to, že tam je to jenom na objednání, jako kdybych si potíže vymýšlela! Potřetí už jsem k němu na výslovné přání nešla, tohle nemám zapotřebí, chodila jsem k jeho sympatickým a příjemným kolegům. Jako odborník je asi dobrý jako všichni, kteří pracují ve střešovické nemocnici, ale dobré jednání s pacientem je taky součást léčby, ne pouze odbornost!

Musím reagovat na tyto stížnosti.Jsem pacientka pana doktora,který mě zachránil zrak.Myslím,kdybych chodila do nemocnice,do které patřím obvodem,tak již nevidím.Pan doktor Svoboda je opravdu odborník a je to jeho poslání co dělá,dobře a zodpovědně.Když mě to při zákroku bolí,počká a pohovoří se mnou tak,že jsem připravena na další zákrok. To,že někdy má špatnou náladu,to snad máme každý i prezident,je jen člověk jak se říká.Chodí k němu nejvíce pacientů a on to zvládá i když je opravdu hodně vyčerpaný.Kdo si stěžuje tak ať k němu nechodí a bude potom litovat.Je to špičkový lékař a málokdo dá na něj špatný komentář.

Velice špatný lékař !!!!!! Když jsem se ho dotázal, proč na ošetření čekám 5 hodin, začal si stěžovat, jaký je chudák, že je placen za poloviční úvazek a aby se udržel, tak musí pracovat celý úvazek, v sobotu a v neděli teprve se synkem na kolenou " to všechno " musí dát do počítače, a abych si vážil, že jsem se dostal k němu, že on je jediný odborník na mojí oční vadu, prostě ble, ble, ble !!!!!!! Přešel jsem do nemocnice na " Karláku " a jsem velice spokojen !!!!!

Myslím, že negativní hodnocení níže jsou neobjektivní. Dr. Svoboda má dlouhé čekací doby, protože je to nejschopnější lékař na oddělení a padají k němu nejobtížnější případy. Také jsem byl jedním z těchto obtížných případů, několikrát jsem čekal i 7 hodin nebo více a několikrát jsem byl vyšetřen až pozdě večer, protože dr. Svoboda přišíval někomu vyražené oko. Chodil jsem k němu bezmála rok. Můj případ, i když šlo o vzácné a obtížně rozpoznatelné onemocnění, diagnostikoval správně na první pohled, zatímco jiní lékaři, u nichž jsem byl předtím i potom, s tím měli problémy. Později jsem měl možnost ověřit (např. díky webovým stránkám amerického ministerstva zdravotnictví) léčbu, kterou stanovil, a postup vyšetření, a bylo to naprosto správně. Navíc, navzdory svému naprosto šílenému vytížení (mj. opravuje i diagnostické přístroje...) dokázal se mnou komunikovat tak, že mi moji diagnózu (která může být i smrtelná) podal postupně a tak, že jsem se z toho psychicky nesložil. A ještě jedno navíc, některá oční vyšetření bývají bolestivá a nepříjemná, pokud je dělá lékař s poněkud necitlivýma rukama, i v tomhle ohledu je dr. Svoboda dosti výjimečný lékař.
Chápu, že někomu může připadat, že se občas chová nevrle a netrpělivě, ale při jeho pracovním vytížení se není čemu divit.

Pečlivý, odborně zdatný, komunikativní