René Skoumal, urolog Brno

MUDr. René Skoumal

Urolog

Purkyňova 35 e, Brno
Urocentrum Brno

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

Zobrazit ostatní profily urologů v okolí

Mezi mnou a panem doktorem Skoumalem došlo k nedorozumění ve věci vyložení mé závěrečné zprávy. Po nějaké době se tento problém ovšem vyjasnil a z toho důvodu jsem považovala za správné stáhnout své předešlé vyjádření.

Bohužel nemám zrovna dobrou zkušenost. Byla jsem tam už před více lety a pan doktor mi kvůli potížim doporučoval (spíše vnucoval) operaci, kterou si tenkrát pacientka platila 15.000. Když jsem váhala, vyjádřil se, že "nedám-li se operovat, budu společensky nepřijatelná, protože budu páchnout". Sestra mi pro změnu řekla, že kdyby se nemusela platit záloha 200 Kč na vyšetřovací soupravu, že bych určitě na vyšetření nepřišla. Po tomto přístupu jsem tam přestala chodit. Gynekolog operaci v žádném případě nedoporučoval a během další doby se problém diagnostikoval úplně jinde, než ho pan doktor shledával.

Minus:
Bolelo mne v třísle až k varleti a dole v zádech v místě sakroiliakálního skloubení. Pan doktor diagnostikoval zánět nadvarlat a tři týdny mne léčil ATB. Když se po třech týdnech nic nezměnilo a zeptal jsem se, jestli mám ATB brát pořád dál i když to nic nedělá, skoro se urazil. Příště jsem šel k jednomu z jeho zaměstnanců a ten mi diagnostikoval varikokelu a doporučil operaci. Dodnes jsem rád, že jsem místo na operaci šel na rehabilitaci se zádama. Po dvou měsících cvičení nejen, že tříslo i záda přestaly bolet, nýbrž varikokela zmizela a na urologii nechápali.
Návštěva pana doktora je monologem pana doktora a nelze připustit pacientův jiný názor.

K plusu pana doktora patří snad jeho vstřícný chápající přístup (ocení spíše starší pacienti), snaha aby objednaný člověk nečekal moc dlouho v čekárně a příjemné kulturní prostředí Urocentra.

Ponechávám bez hodnocení, lze mít kladné i záporné hodnocení, osobně bych ve středním věku preferoval někoho jiného, jelikož jsem měl občas pocit, že je šaman.