René Skoumal, urolog Brno

MUDr. René Skoumal

Urolog

Purkyňova 35 e, Brno
Urocentrum Brno

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

Zobrazit ostatní profily urologů v okolí

MUDr. Skoumala jsem navštívil celkem 2x. Pokaždé měl špatnou náladu. Ve srovnání s urologem ve Fakultní nemocnici Brno, kam jsem následně zašel, během vyšetření se nechoval šetrně, ani zdvořile. Dotazy nevrle odbýval. Vážnější zákrok bych u něj neriskoval.
KN

S názory nesouhlasím, naštěstí díky prevenci na MOU Brno ŽK, následnému velmi akčnímu postupu FNUSA Brno a následné konzultaci na IKEM Praha jsem neskončila na dialýze, případně ještě fatálněji na hřbitově v pouhých 45 letech. Pan MUDr. Skoumal zcela zaměnil diagnózu.
JUDr. Martina Havlíková

Naprosto arogantní přístup, rozhodně nedoporučuji!

Před nějakým časem mě začaly trápit bolesti v šourku. Spojil jsem se telefonicky se svým tehdejším urologem mudr. Skoumalem a žádal ho radu a vyšetření. Pan doktor mě odbyl s tím, že musím počkat, neboť jede na týden do lázní.Můj problém vyhodnotil jako potíže lehčího rázu. Skoro jsem měl pocit, že jsem simulant, který obtěžuje. Telefonický hovor ukončil pan doktor radou, abych zatím užíval prášky proti bolesti. Termín návštěvy urocentra se posunul ještě dvakrát.Jednou jel pan doktor na dovolenou , podruhé zas na konferenci. Když jsem se na čtvrtý pokus konečně dostal do ambulance, mudr skoumal mi po krátkém vyšetření s ledovým klidem oznámil, že nejspíš přijdu a jedno varle.Konzultoval jsem celou záležitost s jiným urologem Ten mi řekl, že kdyby se problém řešil včas, nemuselo ke komplikacím vůbec dojít.Zvažuji, že dám svůj případ k prošetření lékařské komisy.Tohle je vážně na odebrání diplomu.

Aktivity pana doktora Skoumala jsou jeho věcí a mou nejmenší starostí. Pokud ale upřednostňuje svoje kratochvíle před pacienty neměl by vykonávat lékařské povolání.

MUDr. René Skoumal

Není to jen moje tvrzení, všechno co dále napíši se dá ověřit, takže doporučuji autorovi příspěvku, aby svůj případ skutečně dal k nějakému došetření. Tedy odpovídám: nikdy v životě jsem nebyl v lázních, na konferenci jsem byl letos jednou a to v květnu, dovolenou jsme měli celozávodní začátkem srpna všichni lékaři a sestry dohromady, pracoviště bylo uzavřeno, k situaci, kdy by někdo pacientovi při objednání sděloval,že jsem odjel na dovolenou nemohlo dojít. Jinak jsem byl vždy v práci, pokud jste měl vážné obtíže měl jste příjít a ne telefonovat. Tak to také pacientovi vždy říkám do telefonu, nikdy jsem neradil nikomu, aby nechodil k lékaři a zatím "užíval prášky proti bolesti".

Poznal jsem již hodně urologů - kapacit, zejména ve FN Motol, FN Hradec Králové, FN U svaté Anny, ale zatím nikdo nebyl na žebříčku arogantnosti tak vysoko jako dr. Skoumal! O vstřícnosti nelze hovořit! O tom, že by někoho vyslechl teprve ne!

Byl jsem za ním s varikokélou a po operaci mi řekl, že je vše v pořádku i přes to, že jsem ho upozorňoval na to, že tam je ten problém pořád, načež zareagoval, že to jsou nadvarlata a že on je má taky, ale copak jsou nadvarlata pod varlaty a zvětšují se při zvednutí se z postele do stoje? Vůbec na mě pak již nereagoval.

Z jeho přístupu je jasně patrné, že pacient tam je pro lékaře! Sestry jsou na tom podobně, snad jedna byla vstřícná, ale převažují ty arogantní! Už se tam neukážu! Řeší tam pouze to, že se tam nečeká 3 hodiny jako ve FN U sv. Anny. Ale ta péče za to nestojí.