Radmila Vyzulová, gynekolog Brno

Radmila Vyzulová

Gynekolog

Potoční 9, Brno
DIORA s.r.o., soukromé gyn. centrum

Ta stařenka z Východu je Dr. Peřestá a byla moji lékařkou, než odešla do důchodu. Je to jedna z nejlepších lékařek, které jsem zažila. Má svou práci ráda, má ráda lidi a nejde ji o peníze. Stavěla se proti, když lékaři chtěli vybírat přímé platby od pacientů (je to už hodně let zpět). Dělala mi drahá laboratorní vyšetření a kultivace, aby zjistila co mi je. Je to opravdová lékařka. Nikdy nešvindlovala body, narozdíl od Vyzulové (vím z výpisu z pojišťovny). Myslím, že Vyzulová je ráda, že ji tam má. Zajímalo by mě, kolik ji platí jestli vůbec. Jen nechápu, proč ona spolupracuje s někým jako je Vyzulová.
Ale chápu Vaše rozhořčení, taky bych nechtěla, aby mě prohlížel někdo cizí.

To fairy: Já k paní doktorce chodím už nějakých dvanáct let a ultrazvuk mi ještě ani jednou nedělala (a myslím, že by k preventivce měl patřit). O vyšetření prsou atd. ani nemluvě ;) Katka B.

Taky nevím, jak paní doktorku hodnotit. Chodím k ní už 12 roků a bylo to fajn, ale poslední dobou je netaktní a náladová a tak si hledám v Brně jiného gynekologa. Můžete mi někdo poradit?
V 16 letech jsem byla u jiné p.doktorky, která byla otřesná, byla jsem panna a stydlivá a chtěla jsem citlivé zacházení. Dostalo se mi ale urážek a vyděšení tvrzením - že mám malou dělohu. To mě vylekalo, protože mi nevysvětlila, jestli je to dobře nebo špatně.
A pak jsem přešla k paní doktorce Vyzulové - byla skvělá, citlivá, mohla jsem se jí bez obav svěřit i s citlivými problémy. Později začala vybírat ty svoje 500 korunové poplatky - roční příspěvek za sebe, další příspěvky na moderní vybavení, poplatek za vedení poradny v těhotenství. Ale pořád jsem si říkala, že ty peníze mi za to stojí - protože má opravdu drahé a moderní vybavení a nebála jsem se, že mi něco zanedbá.
Poslední dobou už mi to ale nestačí. Mám problémy s pravidelnou menstruací a taky jsem chtěla podruhé otěhotnět, ale všechno řeší tvrdě - samé hormony - clostylbegyt, duphaston, pregnyl a agollutin. Když se mi otěhotnět nepodařilo - hned nás hnala na umělé oplod. Přitom si myslím, že jsme vůbec nevyzkoušeli méně drastické metody - přírodní léčbu.
A ještě poslední věc, co mě na ni mrzí - poslední dobou je netaktní a řekla mi bez servítek, že jsem obézní a ať mi paní doktorka z psychiatrie (beru antidepresiva) změní léky, abych neměla zpomalený metabolismus, protože jinak se za chvíli neunesu. - Toť poslední kapka a odcházím. Sbohem, Katka.

Zrovna dnes jsem nad paní doktorkou opět přemýšlela. Tady bohužel nemůžu dát hodnocení ani dobrý, ani špatný.

Než se trochu rozepíšu, chci vás, co sem chodíte, poprosit o názor na vyšetření prsů gynekologem. Má je dělat, nebo nemá, je povinen, nebo není....

Co se kladů týká, rozhodně oceňuju pohodlí, moderní zařízení, příjemný jednání jak ze strany doktorky, tak i od sestřičky, prášky přímo v ordinaci a prakticky okamžitě (ačkoliv jsou trochu dražší, než v lékárně, ale sečtu-li cenu prášků v lékárně, cenu za recept a cenu proježděnýho času, vyjdou mi v její ordinaci i levněji).

Jsou ale i věci, který mi trochu vadí. Nemluvím o tom, že bych nebyla ochotná investovat peníze do svýho zdraví, ale nechť je tedy příspěvek nazván příspěvkem, a ne darem, protože dar je něco jinýho, a neustálé upomínání o zaplacení mi situaci trochu znechucuje. Jinou věcí je investice do očkování, které mi paní doktorka nenutila, ale to ani nemusela. Vzhledem k tomu, že moje máma zemřela na rakovinu, byla jsem to já, kdo se na to ptal, a deset tisíc (tenkrát) mi přišlo sice hodně (a musela jsem našetřit), ale cenu mýho zdraví to tisíckrát vyvážilo. Dnes je kolem mě bohužel mnoho holek v mým věku, který s tímto mají problém. Tak nezbývá než doufat, že očkování bylo opravdu účinné. Další negativní věcí jsou recepty, které sice člověk na vyžádání dostane, ale nadšení kolem není prakticky žádné. Co je pro mě dalším záporem, je fakt, že mi paní doktorka za celých cca 10 let nevyšetřovala prsa. Pravda je, že nevím, jestli by to povinně měla dělat, či nikoliv, ale skoro bych řekla, že ano. Můj problém možná je, že jsem se jí na to ještě neptala... Co mi taky vadí jsou čekací doby (dvě až tři pacientky objenané na stejnou hodinu) a neskutečné nesoukromí v případě onoho "měření".

Celkově vzato, můj postoj je neutrální. Pozitiva a negativa jsou vesměs vyvážená (možná malinko převažuje do plusu fakt, že má paní doktorka smlouvu s OZP, což - jak jsem zjistila - není úplně běžné...). Zatím jsem ještě neměla žádné zdravotní komplikace (naštěstí), takže přístup v "krizových" situacích nemohu posoudit.

Katka B.

U paní doktorky jsem byla očkovaná proti rakovině děložního čípku, zdála se mi milá a pohová, bohužel ale přílíš drahá, očkování je samo o sobě drahé a to že sem musela zaplatit i 70 Kč za vpich mě dostalo...
I přesto jsem tam šla na svoji první prohlídku přišla jsem si odbyta, byla sem u jiného doktora,sem zvědavá jak budu spokejná s ním...
jinak velmi příjemné,čísté a pěkné prostředí....

Pani doktorka neni moc prijemna,sice oslovuje krestnim jmenem,ale myslim si,ze to jen trochu zastira nekdy az arogantni chovani.Pani doktorka je dobra v tom pripade pokud netrpite zadnym onemocnenim a jdete jen jednou za rok na preventivku.Ale v pripade nejakeho problemu ci onemocneni,zbytecne dava ruzne hormony,protahuje lecbu a tim vlastne porad neco platite a zbytecne.Nejde tady jen o nejaky poplatek za sklicko atd.Nekdy musite koupit cele baleni nekterych leku jen tady,a nakonec zjistite,ze jsou vlastne na nic a tak porad dal a dal,nez by se problem resil jinak.myslim,ze tady skutecne jde jen o protahovani a zbytecne placeni.

S přístupem paní doktorky nejsem spokojená z důvodu věčného placení něčeho a nikdy se nedozvíte žádný výsledek.Přitom takové stěry a vyšetření ultrazvukem je hrazené pojištovnou.Místo aby se zajímala o léčbu ,řeší problémy osobní typu proč nemáte práci vždyt je jí všude dost.Už si hledám nového gynekologa a nedoporučuji,jedině že nemáte hluboko do kasy.