Dbejte o své zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Husovice, Brno-střed, Brno

Přijímám: dospělí
Hotovost, Bankovní převod, Nespolupracujeme se zdravotními pojišťovnami

Arteterapie • od 500 kč

Konzultace 90 min • od 700 kč

Konzultace, psychologické poradenství • od 500 kč +2 Více

Nácvik relaxace • od 300 kč

První konzultace zdarma

Zobrazit ostatní profily psychoterapeutů v okolí

Ráda vám budu průvodcem Vaší složitou životní situací, se všemi oblastmi nabízené podory mám osobní zkušenost. Pomohu vám zorientovat se vlastních emo...

• Deprese, úzkosti

Nácvik relaxace

od 300 kč

První konzultace zdarma

arteterapie, psychoterapie

Umístění: arteterapie, psychoterapie problémy s psychikou

Paní Radka, je velmi dobrou podporou a průvodcem životními událostmi. Má zkušenost s arteterapií byla velmi dobrá a vřele doporučuji.

Umístění: arteterapie, psychoterapie psychoterapie

Psychoterapii jsem vyhledal, protože potřebuji psychikou podporu. Bohužel rada do života paní Zábojové na mě měla opačný efekt. Řekl jsem jí na sezení, že se chci seznámit se ženou a ona na to: "Pozor na to, abyste si v tom vztahu necvičil city (nebo emoce), to by od vás brzy utekla". Ke strašení, že něco špatně dopadne, když to budu dělat blbě nepotřebuji psychoterapii, to má mysl zvládá sama "skvěle" a navíc zadarmo! Zbytek dne jsem se po tom varování cítil špatně. Když jsem to ten samý den paní Zábojové napsal, tak svá slova popřela. Nezlobím se na ni, z každého občas vypadne nějaký nesmysl, ale to popírání není v pořádku. Roman

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,

omlouvám se za porušení specifikací o tvorbě otázky, ale můj případ je docela komplexní. Poslední 2 roky mám bezdůvodné, opakující se psychické problémy, podařilo se mi je podrobně identifikovat až teprve nedávno.

Problém:
    Od 4-5 měsíce roku mám život v pořádku(tzn. chuť do života, k jídlu, pozitivní myšlenky, dělám více aktivit, chodím do přírody, posiluju, scházím se s více lidma, dělám muziku).

Kolem 11-12 měsíce začnu být líný, přestanu mít chuť k jídlu, motivaci k životu, mám deprese(v minulosti jsem je měl a naučil jsem se je řešit, když jsem znal příčinu, teď ji ale neznám), jsem méně soucitný a mám předsudky skoro ke všemu, chci být pořád sám, mám větší sklony k závislostem na jakýchkoli činnostech zabíjejících nudu, začnu kouřit, pít alkohol(nejsem alkoholik), hrát počítačové hry, přílišně se uspokojovat, neuvěřitelně se nudit a zároveň nemít chuť k dělání čehokoli produktivního(příklad:kdybych byl někdo jiný a četl tento příspěvek, nedostal bych se nejspíše ani do jedné třetiny). Hudba je semnou pořád i přes tuto dobu, avšak tentokrát asi v poměru 2/10 v čase, ve kterém se ji věnuji.

Obě proměny se dějou naprosto přirozeně bez jakýchkoli podnětů(jediným by mohl být fakt, že problémy probíhají přes zimu, nemám ji rád).

Podrobnosti: na základní škole jsem byl lehce šikanovaný, otec byl alkoholik, choval se netolerovatelně, od 12 do 20 let jsem byl v depresích, několikrát se pokusil o sebevraždu, řezal se, pálil se, měl obrovské problémy se zažíváním, příjmem potravy. Nikoho neviním, hlavní část viny byla na mojí psychice(příliš jsem si všechno bral, byl přecitlivělý, řídil se názory ostatních a nevěděl jsem jak řešit problémy).V dnešní době jsem se vším jsem smířený a všechno jsem si vysvětlil a pochopil, nemyslím na to, necítím zášť k ničemu z minulosti. Nikdy jsem nebyl u psychologa, nebral žádné prášky ani drogy kvůli svému stavu.

Jsem člověk který se hodně nechá ovlivňovat názory ostatních a dokáže najít porozumění v hodně lidech, ze kterých pociťuju, že jsou správní. Dobré kontakty s lidmi mě posouvají hodně dopředu, špatné kontakty zase zpět. Mám problémy s koncentrací a občas je doba, než mi věci dojdou, o dost delší než u ostatních(tyto problémy mám ale od plenek, je to i jeden z důvodů šikany).

Mám blízký okruh přátel, kterým můžu věřit, přítelkyni, se kterou jsem si vyřešil všechny problémy i nedostatky. Obojí o mých problémech ví. Mám podporující rodinu a jsem za všechny rád. Je mi 22 let, vždy jsem byl podvyživený ale poslední 2 roky si z toho hlavu nedělám. Pracuju v mezinárodní IT společnosti, neoplývám v ní talentem ale mám dostatek volného času a peněz. Nedělám si ani nemám nepřátele. Bydlím v bytě se dvěma bývalými splužáky ze střední školy, se kterými jsem se za rok co s němi bydlím ani jednou nepohádal, můj život je v dobrém stavu. Nerozumím tedy, z jakého důvodu přichází už druhý rok tyto psychické problémy a tím pádem tím způsobuji problémy i přátelům, rodině a přítelkyni.

Otázka:
    Píšu zde pro odbornou reakci a radu, jak by se s tím prosím dalo něco dělat?

Dobrý den, četla jsem Váš dotaz se zaujetím, je z něj vidět, že jste člověk,který je schopen a uvyklý na sobě pracovat, máte dostatek potřebné sebereflexe a zřejmě využíváte správným způsobem i introspekci (koukání se do sebe). Někdy se ale dostateneme do takové "úvrati". Zimní měsíce v tom bývají často díky tomu, že jsme přirozeně fyzicky méně aktivní (i příroda to má tak a my jsme její součástí - ať se nám to líbí nebo ne). Určitě si najděte ve svém okolí psychoterapeuta se kterým budete mít pocit, že vám sedí tzv. chemie:). Prostě vám bude sympatický. A nenechte se odradit, pokud to nepůjde hned s tím prvním, je nutné hledat. Dobrý psychoterapeut je jako dobrý přítel, musíte k němu mít důvěru. Pokud máte dostatek financí, můžete si najít trochu svobodněji i mezi terapeuty a psychology, kteří nepracují na pojišťovnu. Nastavíte si s ním četnost a připravte se na to, že tato práce je práce v čase, psychika zraje (s tím už zkušenost máte). A je to taky trochu práce samozřejmě. Držím palce!

Bc. Radka Zábojová

• Deprese, úzkosti