Radka Zábojová, psychoterapeut Brno

Bc. Radka Zábojová

Uložit

Psychoterapeut, Ostatní Více

2 názory

Uložit

Odhadovaná doba odpovědi:

Dbejte o své zdraví

Zůstaňte doma a vyberte online konzultaci pro zahájení nebo pokračování léčby. Pokud to potřebujete, můžete si také objednat návštěvu v ordinaci.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Adresa

Husovice, Brno-střed, Brno
arteterapie, psychoterapie

Na této adrese online kalendář není aktivní

Soukromý pacient (bez pojištění)


Přijímám: dospělí

Konzultace, psychologické poradenství • od 500 kč

Arteterapie • od 500 kč

Nácvik relaxace • od 300 kč +2 Více

První konzultace zdarma

Konzultace 90 min • od 700 kč


Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily psychoterapeutů v okolí

Zkušenosti

O mně

Ráda vám budu průvodcem Vaší složitou životní situací, se všemi oblastmi nabízené podory mám osobní zkušenost. Pomohu vám zorientovat se vlastních emo...

Více

Léčené nemoci

 • Deprese, úzkosti
 • Emoční bloky, následky regresí
 • Snové a spirituální zážitky

Specializace

 • psychoterapie

Služby a ceník služeb

Ceny jsou pro pacienty bez pojištění

Husovice, Brno

od 500 kč

arteterapie, psychoterapieHusovice, Brno

od 700 kč

arteterapie, psychoterapieHusovice, Brno

od 500 kč

arteterapie, psychoterapieHusovice, Brno

od 300 kč

arteterapie, psychoterapieHusovice, Brno

arteterapie, psychoterapie

2 názory pacientů

Obecné skóre

 • Přesnost
 • Péče
 • Zařízení
Recenze pacientů jsou pro nás důležité. Specialisté nemají možnost zaplatit za odstranění nebo změnu recenze pacienta. Další informace.
I
Ověřeny pacient
Umístění: arteterapie, psychoterapie problémy s psychikou

Paní Radka, je velmi dobrou podporou a průvodcem životními událostmi. Má zkušenost s arteterapií byla velmi dobrá a vřele doporučuji.


R
Ověřeny pacient
Umístění: arteterapie, psychoterapie psychoterapie

Psychoterapii jsem vyhledal, protože potřebuji psychikou podporu. Bohužel rada do života paní Zábojové na mě měla opačný efekt. Řekl jsem jí na sezení, že se chci seznámit se ženou a ona na to: "Pozor na to, abyste si v tom vztahu necvičil city (nebo emoce), to by od vás brzy utekla". Ke strašení, že něco špatně dopadne, když to budu dělat blbě nepotřebuji psychoterapii, to má mysl zvládá sama "skvěle" a navíc zadarmo! Zbytek dne jsem se po tom varování cítil špatně. Když jsem to ten samý den paní Zábojové napsal, tak svá slova popřela. Nezlobím se na ni, z každého občas vypadne nějaký nesmysl, ale to popírání není v pořádku. Roman


Došlo k chybě, zkuste to znovu

Odpovědi

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,

omlouvám se za porušení specifikací o tvorbě otázky, ale můj případ je docela komplexní. Poslední 2 roky mám bezdůvodné, opakující se psychické problémy, podařilo se mi je podrobně identifikovat až teprve nedávno.

Problém:
Od 4-5 měsíce roku mám život v pořádku(tzn. chuť do života, k jídlu, pozitivní myšlenky, dělám více aktivit, chodím do přírody, posiluju, scházím se s více lidma, dělám muziku).

Kolem 11-12 měsíce začnu být líný, přestanu mít chuť k jídlu, motivaci k životu, mám deprese(v minulosti jsem je měl a naučil jsem se je řešit, když jsem znal příčinu, teď ji ale neznám), jsem méně soucitný a mám předsudky skoro ke všemu, chci být pořád sám, mám větší sklony k závislostem na jakýchkoli činnostech zabíjejících nudu, začnu kouřit, pít alkohol(nejsem alkoholik), hrát počítačové hry, přílišně se uspokojovat, neuvěřitelně se nudit a zároveň nemít chuť k dělání čehokoli produktivního(příklad:kdybych byl někdo jiný a četl tento příspěvek, nedostal bych se nejspíše ani do jedné třetiny). Hudba je semnou pořád i přes tuto dobu, avšak tentokrát asi v poměru 2/10 v čase, ve kterém se ji věnuji.

Obě proměny se dějou naprosto přirozeně bez jakýchkoli podnětů(jediným by mohl být fakt, že problémy probíhají přes zimu, nemám ji rád).

Podrobnosti: na základní škole jsem byl lehce šikanovaný, otec byl alkoholik, choval se netolerovatelně, od 12 do 20 let jsem byl v depresích, několikrát se pokusil o sebevraždu, řezal se, pálil se, měl obrovské problémy se zažíváním, příjmem potravy. Nikoho neviním, hlavní část viny byla na mojí psychice(příliš jsem si všechno bral, byl přecitlivělý, řídil se názory ostatních a nevěděl jsem jak řešit problémy).V dnešní době jsem se vším jsem smířený a všechno jsem si vysvětlil a pochopil, nemyslím na to, necítím zášť k ničemu z minulosti. Nikdy jsem nebyl u psychologa, nebral žádné prášky ani drogy kvůli svému stavu.

Jsem člověk který se hodně nechá ovlivňovat názory ostatních a dokáže najít porozumění v hodně lidech, ze kterých pociťuju, že jsou správní. Dobré kontakty s lidmi mě posouvají hodně dopředu, špatné kontakty zase zpět. Mám problémy s koncentrací a občas je doba, než mi věci dojdou, o dost delší než u ostatních(tyto problémy mám ale od plenek, je to i jeden z důvodů šikany).

Mám blízký okruh přátel, kterým můžu věřit, přítelkyni, se kterou jsem si vyřešil všechny problémy i nedostatky. Obojí o mých problémech ví. Mám podporující rodinu a jsem za všechny rád. Je mi 22 let, vždy jsem byl podvyživený ale poslední 2 roky si z toho hlavu nedělám. Pracuju v mezinárodní IT společnosti, neoplývám v ní talentem ale mám dostatek volného času a peněz. Nedělám si ani nemám nepřátele. Bydlím v bytě se dvěma bývalými splužáky ze střední školy, se kterými jsem se za rok co s němi bydlím ani jednou nepohádal, můj život je v dobrém stavu. Nerozumím tedy, z jakého důvodu přichází už druhý rok tyto psychické problémy a tím pádem tím způsobuji problémy i přátelům, rodině a přítelkyni.

Otázka:
Píšu zde pro odbornou reakci a radu, jak by se s tím prosím dalo něco dělat?

Dobrý den, četla jsem Váš dotaz se zaujetím, je z něj vidět, že jste člověk,který je schopen a uvyklý na sobě pracovat, máte dostatek potřebné sebereflexe a zřejmě využíváte správným způsobem i introspekci (koukání se do sebe). Někdy se ale dostateneme do takové "úvrati". Zimní měsíce v tom bývají často díky tomu, že jsme přirozeně fyzicky méně aktivní (i příroda to má tak a my jsme její součástí - ať se nám to líbí nebo ne). Určitě si najděte ve svém okolí psychoterapeuta se kterým budete mít pocit, že vám sedí tzv. chemie:). Prostě vám bude sympatický. A nenechte se odradit, pokud to nepůjde hned s tím prvním, je nutné hledat. Dobrý psychoterapeut je jako dobrý přítel, musíte k němu mít důvěru. Pokud máte dostatek financí, můžete si najít trochu svobodněji i mezi terapeuty a psychology, kteří nepracují na pojišťovnu. Nastavíte si s ním četnost a připravte se na to, že tato práce je práce v čase, psychika zraje (s tím už zkušenost máte). A je to taky trochu práce samozřejmě. Držím palce!

Bc. Radka Zábojová

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.

Zkušenosti

O mně

Ráda vám budu průvodcem Vaší složitou životní situací, se všemi oblastmi nabízené podory mám osobní zkušenost. Pomohu vám zorientovat se vlastních emo...

Více

Léčené nemoci

 • Deprese, úzkosti
 • Emoční bloky, následky regresí
 • Snové a spirituální zážitky

Specializace

 • psychoterapie