P.O.Box 399, Praha
SPRSV - Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu (mapa)

Pana doktora znám z rozhlasového pořadu Červenání s doktorem Radimem Uzlem, který běžel před lety na ostravském rádiu Helax, poslouchal jsem jeho rady posluchačům, kteří se panu doktorovi svěřovali přes záznamník, dopisy, nebo e-mail, a mohu říci, že mne velice uspokojovaly jeho komentáře od rozhlasového mikrofonu :-)

Pana doktora znám mnoho let, ještě z Ostravy. Mrzí mě, že je "jen v rubrice sexuolog", jeho vzdělávací pořady pro puberťáky sice jsou skvělé a má velké zásluhy o osvětu v tématech, která byla roky tabu, ale nemělo by se zapomínat, že byl hlavně skvělý gynekolog a porodník a mnohé ženy mu vděčí za zdárné otěhotnění a porod. A to si myslím, že je podstatné.

U pana doktora Uzla jsem se zatím (díky bohu) na nic neléčila.
Měla jsem ale to štěstí, že jsem se s ním párkrát v životě osobně setkala. Musím říct, že je to velmi milý člověk. Příjemný, se skvělým vystupováním, smyslem pro humor a citlivostí, kterou jeho pacienti určitě ocení.

A pro pána/paní, co zde na něj napsal/a špatné hodnocení:
O tom, že není odborníkem, bych se hádala - copak by mohl být laik
- členem výboru Sexuologické společnosti České lékařské společnosti J.E.Purkyně,
- členem zahraničních odborných společností:
European Association of Contraception (EAC)
International Society of Abortion Doctors (ISAD),
- ředitelem společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu,
- členem International Planned Parenthood Federation (IPPF) a
- externím učitelem II. lékařské fakulty Univerzity Karlovy?
A navíc - nebýt pana doktora Uzla, který se VELICE zasloužil o sexuální osvětu v našem bývalém Československu, možná by ještě dnes v našich školách probíhala sexuální výchova stylem "ženy menstruují, tohle je vajíčko, tohle spermie, když se spojí, vznikne dítě" - vůbec by se nemluvilo o nutnosti ochrany proti pohlavním nemocem, antikoncepci (ne jedna dívka doplatila kdysi na pověru, že poprvé se nemůže nic stát). Také bychom nejspíš stále věřili, že masturbace je něco škodlivého a stále by u nás ženy podstupovaly velmi ponižující sezení před "potratovou komisí" - a v mnoha případech by tak nemohly svobodně rozhodnout o svém těle a založení rodiny.

Pane doktore, díky. Velmi jste napomohl ke zjednodušení života a zkvalitnění sexu mnoha a mnoha lidem. Tomu říkám důvod k obivu - Brad Pitt pro lidstvo nic neudělal a mám pocit, že stejná sláva a uznání za práci, jaké náleží jemu, by měla náležet i Vám - a ještě mnohem větší. Kdyby se mi někdy povedlo udělat pro svět alespoň polovinu toho, co se povedlo Vám, mohla bych na sebe být hrdá.