P.O.Box 399, Praha
SPRSV - Společnost pro plánování rodiny a sexuální výchovu

Dobry den,vadi me a moc ze pan Uzel dela reklamu na nejaky sexualni prasky ,ta reklama se objevuje na tv nova v dopolednich a odpolednich hodinach a je dost eroticka,kde se nato koukaj deti,z toho duvodu u me klesnul o hodne dolu.

Dobrý den, předem se omlouvám, ale nelíbí se mi, že známý sexuolog se zviditelňuje na akcích, jako byla ta poslední dne 16.6.2013 u sv. Antoníčka, kde měla původně vystupovat p. Uršula Kluková na pouti, za kterou tam
přijel onen pán. Že bych se bavila při jeho vystoupení, tak to tedy ne, a nejen já. Připadalo mě to velmi trapné, bylo tam spoustu lidí včetně dětí a on tam vedl nevhodné"řeči" zaměřené na sexualitu a myslel si, že je vtipný.
Pokud se chce "vykecat" v oboru, ať to dělá na přednáškách, protože k těm to patří a buď si tuto přednášku zvolím nebo ne, ale tady volba nebyla. Kdyby vynechal sexualitu a bavil by přítomné např. vtipy, bylo by to rozhodně lepší, nebo tam nemusel jezdit vůbec, protože přítomní lidé se přišli hlavně pobavit, to se tedy nepovedlo. Nepamatuji se, že by kdekoliv na poutích vystupoval sexuolog. Ševče drž se svého kopyta!

Vadí mi, že si Dr Uzel přivydělává reklamou na ArginMax. Není to profesionální chování lékaře. Argin Max je totiž téměř neúčinný a nepřiměřeně drahý. Nikdo z mužů si však nedovolí toto veřejně komentovat. A s tím Uzel zřejmě počítá. Jedná se mu o vlastní busines. Mimo to má rád mediální exhibice a komentuje i oblasti, kterým vůbec nerozumí. Např výchovu dětí.

Jsem úplně v šoku, jak může být ve zprávách na internetu otištěn blábol tohoto člověka, že na dovolenou si mají muži brát milenky nikoli manželky. V naší již tak dost promiskuitní společnosti toto radí lékař? Tak k tomuto nemorálnímu člověku bych neposlala ani jednoho svého klienta. Patrně chce být zajímavý a pojmy jako mravnost, věrnost, jednoženství - to jsou pojmy, které neuznává nebo mu nic neříkají...Jestli se řídí těmi nestoudnostmi, ketrí píše, velice lituji jeho manželku. Je to ostuda. Naštěstí existují normální muži, kterří jezdí se svými manželkamuj rádi a milenky nemají....

J.K., psychoterapeutka

Pana doktora znám z rozhlasového pořadu Červenání s doktorem Radimem Uzlem, který běžel před lety na ostravském rádiu Helax, poslouchal jsem jeho rady posluchačům, kteří se panu doktorovi svěřovali přes záznamník, dopisy, nebo e-mail, a mohu říci, že mne velice uspokojovaly jeho komentáře od rozhlasového mikrofonu :-)

Pana doktora znám mnoho let, ještě z Ostravy. Mrzí mě, že je "jen v rubrice sexuolog", jeho vzdělávací pořady pro puberťáky sice jsou skvělé a má velké zásluhy o osvětu v tématech, která byla roky tabu, ale nemělo by se zapomínat, že byl hlavně skvělý gynekolog a porodník a mnohé ženy mu vděčí za zdárné otěhotnění a porod. A to si myslím, že je podstatné.

U pana doktora Uzla jsem se zatím (díky bohu) na nic neléčila.
Měla jsem ale to štěstí, že jsem se s ním párkrát v životě osobně setkala. Musím říct, že je to velmi milý člověk. Příjemný, se skvělým vystupováním, smyslem pro humor a citlivostí, kterou jeho pacienti určitě ocení.

A pro pána/paní, co zde na něj napsal/a špatné hodnocení:
O tom, že není odborníkem, bych se hádala - copak by mohl být laik
- členem výboru Sexuologické společnosti České lékařské společnosti J.E.Purkyně,
- členem zahraničních odborných společností:
European Association of Contraception (EAC)
International Society of Abortion Doctors (ISAD),
- ředitelem společnosti pro plánování rodiny a sexuální výchovu,
- členem International Planned Parenthood Federation (IPPF) a
- externím učitelem II. lékařské fakulty Univerzity Karlovy?
A navíc - nebýt pana doktora Uzla, který se VELICE zasloužil o sexuální osvětu v našem bývalém Československu, možná by ještě dnes v našich školách probíhala sexuální výchova stylem "ženy menstruují, tohle je vajíčko, tohle spermie, když se spojí, vznikne dítě" - vůbec by se nemluvilo o nutnosti ochrany proti pohlavním nemocem, antikoncepci (ne jedna dívka doplatila kdysi na pověru, že poprvé se nemůže nic stát). Také bychom nejspíš stále věřili, že masturbace je něco škodlivého a stále by u nás ženy podstupovaly velmi ponižující sezení před "potratovou komisí" - a v mnoha případech by tak nemohly svobodně rozhodnout o svém těle a založení rodiny.

Pane doktore, díky. Velmi jste napomohl ke zjednodušení života a zkvalitnění sexu mnoha a mnoha lidem. Tomu říkám důvod k obivu - Brad Pitt pro lidstvo nic neudělal a mám pocit, že stejná sláva a uznání za práci, jaké náleží jemu, by měla náležet i Vám - a ještě mnohem větší. Kdyby se mi někdy povedlo udělat pro svět alespoň polovinu toho, co se povedlo Vám, mohla bych na sebe být hrdá.