28.října 100, Moravská Ostrava a Přívoz, Ostrava

Gastro-Med, s.r.o., gastro., interní

PACIENTY OBJEDNÁVÁME POUZE NA ZÁKLADĚ ŽÁDANKY OD PRAKTICKÉHO LÉKAŘE. NEPŘIJÍMÁME NOVÉ PACIENTY DO PORADNY A NA KONZULTACE, POUZE NA ENDOSKOPICKÉ (kolo...

• gastroenterologie
  • vnitřní lékařství - interna

Výborný lékař,skvělá sestřička, na kolonoskopii bych už jinam nešla a hlavně už vím,že u Mudr.Bužgy z tohoto vyšetření vůbec nemusím mít strach.

Dnes jsem absolvovala vyšetření fibrogastroskopie paní doktorka Mudr.Kolonderová a setřička byly obě moc hodné, citlivé, a jinam bych už nikdy nešla!

Mé kolonoskopické vyšetření p.MUDr.Bužgy ,proběhlo na profesionální ůtovni.Vážím si jej nejen jako odborníka,ale i člověka se svým,mě sympatickým humorem.Místo skučení bolestí,jsem se naopak,díky jeho hláškám,smál.Sice jsem za vyšetření p.doktorovi a sestřičce poděkoval osobně,ale chtěl bych poděkovat i tímto způsobem.

Dobrý den, pane doktore,
byla jsem u Vás na koloskopii a byla jsem velmi spokojená nejenom s bezbolestným zákrokem, ale také s přístupem Vašičch sestřiček. Jsou velmimilé a vstřícné. Kéž by to tak bylo všude.
Děkuji ještě jednou

Včera to byla moje první kolonoskopie, takže jsem se mrnul před vlastním aktem na internet, co se o tom píše. Po přečtení různících se názorů jsem z toho tedy zrovna moc odvázaný nebyl. Ale co, nakonec všechno je jednou poprvé..., takže jsem se vrhnul na předpřípravy (počínaje lehkou dietkou, konče splasklými střevy po absolutním vyprázdnění). "Nu což, už bylo hůře", povídám si při vzpomínce na několik dní po kdysi dávno "vydařeném" Silvestru. V den "D" jsem vyrazil k panu doktorovi Bužgovi a jeho týmu šikovných sestřiček. Po vstupu do ordinace jsem byl mile přivítán a sestříčka mi se slovy "od půl pasu vše, mimo ponožek, dolů" propůjčila jeden z posledních modelů luxusních erárních trenýrek. Mimo to, že to byl fakt poslední model, měl ještě jednu zvláštnost - na zadní straně nechal krejčí nějakou podivnou díru. Protože jsem si chtěl celé vyšetření patřičně užít, možnost uspání injekcí jsem s poděkováním odmítl. V noci jsem spal celkem dobře. Po přípravě sestříčkou potom vešel pan doktor, slovo dalo slovo a vyjeli jsme spolu na jedenácti minutovou jízdu po zákoutích mých útrob. Byla to fascinující podívaná, oba jsme na to koukali, jak na zjevení - já laickým pohledem plným úžasu, pan doktor tím odborným, profesionálním. Občas jsme ještě stihli prohodit pár slov nezávazné konverzace a najednou jsme po avízovaných, jeden a půl metrech jízdy plné zatáček, byli u cíle. Pak ještě cesta zpátky, která byla mimochodem ve velmi dobrém čase, snad i rekordním a najednou bylo po všem. Snažil jsem se sestřičku přemluvit, že bych si ten báječný ohoz nechal už na nějaké příští vyšetření, ale pan doktor tuto debatu předčasně utnul se slovy - "pane Jiří, máte plný počet bodů (jako u řidičů), takže další návštěva za 10 let, a to by ten současný model trenýrek asi už opravdu z módy vyšel".
Sečteno a podtrženo - tímto neformálním způsobem jsem se zde snažil naznačit, pokud se dostanete do profesionálních rukou pana doktora Bužgy a jeho sestřiček, tak se nemáte čeho obávat. A pokud je tento dobrý pocit ještě korunován dobrou zprávou ohledně zdraví, tak to nemá chybu.
Děkuji zmíněné ordinaci a děkuji všem, co to dočetli až do konce. Držím všem palce...

Dne 22.3.2012 jem byl na kolonoskopii v Havířově a vše proběhlo naprosto bezbolestně a v pohodě! Naprosto profesionální přístup,jak pana doktora,tak i sestříčky Renáty! Všechny mé dotazy ze strany pana doktora i sestříčky mi byly zodpovězeny do detailu a dokonce i s humorem! Všem vřele doporučuji!

Dne 22.3.2012 jsem byl v Havířově na kolonoskopickem vyšetření u pana doktora Bužgy a vše proběhlo naprosto bezbolestně a v pohodě! Dokonce i s humorem! Pan doktor i sestřička Renáta,jsou profesionálové a dokonale sehraný tým! Všechny mé dotazy,jak na sestřičku,tak na pana doktora mi byly zodpovězeny do detailu! Vřele všem doporučuji!

Lékař na svém místě. Takoví by měli byt všichni doktoři. Mohu jen a jen doporučit.

Můj manžel byl u pana doktora ve středu na kolonoskopii. Nechal si píchnout injekci, takže celé vyšetření prospal, ani posléze neměl žádné bolesti či problémy. Přístup pana doktora hodnotí jako profesionální, sestřička byla velmi milá. Pokud se chystáte na vyšetření do této ordinace, nemáte se čeho bát,setkáte se s odborníky a lidským přístupem.

Pana doktora mohu opravdu jen doporučit. Včera jsem u něj byla na kolonoskopií a fibrogastroskopií a všechno uplně v pohodě. Řekla jsem si o anéstezii, takže jsem oba výkony prospala :) Při příchodu mi pan doktor podal ruku, zeptal se co mě trápi atd. Opravdu, takoví doktoři by měli být všichni :)

27 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den,před asi měsícem se mi stalo,že jsem měl křeče a průjem,na povrchu vodnaté stolice bylo velké množství krve (kaluž) a cítíl jsem jak mi odkápává do mísy,na toaletním papíře také mnoho krve s krvavými hleny,ten den jsem byl asi 4x na wc s pocitem,že potřebuji se stolici ze sebe vydat i zbytek krve a hlenu.Krvácení trvalo 2-3 dny až úplně zmizelo.Mívám jakýsi zapáchající sekret u řitního otvoru který svědí a často mám řidší stolici (horší životospráva).Pracuji z domova na notebooku v sedě a často mě pálí zadek,třeba když se jeden den neumyju a sednu si.Teď po měsíci se toto vrátilo,může to být opětovně prasklý hemoroid? Nehubnu,nezvracím,nejsem unaven cítím se v pohodě..může to být střevní infekce spojena s hemoroidem? Děkuji za odpověď.Robin.

Dobrý den, na Vámi uvedené problémy se specializují chirurgické koloproktologické ambulance. Najdete je v nemocnicích nebo MUDr. Anděl (O.-Poruba) nebo MUDr. Schwan (pol. AGEL, Tyršova 34)

MUDr. Radim Bužga

mám bolesti břicha/křeče v místech mezi žaludkem a podbřiškem. Jen chvílemi a většinou po jídle. Trvá to už čtyři dny. Zkoušel sem dva dny brát Hylak, stav se trochu zlepšil ale bolesti stále trvají, tak jsem dnes zkusil Meteospasmyl. Nevadí tato kombinace? Léky vlastím, protože jsem měl v minulosti podobné problémy(a trpím refluxem). Pokud budou bolesti přetrvávat půjdu v příštím týdnu k lékaři. Nemohu hned, protože mám hodně práce a ve středu odjíždím na dovolenou. Moc Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, kombinace uvedených léků nevadí. Osobně doporučuji jídlo po malých porcích a častěji, jíst pomalu a po menších porcích. Vavrovat se tučným, smaženým a těžkým jídlům, omezit ve stravě obiloviny a škroby.

MUDr. Radim Bužga