přijímá nové pacienty

Psycholog, Psychoterapeut Více

Praha, Nymburk 2 adresa

Odhadovaná doba odpovědi:
    Žitná 49, Praha

Pokud vám život přinese okolnosti, které zabrání dodržet objednaný termín, je třeba přijmout spoluzodpovědnost a při zrušení termínu 2 dny dopředu uhradit 30% z ceny, při zrušení během 24h předem 50% z ceny a při nedostavení se 100%.

• Adresy (3)

Individuální psychoterapie • 900 Kč

Partnerská psychoterapie • 1 000 Kč

Přijímám: dospělí, děti od 9 let

Způsoby platby: Bankovní převod

V případě problémů s platbami kontaktujte specialistu.

Nejpozději 30 minut před návštěvou obdržíte SMS a e-mail s odkazem na zahájení online konzultace. Připojení bude možné pomocí prohlížeče v telefonu nebo na počítači.

Hotovost, Bankovní převod

800 Kč

130 Kč

130 Kč

Psycholog Praha a Manželská poradna

Setkávám se s Vámi pravidelně na Vinohradech v Praze a v Nymburce nebo online (všechny kalendáře naleznete níže)
    Práce je mým koníčkem, přestož...

Léčené nemoci

Publikace a články

Publikace (1)

Články (2)

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Svým lidským přístupem mě Paní Radana velmi mile překvapila. Nabídla mi alternativní možnosti, které by mě tak lehce nenapadly a otevřela mysl. Příjemné prostředí spojené s relaxační hudbou Vám dodá pocit pohody a jistoty, že tady jste správně. Pokud máte potřebu vyhledat psychologa a váháte, návštěvu Paní Radany rozhodně doporučuji.

U paní Štěpánkové jsem byl několikrát a byl jsem naprosto spokojen - vytvořila příjemné prostředí, kde se člověk nebojí otevřít. Její pozitivní, klidný a věcný přístup mi velmi pomohl. Mohu ji jen doporučit.

Jsem ráda, že jsme k Vám s manželem zašli, přestože jsem měla pochybnosti, zda někdo cizí může naši situaci pochopit a říci něco, co nevíme. A ono ano. Dokázala jste vystihnout a pojmenovat, o které pocity vlastně skutečně běží a nějak se Vám podařilo "energii" mezi mnou a manželem otočit do pozitivna. Asi to bylo i tím, že jsme si trochu hráli. Po dlouhé době se atmosféra mezi námi uvolnila a my tím dostali příležitost překonat vleklou krizi.

Paní Radaně chci tímto poděkovat za velmi příjemnou zkušenost. Dvě návštěvy mi pomohly se zklidnit a rozhlédnout se po mé životní situaci. Sice rozhodnutí ohledně vztahů musím udělat sama, ale ted se cítím klidnější a rozhodnější. Přístup paní Radany byl pro mne vhodný.

Paní Štěpánková je profesionál s úžasnou znalostí lidi. Dokáže rychle přečíst člověka a věcně, pravdivě, ale nenásilně pojmenovat problém a nabídnout perspektivu. Zažila jsem během sezení u ní příjemnou atmosféru, paní Štěpánková svým pozitivním přístupem pomáhá v otevření se a uvolnění. Je to člověk s velkým Č - vždy hotový pomoct konstruktivní radou a otevřeným srdcem. Dodala mi víru a naději.

děkuji :)

U paní doktorky jsem byl několikrát ,prostředí je příjemné a paní doktorka je velmi milá,hodná a dokáže pozorně naslouchat problemum.
    Hodnotíme proto velmi kladně,lékařů,kteří mají milý a chápavý přístup k pacientům jak k lidem a ne jen jako k práci,je opravdu pomalu.
    Jiráský

Byla jsem velice ze sezení zklamaná. Přišla jsem s problémem úzkosti. Během mého vyprávění paní Štěpánkové neustále vibroval telefon, což na mě nepůsobilo profesionálně a rozrušovalo mě to s vyprávěním mých problémů. Poté dokonce telefon vzala a já poslouchala, jak si s někým dalším domlouvá schůzku. Byla jsem ze svých starostí velice rozrušena a čekala jsem pochopení a soustředěnost. Poté se paní Štěpánková pokoušela o mé uvolnění, bohužel ani zde se nezadařilo. Naopak se mi chtělo ze své svízelné situace ještě více plakat. Nakonec mi bylo doporučeno, ať si tedy vyhledám jiného psychologa. Což také hodlám udělat.
    Za peníze alespoň očekávám, že se mi člověk bude věnovat. A neustálé vibrování telefonu mě rozrušovalo a působilo to na mě pocitem nezájmu o pacienta :( Jediné pozitivní, co jsem si odesla bylo: "Všechno bude dobrý." Jenže když vás ovládají úzkostlivé ataky, bohužel tohle nestačí.

Mgr. Radana Rovena Štěpánková

Práce s úzkostí u klienta, který je ve vnitřní tenzi mnoho let dvacetčtyři hodin denně je vskutku náročná. To není stížnost, jen konstatování faktu. Racionální techniky v takovém případě uvolnění a řešení mnoho nenesou. Cesta je vskutku skrze uvolnění a cestu k uvolnění je třeba hledat. Zodpovědný je i klient sám za sebe a svou cestu, Pomocníkem může být i medikace. Věřím, že paní Markéta svou cestu najde. Její nedůvěru jsem vnímala, proto jsem ji doporučila, aby v hledání nepřestala třeba i jinde.
    Telefony neberu, vibrace odmítám. Ve výjimečném případě požádám klienta o svolení a omluvím se... Bohužel svolení a přijetí omluvy bylo falešné.
    Nezájem? Fakt ne... když se řešení nedaří nalézt, samotnou mne to mrzí, ale i to se bohužel stane (to leckdy předávám kontakty na místa, kde mohou člověku pomoci zase jinak...)

Po jedné návštěvě jsem se cítila neskutečně uvolněně a dost se těším na návštěvu další. Prostředí je příjemné (fialově lazený interiér), uklidňující hudba, střešní okno a k tomu paní Štěpánková, která je svým přístupem neskutečně pozitivní a vzbuzuje klid.
    To, že tu negativně byl hodnocen její výrok "stalo se" je možná pochopitelné, ale neříká to nic o práci psychologa. Protože ono ve skutečnosti je potřeba přijmout a srovnat se s oním "stalo se". Osobně takových "stalo se" mám víc a s některými se osobně pořád nemůžu smířit, byť chci. Ale věřím, že ve spolupráci s paní Štěpánkovou se mi ta "stalo se" podaří zpracovat a srovnám se do roviny, kde potřebuju a chci být.

Mgr. Radana Rovena Štěpánková

Děkuju. Taková reakce potěší...

ještě jednou Vám moc děkuji za pomoc, kterou jste mi poskytla.Vaše empatie, rady a doporučené knihy mi hodně pomohly při překonávání mého složitého životního období. Jsem ráda, že jsem si našla právě Vás.
    Děkuji a přeji Vám jen to nejlepší.
    Pavlína Mrázková

Návštěva z ZnamyLekar.cz

Od paní Radany jsem dostala opravdu účinný návod, jak se vyrovnat s minulostí, negativními myšlenkami a jak jít životem dál a mít se rád. Depresi pomocí jejich rad zvládám a vím, jak se sebou pracovat, abych měla "vnitřní klid".

Mgr. Radana Rovena Štěpánková

Zní to jak z učebnice :) - děkuji, neznámá.

21 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Proběhla 2 rande. Vypadalo to,že jsme si padli do oka. Napsal mě,že mě má svým způsobem rád a pak se na 4 dny odmlčel. První jsem se musela ozvat já,pak opět reagoval. Je takové chování normální? Nevím co jsi mám o něm myslet. Zda to myslí vážně a jak přistupovat k takovému muži. /je nám oběma 38/. Děkuji za radu.

Milá neznámá, to je téma, které nás baví a každý to vnímáme po svém. A pak se na něco psycholgů ptejte, že ;) . Doporučuji knihu Mars a Venuše si spolu začínají. Každopádně doporučuji citově být zdrženlivá, souhlasím s p.Forstem, že v tuto chvíli není nažhavený a pokud budete chtít jeho vyjádření ted, spíše uteče.Je třeba nechat muže jeho tempu a vnímat jeho iniciativu. Já bych hned nenastoupila s dotazem: "jak to vidíš?" Mohou být různé začátky - může to jít přes kamarádský vztah... v tom bych viděla potenciál - úskalí internetového seznamování je právě to, že lidé často čekají lásku na první pohled, snadno vylučují, ale v přirozeném seznamování funguje velmi často princip obeznámenosti. Držím palce.

Mgr. Radana Rovena Štěpánková

Dobrý den. V poslední době zažívám v práci velkou koncentraci stresu přibližně 3x týdně. Jedná se o rychlé pracovní tempo jednoduchých mechanických úkonů. Toto období ještě chvíli potrvá. Zajímá mě jestli se to může nějak projevit na fungování mozku, inteligenci.

Hezký den,
    dlouhodobý stres produkuje glukokortikoidy. Jejich škodlivost je prokázána např. ničí náš hipokampus, což souvisí s depresí i pamětí i snižuje kognici.
    Řešení je, přivést tělo i duši do stavu, že nebude situaci vnímat jako ohrožující... (pocit ohrožení je spouštěč stresové reakce organismu)
    V té věci mohu samozřejmě pomoci.
    Držím palce.